999 rezultate për

putin

Vladimir Putin letër Vuçiçit: Taksa ka cenuar jetën e serbëve Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin me anë të një letre drejtuar presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka mbajtur qën
Thaçi habit me deklarata, dëshiron Putinin por jo Rusinë Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në një intervistë për REL sërish i ka dërguar mesazhe Kryeministrit Haradinaj, pa i pë
Vuçiçin e pret hakmarrja e Putinit nëse afrohet me Kosovën Para se Vladimir Putin të arrinte për vizitë në Beograd, në Serbi si nga mediat e pushtetit, po ashtu edhe nga Vuçiqi dh
Putin dhe Erdogan i thonë njëri-tjetrit: I dashur mik Presidenti rus Vladimir Putin mirëpriti homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan, të mërkurën në Kremlin, për të disku
S'ka marrëveshje Rusi-Japoni, a do të tensionohet situata? Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka thënë se "ka ende punë" përpara se Rusia të arrijë një traktat paqeje me Japonin
Thaçi: Putini na mbështet Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë të gjatë për agjencinë austriake të lajmeve ‘APA’, ka folur për ma
Ky është qeni shqiptar Detlar Ilir, është ndryshe nga ai që mori Putin (FOTO LAJM) Agjencioni për Mbrojtjen e Mjedisit të Kosovës ka njoftuar se qeni shumë i përfolur në media këto ditë ‘detlar ilir’ ësh
Mediat serbe zbulojnë çantën që i rrinte pas Putinit, është e frikshme (FOTO AJM) Kur Vladimir Putin arriti në Beograd, presidenti rus shoqërohej nga një truproje me një çantë të zezë në dorë. Ai nuk i
Këngëtari Daçiç i këndoi "Kalinkan" Putinit (VIDEO) Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiç ka përsëritur një tjetër performancë para miqve të rëndësishëm në Beograd. N
Makina me targa shqiptare alarmon serbët gjatë vizitës së Putinit Një makinë me targa të Shqipërisë ka alarmuar autoritetet serbe gjatë vizitës së djeshme të Putinit në Beograd. Medi
Vuçiç: Putin nuk tha se do ta njohë Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, i është kundërpërgjigjur menjëherë deklarimeve të kryetarit të Kuvendit të Repub
SHBA i reagon indirekt Vuçiçit në ditën kur e priti Putinin Në ditën kur presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, po qëndronte në Beograd, presidenti i SHBA-së në Serbi, Kyle Scott, i
Mesazhet e freskëta gjeopolitike të Vladimir Putin në Beograd! Enver Bytyçi Më 16 tetor të vitit 2014 Vladimir Putin vizitoi për herë të fundit Beogradin, ndërkohë që në muret e kr
Putinit i vendosen "mustaqe" në Kosovë (FOTO LAJM) Qytetarët e Leposaviqit thonë se ushtarët e KFOR-it i kanë shkatërruar fotografitë e presidentit të Rusisë Vladimir Puti
Putin shkel në Serbi, Vuçiçi i del para për ta përqafuar Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka mbërritur në Serbi. Aeroplani më të cilin ka udhëtuar nga Moska drejt Beogradit,
Putin pritet të mbërrijë në Beograd, ja çfarë po bëjnë serbët Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin është në fluturim për në Beograd. Serbia pret sot vizitën e presidentit të Rusisë
Një zonë e madhe në Serbi i thotë Putinit: Shko në shtëpi Derisa Beogradi dhe veriu i Mitrovicës janë mbushur me flamuj që mirëpresin presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, një si
250 spetsnaz, 7 00 policë dhe kudo snajpera: Beogradi blindohet për vizitën e "babait" Serbët e shohin Putinin si shpresën më të madhe që Kosova të mbetet në Serbi, ose të paktën çështje e pazgjidhur. Vladim
Ramush Haradinaj i reagon Putinit: Amerikë do të thotë paqe Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas deklaratave të presidentit të Rusisë, Vladimir Putin. Pesiden
Putini i dëshpëruar që Ballkani Perëndimor bashkëpunon me NATO-n Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është përfshirë në debatin për ndryshimin e emrit të Maqedonisë, duke i akuzuar Sht