999 rezultate për

qasje

Kryeministrit izraelit i bllokohet aksesi në Facebook Facebook ka fshirë një postim nga kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu dhe pezulloi qasjen në biseda përmes aplikac
Rama i kap Bashës gafën e rradhës: I shtyu zgjedhjet më 25 qershor! Kryeministri Edi Rama kohët e fundit po publikon në Instagram thuasje çdo video ku kapen duke bërë gafa përfaqësues të o
The Guardian: Cili vend në Evropë ka qasjen e duhur ndaj COVID-19 Një valë e dytë e koronavirusit të ri, është duke e përfshirë mbarë Evropën kontinentale, me rekorde të reja infeksiones
Rrama vlerëson qasjen e Hotit ndaj Serbisë, thumbon Haradinajn dhe Kurtin Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar progresin e bërë nga Kosova në raport me dialogun me Serbinë, duke kritikuar qasjen e
Komisioni Europian propozon hapjen e kufijve për Ballkanin Komisioni Evropian ka rekomanduar rihapjen e kufijve të jashtëm të BE-së në 1 korrik për vendet e treta si ato të Ballka
Deri në 1 mijë euro, paralajmërimi për vaksinën kundër COVID19 Dekani i farmakologëve italianë dhe themeluesi i Institutit Mario Negri për Kërkime Farmakologjike, Silvio Garattini dek
OKB: 74 milionë arabë përballë mungesës së larjes së duarve Rreth 74 milionë persona në rajonet arabe, të varfra në burime ujore, janë në rrezik të kontraktimit të COVID-19 për shk
Haradinaj: Kurti e rrezikoi sigurinë kombëtare me qasjen ndaj AKI-së Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se pasardhësi i tij Albin Kurti e ka rrezikuar sigurinë kombëtare me qasjen e
Rama: Boll me hile në kurriz të konsumatorit Kryeministri Edi Rama ka theksuar edhe njëherë se do të ketë ndëshkime të rënda për ato biznese që nuk japin kupon, nuk
Bregu: Pa Ballkanin, BE nuk do të jetë kurrë e plotë! "BE pa Ballkanin Perëndimor kurrë nuk do të jetë e plotë. Por nuk mund që të vijojë e njëjta qasje dhe kjo qasje të na j
Mediat serbe zbulojnë çantën që i rrinte pas Putinit, është e frikshme (FOTO AJM) Kur Vladimir Putin arriti në Beograd, presidenti rus shoqërohej nga një truproje me një çantë të zezë në dorë. Ai nuk i
Krasta ia thotë Bushatit në sy: Gabim i rëndë, qasje disfatiste Moderatori Adi Krasta ka pasut sot në studio ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati. Ata kanë pasur edhe një konflikt të
Gjermania sërish reagon për korrigjimin e kufirit Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt, gjatë një tryeze ku është folur për dialogun Kosovë-Serbi, ka thënë se Gj
OBSH kërkon qasje në Duma të Sirisë Organizata Botërore e Shëndetësisë kërkoi "qasje të papenguar" në Duma të Sirisë, për të verifikuar raportet e partnerëv
Maqedonia do të përgatis një ligj i ri për qasje të lirë në informata Ligji i ri i propozuar nga qeveria dhe organizatat jo-qeveritare ërveçëse do të krijoj qasje të lirë informative, do të
Macron: Britania nuk mund të ketë qasje të plotë në tregun unik të BE Një marrëveshje e veçantë mes Britanisë së Madhe dhe Bashkimit Evropian, ashtu si kërkon qeveria britanike është e mundu
Lordët kritikojnë BE-në për qasjen ndaj Shqipërisë dhe Kosovës Anëtarësimi në Bashkimin Evropian vlerësohet si mundësia e vetme për stabilitet e prosperitet në Ballkanin Perëndimor ng
Qasjet kundërthënëse të një hulumtimi për korrupsionin në universitete! Prof. Asoc. Dr. Enver Bytyçi Qendra Qytetare, një organizatë jo qeveritare, pra dhe jo fitimprurëse, pretendon s
Thaçi: Qasjet e gabuara marrin peng kosovën Në vazhdim të fjalimit të tij vjetor para deputetëve, presidenti Thaçi ka thënë se kredibiliteti shtetëror në arenën ndë
Haradinaj përmendi Gaddafin, reagon Kusari-Lila Një ditë më parë në Kuvendin e Kosovës ka ndodhur një përplasje mes kryeministrit Ramush Haradinaj dhe deputetes Mimoza