999 rezultate për

qellimi

Flori Mumajesi edhe këtë vit në "Kënga Magjike", i bashkohet qëllimit të festivalit (VIDEO) Pak ditë më parë, u bë e ditur se të ardhurat nga biletat e shitura për “Kënga Magjike” do të shkojnë për ndërtimin e sh
Ia arriti "qëllimit", mjekra e Ramës si ajo e Ismail Qemalit (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama gjithmonë ka tërhequr vëmendje për paraqitjen e tij të jashtme. Së fundmi, ajo që po bie në sy,
Njerëzit që harrojnë shpesh janë më inteligjentë sesa ata me memorie të fortë Profesori Blake Richard i universitetit të Scarborough, në Ontario ka analizuar rolin që ka harresa në funksionin konjit
Policia britanike u dërgon mesazh 2 mijë klientëve të bandës shqiptare të drogës, qëllimi Policia britanike u ka dërguar mesazh 2 mijë personave që blinin kokainë nga një bandë shqiptare, me qëllim për t’u ofru
E aksidentoi qëllimisht me makinë, prokurori pushon hetimet Fiks fare denoncoi mbrëmjen e së mërkurës Policinë dhe Prokurorinë e Tiranës, të cilat kanë pushuar hetimin e një akside
Messi qëllimisht nuk do të zbresë në fushë? Barcelona del me njoftim zyrtar Mediat spanjolle kanë raportuar së fundi se Lionel Messi nuk është i dëmtuar, dhe se qëllimisht po bojkoton skuadrën.
Zaev pranon se ka takuar bosin e kanabisit Shumë reagime në rrjetet sociale ka shkaktuar takimi midis kryeministrit Zaev me Majkëll Shtraumetis, i njohur si Big Ma
Digjen qëllimisht tre makina në Tiranë, kush ishte objektivi 3 makina janë djegur gjatë orëve të natës në rrugën “Haredin Shtino”, është përfshirë nga flakët mjeti tip Benz, në pron
Basha: Qëllimi i Ramës është të vjedhë bashkë më kriminelë e oligarkë (VIDEO) Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka publikuar një video në faqen zyrtare në Facebook ku shpreh qartë qëndrimin s
Disa mënyra që jua bëjnë më të lehtë nga se mendoni heqjen e duhanit Vesi më i dëmshëm për shëndetin e njeriut është duhanpirja. Shumë njerëz tentojnë të heqin dorë, mirëpo ende nuk e ka
Macron viziton Serbinë, qëllimi kryesor dialogu me Kosovën Sot dhe nesër, presidenti i Francës, Emmanuel Macron, do të qëndrojë në Serbi për një vizitë zyrtare. Siç shkruajnë m
Digjet qëllimisht makina në Elbasan Një automjet është gjetur i djegur mëngjesin e sotëm. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Elbasanit, në mjetin tip "Passat"
Digjet qëllimisht arat me grurë në fshatin e Hashim Thaçit (VIDEO) Zjarri ka përfshirë një zonë të fshatit Burojë të Skënderajit mbrëmë në orët e vona. Ka qenë ish-deputeti Gani Geci a
Historiani zvicerjan: Shqiptarët kanë drejtuar botën që nga Mesjeta, Evropa i la qëllimisht mënjanë Dr. Aleksandre Lambert, historian, drejtor akademik i “School of International Training” në Gjenevë, është autor i disa
Rita Ora takon Princi Harry-n, qëllimi i tyre do iu prekë zemrat (FOTO LAJM) Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora së fundmi është takuar me Princin Harry. Ajo dhe mamaja e saj Vera Ora, ka
Veseli: Presim 6 pikë në dy takimet e radhës për "Euro 2020" Futbollist i i Kombetares, Frederik Veseli beson se Shqipëria mund të ringrihet me trajnerin Edy Reja, pse jo të marrë 6
“Dosja 339”, Marku: Prokurori e ka zvarritur qëllimisht kryeprokurorja e përkohshme Arta Marku tha se transferimi i prokurorit të dosjes 339 ishte transferuar rastësisht. “N
U shmangën qëllimisht, çfarë ka ndodhur mes Dua Lipës dhe Rita Orës? Ato janë dy këngëtaret më në zë në Britaninë e Madhe dhe janë të dyja nga Kosova, por marrëdhëniet mes tyre nuk janë asp
Edhe për Notre Dame nisin konspiracionet, pse u dogj qëllimisht? Disa ditë pasi bota i kthey sytë nga Parisi për të parë se si katedralja 850-vjeçare e Notre-Dame u përfshi nga flakët,
Mediat serbe: Qëllimi i takimit në Berlin është të vazhdojë dialogu pa anulimin e taksës Pas ftesës së Gjermanisë dhe Francës për të mbledhur presidentët dhe kryeministrat serbë dhe shqiptarë në Berlin më 29 p