999 rezultate për

qendres

Itali, bisedimet mes koalicionit të djathtë dhe “5 Yjet”, Berlusconi: S’ka qeveri Kreu i koalicionit të qendrës së djathtë, Silvio Berlusconi, ka hedhur poshtë ditën e sotme mundësinë e krijimit të një
Përafrohen qëndrimet mes infermierëve dhe Sindikatës së Qendrës Klinike Unioni i Infermiereve dhe Sindikata e Qendrës Klinike kanë përafruar qëndrimet sa i përket rritjes se pagesës së kontrib
Erërat shkaktojnë dëme në Pejë, rrëzohet lisi në qendër Erëra të fuqishme janë duke u ndjerë pothuajse në çdo pjesë të vendit. Erërat vazhdojnë edhe sonte që nga mëngjesi i
Tronditëse, 17-vjeçari thyen shtyllën kurrizore në trampolinë (VIDEO) Një djalë rus 17-vjeçar nuk do të mund të ecë më pasi gjatë hedhjes në trampolinë theu shtyllën kurrizore. Pamjet tre
Përfundon stërvitja e fundit ndaj Norvegjisë, Panucci përdorë këtë skemë (FOTO LAJM) Shqipëria zhvilloi sot seancën e fundit stërvitore para testit me Norvegjinë që do të zhvillohet ditën e nesërme në orën
Ky është personi që do të drejtojë Vetëvendosjen në Prishtinë Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje, në mbledhjen e saj të fundit, ka zgjedhur për Koordinator të Qendrës së Prishtinës, anë
Një javë pas zgjedhjeve, vijon ngërçi politik në Itali Pas zgjedhjeve në Itali, sërish vijon ngërçi politik. Asnjë prej koalicioneve apo partive nuk morën shumicën qeverisëse
Ramos surprizon me makinën e re, shkrin së qeshuri puntorët e qëndrës stërvitore (VIDEO) Sergio Ramos i ka surprizuar mëngjesin e sotëm të gjithë teksa ka mbrritur në qëndrën stërvitore në Valdebebas me një mj
Pronarët e qendrës së masazhit: Harram ju qoftë nëse keni shitur trupin Policia i vuri dryrin sallonit të masazhit “Melek (engjëll)” në fshatin Vitomiricë të Pejës javën që shkoi. Lokali në pr
Partia fituese në Itali merr goditjen e parë (VIDEO) Ata janë fituesit e këtyre zgjedhjeve duke kryesuar me vota në rang partish, por duket se do t'a kenë shumë të vështirë
Një fond zviceran prej 75,000€ rehabiliton qendrën shëndetësore në Libofshë Për rreth 10,000 banorë të zonës së Libofshës shërbimet shëndetësore marrin përmirësim të dukshëm: përmes një projekti t
Rinisin dorëheqjet në Vetëvendosje Edhe kryetari i qendrës së Vetëvendosjes në Lipjan ka dhënë dorëheqje. Selatin Retkoceri ka dhënë dorëheqje të pakthy
Këto janë rrugët e Prishtinës, që nuk lejohet qarkullimi i automjeteve Që nga dita e nesërme, duke filluar nga ora 06:00 e mëngjesit, e deri në ora 22:00, do ndalohet qarkullimi i veturave në
Vetëvendosje ka një njoftim për anëtarët Lëvizja Vetëvendosje do të fillojë zgjedhjet e brendshme, të dielën do të mbajë mbledhjen e Këshillit të Qendrës së Pris
PPK partia më e re shqiptare në Maqedoni Veprimtari nga Kërçova i çështjes kombëtare, ka bërë të ditur se partia e tij do të quhet PPK (Partia e Progresit Kombët
SKANDALOZE/ Vizitorët e Brezovicës paguajnë taksa pa kuponë fiskalë Ministria e Mjedisit dhe e Planifikimit Hapësinor dy ditë ma parë ka vendosur laurën në hyrje të Qendrës së skijimit, te
Ish-kryeministri pranë rikthimit në pushtet Në zgjedhjet e përgjithshme të Italisë në mars, fituesi më i madh me gjasa do të jetë Silvio Berluskoni, një ish-kryemin
Portieri i Kombëtares U-21 jep dhurata fëmijëve me rastin e Krishtlindjeve (VIDEO) Në një ditë feste si kjo e Krishtlindjes, njerëzit gjithmonë e më tepër përpiqen të jenë sa më humanë dhe më të ndërgjeg
Në shtëpinë e Labit sot ka festë Labinot Gashi është njëri nga moderatorët më të njohur shqiptar. Ai muajt e fundit kishte qenë në kryetitujt e medie
119 km/orë brenda qendrës, kapet shoferi i "çmendur" (VIDEO) Policia ka ndalur dhe arrestuar një shtetas në Tiranë i cili ka qënë me shpejtësi të madhe brenda një zone të banuar.