999 rezultate për

qellimi

Një robot do prezantojë një program në transmetim direkt Emisioni ‘Today’ në BBC do të prezantohet nga një robot i quajtur Mishalbot, për të cilin ekspertët kanë përdorur inteli
Kane: Qëllimi im është të luaj gjithë karrierën për Tottenham Harry Kane ka thënë se synon të kalojë gjithë karrierën e tij në Tottenham përkundër interesit të raportuar nga Real Mad
Correa godet ‘qëllimisht’ me top kokën e Benzemas, gjyqtari nuk e ndëshkon atë (VIDEO) Real Madridi barazoi ndaj Atleticos në javën e 12-të të La Ligas dhe kështu tani gjenden plotë 10-të pikë prapa Barcelon
Digjet qëllimisht një furgon mes qytetit të Korçës Një automjet është djegur duke u zbardhur e enjtja në Korçë. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.4 të qytetit, në orët e par
Demokrati zbulon planin për rrëzimin e qeverisë: S’do djegim Shqipërinë por Ramën Partia Demokratike po organizohet që të nisë atë që ajo e quan revolucionin popullor demokratik me synimin të rrëzojë Ed
Papandreou: Qëllimi i Greqisë nuk është të nënçmojë identitetin e Maqedonisë Qëllimi i Athinës nuk është të nënçmojë identitetin dhe kulturën tuaj, por të gjendet zgjidhje për një emër që do të ish
Klosi: Dosja “Habilaj” është nxjerrë qëllimisht nga pala italiane Për ish-drejtuesin e Shërbimit Informativ, Fatos Klosin, dosja prej më shumë se 416 faqesh që vulosi fatin e Moisi Habil
Depay: Do të luajë në Real Madrid, është qëllimi im Memphis Depay, lojtari aktual i Olympique Lyon ka dhënë një intervistë kurioze për mediat Holandeze ku ka thënë se qëlli
Lewandowski: Nuk është qëllimi im për të fituar atë Topi i Artë është një nga shpërblimet më të diskutueshme në botën e futbollit. Dominuar nga dyshja Cristiano-Messi në vi
Gruevski: Qëllimi ynë është të realizojmë vullnetin e qytetarëve Fillon lëvizja e re që e solli Epoka e re për Maqedoninë. Një epokë prosperiteti, progresi dhe premtime të përmbushura,
Qeverisë së re nuk i intereson agjenda evropiane Jashtë agjendës shtetërore është lënë agjenda për reforma evropiane (ERA), dokument ky i lansuar vitin e shkuar nga Qeve
Demiraj plas “bombën”: Radarët fiken qëllimisht që të mos kapet droga Vetëm një ditë pasi kreu i Policisë së Shtetit Haki Çako deklaroi mosfunksionimin e radarëve, gjë që sipas tij pengonte
Dëmtohet figura e Nënës Terezë në sheshin "Skënderbeu" të Shkupit Sot në orët e para të mëngjesit, Sheshi "Skënderbeu" në Shkup është dëmtuar qëllimisht nga persona të panjohur. Në mu
Tërhiqet Sulejman Rushiti, u mban “leksion” demokracie e qytetarie partive politike Sulejman Rushiti i cili përflitej se do të jetë kandidat nga ASH-ja e Selës për komunën e Gostivarit, nuk do të jetë më
Thaçi zhvillon takimin e parë me Vuçiç Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiq tashmë janë takuar këtë mëngjes në ndërtesën e Shë
Agjentët rusë vazhdojnë të veprojnë në Maqedoni Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë, Marija Zaharova, me rastin e intervistës së Ministres së Mbrojtj
Ndezi zjarrin qëllimisht në Finiq, arrestohet 21-vjeçari Policia e Sarandës vuri në pranga një 21-vjeçar pasi dyshohet se ai është përgjegjës për vendosjes e zjarrit në Finiq, q
Arrestohen zjarrfikësit italianë, shkaktuan zjarre qëllimisht për t'u paguar më shumë Pesëmbëdhjetë forca zjarrfikëse vullnetare, të dyshuar se kanë ndezur vatra zjarri për të përfituar nga fondi i ndërhyrj
Shkëputi qëllimisht energjinë në plazh, nisin kërkimet për autorin Ditën e djeshme në Jug të Shqipërisë u bë problem shkëputja e energjisë në mbrëmje. OSHEE ka sqaruar sot situatën
Veliaj: Qëllimi nuk është fitorja e pushtetit, por ndryshimi i Shqipërisë Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, zhvilloi dje pasdite një bashkëbisedim me të rinjtë e FRESSH-it në kamping