999 rezultate për

qendres

Neymar në Brazil për inaugurimin e qëndrës së tij sportive (FOTO LAJM) Pas ndeshjes të bamirësisë me miqtë e Nene Neymar vazhdon të qëndrojë në vendlindjen e tij, Brazil ku ka inaguruar proje
Procedohet drejtori i Qendrës Shëndetësore në Fanë për shpërblime të kundraligjshme Një 44 vjeçar me detyrë drejtor i Qendrës Shëndetësore në Fanë po procedohet penalisht, pasi i ka dhënë personelit në ku
70-vjet nga masakra e Bllacës (FOTO LAJM) Banorët e Bllacës kanë përkujtuar shtatëdhjetë vjetorin e masakrës në fshatin e tyre dhe dhjetë vjetorin e qendrës memor
Akuzë kundër dy zyrtarëve të burgut të Dubravës Departamenti i Krimeve të Rënda në Prokurorinë Themelore të Pejës ka ngritur akuzë ndaj zyrtarit Sh.J, i cili dyshohet t
Marrëveshje bashkëpunimi Shqipëri - Kosovë Komuna e Prishtinës nënshkroi marrëveshjen e parë të bashkëpunimit me Ministrinë e Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sip
Ja si do të transformohet qendra e qytetit të Lezhës (FOTO-LAJM) Fondi i Zhvillimit të Rajoneve ka akorduar një fond prej 3 milione dollaresh për rikonstruksionin e qendrës së qytetit t
Plagoset me armë zjarri roja i Qendrës së Jetimëve Roja i Qendërs së Jetimëve ka mbetur i plagusur mbrëmjen e sotme, nga një person i pa identifikuar ende. Shtetasi i p
Bogdani zgjidhet President i IYDU: Të rinjtë, forca e vërtetë e çdo demokracie Gerti Bogdani, kryetar i Forumit Rinor të PD-së është zgjedhur President i Organizatës Botërore të Forumeve Rinore të Qe
A është kjo shtëpia e re e Balotellit? (FOTO LAJM) Mario Balotelli, pas rrëmbeu zemrat e tifozëve të Liverpool, po kërkon për një shtëpi të re në Angli. Mungesa e ftesës p
Ja si ishte Gjakova më 1959 Këto pamje tregojnë qendrën e Gjakovës në vitin 1959-të. Shihet qartë që ka patur një rregullim nga ana arkitekturore
Ja si do të transformohet qendra e Lushnjes (VIDEO) Shumë gjelbërim, asnjë makinë dhe mjaft sheshe pushimi për qytetarët. Këto por edhe mjaft shërbime të tjera do ti ofrohe
Ja transformimi magjik i Linda Halimit (FOTO LAJM) Këngëtarja e suksesshme Linda Halimi, prej kohësh jeton dhe zhvillon karrierën e saj muzikore në SHBA, me producentë të
Ja si do të transformohet qendra e Korçës (FOTO-LAJM) Studio Bolles & Wilson nga Gjermania është vlerësuar me çmimin e parë lidhur projektin më të mirë për transforimin e she
Rama në Korçë: Do të rilindim sheshet "komuniste" (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm në rikonstruktimin që po i bëhet qendrës së qytetit të Korçës. Ai tha nga k
Rama: Jo më ndarje mes qendrës e periferisë në arsim Kryeministri Edi Rama ishte sot në shkollën “Andon Z.Çajupi” ku u lançua projekti “Smart Clasroom”. Në fjalën e tij para
Fyerjet ndaj Balotellit, blindohet Coverciano (FOTO LAJM) Shtohen kontrollet në hyrje të Covercianos pas episodit të djeshëm ku një tifoz fyeu me tone raciste Mario Balotellin. P
Aksidentohet makina e deputetes Arta Dade Automjeti i deputetes së partisë Socialiste Arta Dade është përplasur sot me një automjet tjetër por fatmirësisht asnjër
Thaçi: PDK do fitojë, nuk e përjashtojmë AKR-në nga koalicioni Pajtimi në parim mes LDK-së dhe AKR-së nuk e shqetësojnë kryeministrin Thaçi. Ai është shprehur sot se zgjedhjet e 8
Qytetarët presin me vite zbardhjen e vendimeve gjyqësore Sistemi i drejtësisë në Shqipëri është në parametra shqetësues teksa gjykatat me vonesat që krijojnë në zbardhjen e vend
19-vjeçarja nga Gjilani do të zërë vend në një asamble të Zvicrës Qëndresa Sadiu është vetëm 19-vjeçe dhe pritet të zërë një vend në parlamentin e komunës së Glattbrugg të Zvicrës. 1