999 rezultate për

putin

E arrestuan sapo shkeli në Rusi, shefi i BE-së kërkon nga Putin që të lirojë opozitarin Navalny Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka kërkuar nga presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, të lirojë figurën e
Kompania ushtarake private "Wagner", në duart e kukullave të Putin Nga Marina Kerceli Trupa të gatshëm për çdo gjë, të stërvitur për luftë, pothuajse gjithmonë ish-ushtarë të us
I shpëtoi helmimit, ish-kundërshtari i Putin pritet nga Policia në Moskë Lideri opozitar rus, Aleksei Navalny është nisur nga Gjermania drejt Rusisë, ku ai mund të përballet me arrestim. “Un
Kujt kompanie i "beson" jetën, Putin do të vaksinohet kundër COVID-19 Presidenti i Rusisë Vladimir Putin pritet të vaksinohet me Sputnik V për koronavirusin. "Ai tha se do të vaksinohet,
Të "lodhur" nga Tik-Tok? Vajza e Putin sjell një tjetër aplikacion Rusia është e vendosur që të krijojë një aplikacion rival të TikTok. Ky aplikacion është krijuar nga një kompani e drejt
E bujshme! Vetëvritet shefi i sigurisë së Putinit Në kryeqytetin e Rusisë, Moskë, ka kryer vetëvrasje zëvendësshefi i një prej departamenteve të Shërbimit të Sigurisë Fed
Detaje të pazbuluara nga zhdukja e mistershme e "dashnores" më të famshme në botë Britanikja “The Sun” i është rikthyer çështjes së Alina Kabaeva, ish-gjimnastja kampione, e cila u bë e famshme me një x
Rusia në përballje me pandeminë dhe emergjencën e krijuar nga Covid-19 Ashtu si shumica e shteteve në botë edhe Rusia është mbërthyer nga kjo pandemi. Rastet e para në Rusi u konfirmuan më 31
Thyhet akulli, Putin uron më në fund Biden për fitoren Presidenti rus Vladimir Putinka thyer akullin duke i uruar fitoren Joe Bidenit. Urimi vjen pasi Biden fitoi zyrtaris
Deputeti shqiptar që po "sfidon" Vladimir Putin (FOTO LAJM) E kanë cilësuar si "Tarzani" i AAK-së dhe si një rival i fortë i Vladimir Putin, për sa i përket fizikut dhe sporteve ek
Fitoi konkursin e bukurisë, Putin shkarkon nga detyra ushtaraken joshëse (FOTO LAJM) Një ushtarake që fitoi konkursin e bukurisë së Gardës Kombëtare të Rusisë, ka thënë se vetëm ‘lakmia’është arsyeja e shk
Mediat serbe propaganduan idenë se Trump dhe Putin do zgjidhnin konfliktin Kosovë-Serbi në të mirën e tyre Një projekt i titulluar "Zbulimi i rrjeteve dezinformuese ruse dhe masave aktive që nxisin secesionizmin dhe revizionizm
Putin dyshohet se është në gjendje të rëndë shëndetësore, pritet të jep dorëheqje Për javë të tëra në Moskë po qarkullojnë zëra se presidenti rus, Vladimir Putin, është në gjendje të rëndë shëndetësore.
Kujdesej për sigurinë e Putin, i jep fund jetës agjenti Një plumb i vetëm, i mjaftoi agjentit special Mikhail Zakharov, për t’i dhënë fund jetës. Sipas disa mediave lokale,
Raporti sekret: Putin ka një vajzë 17 vjeçare me pastruesen Sipas mediave te huaja Vladimir Putin ka një tjetër vajzë të fshehtë, nga një lidhje jashtëmartesore me një pastruese. S
Flet Putin: Ja përse nuk ja uroj fitoren Joe Biden! Vladimir Putin ka folur më në fund për mungesën e reagimit zyrtar të Moskës në lidhje me fitoren e Joe Bien në zgjedhjet
Putin është sëmurë dhe do tërhiqet? Reagon Kremlini Kremlini ka mohuar mundësinë që Vladimir Putin të jetë duke planifikuar të largohet pas zërave se presidenti rus mes pre
Vuan nga sëmundja e rrallë, Putin drejt largimit nga posti (VIDEO) Presidenti rus, Vladimir Putin do të largohet nga posti në janar 2021 për shkak se vuan nga sëmundja e Parkinsonit. K
"Putini i dekoron, ata pështyjnë" Konflikti Armeni-Azerbajxhan po nxjerr në pah përveç luftës, edhe qëndrime të ashpra, e shpesh edhe fyese ndaj palëve të
Rrëfehet kontesha që që ra në dashuri me mikun oligark të Putin: Bëja jetë vulgare (FOTO LAJM) Një konteshë angleze ka rrëfyer për BBC se si ajo ra pre e lakmisë dhe dëshirës për pushtet dhe para. Bukuroshja aris