999 rezultate për

qendre

Dyshime në çmontimin e qendrës bërthamore koreano-veriore Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres shprehu keqardhje, pasi ekspertët ndërkombëtarë nuk ishin ftuar në ç
AKI merr në përgjim imamët e Kosovës Para disa ditësh, Ministria e Drejtësisë ka nënshkruar një memorandum bashkëpunimi me Bashkësinë Islame të Kosovës (BIK)
Publikohen pamjet e sulmit në hotelin e Trump (VIDEO) Policia e Floridës ka lëshuar pamjet dramatike të qëllimit me armë në hotelin "Trump National Golf Club Doral" të premte
Bursat online, si funksionon skema e frikshme e mashtrimit në Shqipëri Një investigim i Qendrës për Gazetari Cilësore identifikon të paktën 80 shoqëri të palicencuara brokerimi që drejtojnë o
Përfshihet nga flakët makina në Tiranë Një makinë është përfshirë nga flakët në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur vetëm pak minuta më parë dhe ende nuk dihet nëse
Facebook luftë të hapur kundër Fake-News, hap qendrën gjigante Fake Neës është tashmë një nga problematikat kryesore lidhur me mediat, madje viti i kaluar u konsiderua si viti i FakeN
Projekti mbreslënës për qendrën e qytetit shqiptar, nuk është në Tiranë (VIDEO) Kryetari i Bashkisë së Fierit, Armando Subashi, ka publikuar sot pamjet sesi do të shndërrohet qendra e Fierit dhe zona
Sulm me bombë ndaj një qendre zgjedhore në Afganistan Sipas vlerësimeve të para 12 persona e kanë humbur jetën si pasojë e një sulmi me bombë ndaj një xhamie e cila përdorej
Historia e vajzës nga Kosova që shkëlqeu në Britaninë e Madhe “Tani për tani nuk është duke u mësuar për neuroshkencë në Kosovë”. Kështu tregon Egzona Morina, një studente e doktorat
Gruevski jep 10 arsyet pse qeveria e tij nuk zgjodhi Bardovcën për Qendrën Klinike Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski duke e kritikuar, Zoran Zaev për premtimin në lidhje me projektin për ndërtimin
Heynckes tregon ky ndryshojnë Ronaldo dhe Lewandowski Juup Heynckes ka folur për Sport Bild rreth takimit tejet të rëndësishëm t Bayernit kundër Realit të Madridit. “Unë m
Itali, bisedimet mes koalicionit të djathtë dhe “5 Yjet”, Berlusconi: S’ka qeveri Kreu i koalicionit të qendrës së djathtë, Silvio Berlusconi, ka hedhur poshtë ditën e sotme mundësinë e krijimit të një
Përafrohen qëndrimet mes infermierëve dhe Sindikatës së Qendrës Klinike Unioni i Infermiereve dhe Sindikata e Qendrës Klinike kanë përafruar qëndrimet sa i përket rritjes se pagesës së kontrib
Veliaj dhe Fleckenstein përurojnë qendrën sociale te Bregu i Lumit Tiranës i shtohet edhe një qendër e re komunitare, për t’i ardhur në ndihmë familjeve në nevojë në njësitë administrativ
Erërat shkaktojnë dëme në Pejë, rrëzohet lisi në qendër Erëra të fuqishme janë duke u ndjerë pothuajse në çdo pjesë të vendit. Erërat vazhdojnë edhe sonte që nga mëngjesi i
Tronditëse, 17-vjeçari thyen shtyllën kurrizore në trampolinë (VIDEO) Një djalë rus 17-vjeçar nuk do të mund të ecë më pasi gjatë hedhjes në trampolinë theu shtyllën kurrizore. Pamjet tre
E dhimbshme, dhjetra fëmijë të vdekur nga zjarri në qendrën tregtare (VIDEO) Ka shkuar në 53 numri i personave të cilët humbën jetën nga zjarri që ra në një qendër tregtare në qytetin siberian të K
53 të vdekur nga zjarri në qendrën tregtare, pamje kur njerëzit hidhen nga dritarja (VIDEO) Bilanc luftë pas zjarrit të madh që përfshiu dje qendren tregtare në qytetin rus Kemerov. BBC raporton se paku 53 njerëz
Përfundon stërvitja e fundit ndaj Norvegjisë, Panucci përdorë këtë skemë (FOTO LAJM) Shqipëria zhvilloi sot seancën e fundit stërvitore para testit me Norvegjinë që do të zhvillohet ditën e nesërme në orën
Fero hakmerret ndaj atyre që e rrahën, por përfundon në burg Pak orë më vonë, zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti ka thënë për "lajmi.net" se Fero dhe dy personat e tjerë