999 rezultate për

qasje

Serbia përgjoi edhe ndërkombëtarët Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka thënë se përveç qytetarëve të Kosovës agjentët serbë kanë përgjuar e
Avokati i Popullit: Maqedonia, qasje çnjerëzore ndaj refugjatëve "Maqedonia është duke shkelur të gjitha dispozitat ligjore, duke lejuar hyrjen vetëm të një pjese të migrantëve që arrij
VV: KE s'ka qasje të barabartë ndaj Kosovës dhe Serbisë Përmes anëtarit të saj, Ylli Hoxha, Lëvizja Vetëvendosje ka kritikuar Komisionin Evropian për qasje të pabarabartë ndaj
Petritsch: Kosova e Serbia duhet të kenë qasje evropiane ndaj njëra-tjetrës Vendimi i Gjykatës Kushtetuese lidhur me Asociacionin e Komunave serbe nuk është i mirë, sepse është qenësore që të resp
5 Deputetë as për 5 pare Struga ka 5 deputetë, që në të vërtetë nuk bëjnë as 5 pare. Ne edhe më herët kemi denoncuar qasjen selektive, diskrimini
BE dhe SHBA të ndryshojnë qasjen e tyre ndaj Kosovës Një kritikë e ashpër e politikës së Bashkimit Evropian dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës të këmbimit të demokracisë
Klosi: 25-vjetori i Ditës së Rinisë, ndryshoi qasjen politike në Shqipëri Ministria e Mirëqënies Sociale dhe Rinisë ka publikuar programin e saj 25 aktivitete në 25-vjetorin e Ditës së Rinisë. M
Veseli: Rruga drejt BE-së varet edhe nga puna jonë Kreu i Kuvendit, Kadri Veseli, tha se Bashkimi Europian duhet të ketë qasje të re dhe të përshpejtojë rrugën e integrimi
Mesila Doda largohet nga PD Deputetja e PD, Mesila Doda, ka vendosur të largohet zyrtarisht nga kjo parti. Përmes një letre të hapur të titulluar pr
Jahjaga: Kosova, shembull për rajonin për qasjen ndaj sfidave Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga takoi sot një delegacion nga Komisioni për Politikë të Jashtme i
Akreditimi, shoqata e gazetarëve kosovarë indinjatë ndaj FSHF-së Bordi i Shoqatës së Gazetarëve Sportivë të Kosovës ka shprehur indinjatën e thellë ndaj Federatës Shqiptare të Futbollit
Haradinaj kërkon mobilizim për tre çështje kombëtare Lideri i AAK-së Ramush Haradinaj, në një takim me anëtarë dhe simpatizantë të AAK-së në Lipjan, ka thënë se Kosova po ka
Një shije dhe qasje muzikore ndryshe Autor: Labinot Kunushevci Mediat shqipe në Kosovë kanë filluar të zhvillohen pas vitit 1941 me hapjen e radiove të pa
Qasje e re territoriale mes Shqipërisë, Kosovës dhe Malit të Zi Ministria e Drejtësisë dhe Zyra për Regjistrimin e Pasurive të Paluajtshme nënshkroi sot në Tiranë një marrëveshje për N
Rrëfimi i Riza Jonuzit: Arlind Gashi nuk i njeh pjesëtarët e "Grupit të Kumanovës" (VIDEO) Publikohet një pjesë e intervistës së Milaim Zekës me Riza Jonuzin, shqiptarin nga Kumanova që u shpall "tradhtari" i "G
Pasaporta e Kosovës më e pafuqishmja në Rajon Sipas kompanisë amerikane Arton Capital, përmes një databazë hulumtimi që bëri për fuqinë e pozicionimit që pasaporta e
Serbia i kërkon ndihmë BE-së për qasje në portet e Shqipërisë Serbia i kërkon BE-së që ta ndihmojë për qasje në portet e Shqipërisë. Qeveria e Serbisë i ka kërkuar Bashkimit Evropian
Kurti takon zyrtarët e BE: Problem mbetet papunësia Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka takuar sot disa zyrtarë të Bashkimit Evropian, ku fokusi i bisedimeve k
Qytetarët të varur nga Facebook Qasja e qytetarëve të Maqedonisë në rrjetet sociale ka njohur rritje. Sipas një studimi të kryer nga Agjencia për Shë
Tualete nga e gjithë bota në ditën e banjos (FOTO LAJM) Në Ditën Botërore të Tualetit më 19 nëntor, fotografë nga “Panos Pictures” kanë sjellë këto imazhe për një ekspozitë që