999 rezultate për

qasje

Krimi nuk njeh kufi Sot në Kosovë është mbajtur konferenca rajonale për respektimin dhe mbështetjen e të drejtave të viktimave. Nga shum
Thaçi: Serbët kanë mbetur po ata që kanë vrarë mbi 300 mijë njerëz Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi, duke komentuar incidentin që ndodhi në ndeshjen Serbi - Shqipëri është shprehur se serb
Rama: Privatizimi i plazheve do të marrë fund Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se ky sezon turistik është sfida e parë e qeverisë lidhur me një qasje të re të turiz
Miliona sirianë nuk kanë qasje në ndihmat e huaja Në qytetin e Alepos në Siri janë vetëm 40 mjekë që u shërbejnë 2.5 milionë qytetarëve. Sekretari i përgjithshëm i Kombev
Pacolli: Gjykata speciale s’është çudi që na ra nga qielli Zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli, është shprehur se Kuvendi pritet të miratojë themelimin e një Gjykate Sp
Tahiri: Serbia duhet t'a ndryshojë qasjen ndaj Kosovës Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri, është shprehur se qeveria e re e Serbisë duhet ta ndryshojë qasjen joevro
Brukseli kufizon qasjen e zyrtarëve rusë në selinë e NATO-s NATO ka kufizuar sot qasjen e zyrtarëve rusë në selinë e saj në Bruksel. Kjo masë vjen pas vendimit të javës së kal
​Fëmijët në Kosovë kanë qasje në përmbajtje pornografike Të dhënat statistikore të nxjerra nga hulumtimi "Vlerësimi i përdorimit të internetit, rreziku dhe siguria në mesin e fë
PDSH dhe BDI kanë dy qasje krejt të ndryshme për shqiptarët Edhe pse PDSH dhe BDI janë dy parti politike shqiptare, idetë e tyre janë krejt të ndryshme me njëra-tjetrën.Ndërsa PDSH
Turqia bllokon qasjen në Twitter Vetëm disa orë pas fjalimit të kryeministrit turk Tayyip Erdogan gjatë mitingut ditën e sotme në Bursa, ku deklaroi se d
Tahiri: Vetëvendosje ka qasje nihiliste Edita Tahiri, zëvendëskryeministre e Kosovës i është kundërpërgjigjur deklaratës së Albin Kurtit, i cili, e ka akuzuar Q
Tahiri: Të rikonceptojmë luftën kundër trafikut të qënieve njerëzore Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri gjatë një bashkëbisedimi me studentë e pedagogë të Universitetit të Tiranë
Kosova në pranverë përfiton fondet evropiane?! Prishtina zyrtare pret që me marrjen e draftit të parë të Marrëveshjes për Stabilizim-Asociim, në pranverë të vitit të a
Qeveria re duhet të paguajë borxhin e biznesit që la Berisha Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës në qeverinë Rama Edmond Haxhinasto shprehu sot prioritetin që qeveria “Rama”
Maqedonia posedon softuerin e rrallë në botë që përgjon gjithçka Softueri FinFisher përdoret në 11 vende të botës, në mesin e të cilave rradhitet edhe Maqedonia. Kjo është bërë e ditur
Poposki: Athina nuk ka kthyer ende përgjigje Qeveria greke ende nuk ka reaguar për letrën që i ka nisur kryeministri i Maqedonisë homologut të tij Andonis Samaras. K
Joseph: Vetëvendosje, ndërroni qasje nëse doni bashkëpunim Edward Joseph, diplomat amerikan dhe ish-zëvendësshef i OSBE-së në Kosovë, i cili ka marrë pjesë në një debat me Albin K
Qeveria e ardhshme, përqasje radikale për mjedisin "LSI ka një përqasje për sa i përket çështjes së mjedisit, është një përqasje që e konsideron mjedisin, ruajtjen e tij,
Partitë shqiptare refuzojnë qasjen unike të RDK Kryesia e RDK-së, e udhëhequr nga kryetari Rufi Osmani të dielën në Strugë ka prezantuar listën e kandidatëve për këshil
Thaçi kritikon qasjen e Serbisë ndaj dialogut Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se Platforma e Serbisë për Kosovën, do të mbetet në sirtarët Beogradit, dh