999 rezultate për

pushtetit

Ja çfarë bënin liderët botërore para marrjes së pushtetit (FOTO-LAJM) Sot ata qeverisin kombet, bëjnë ligjet dhe komandojnë ushtritë. Por liderët e këtyre vendeve, më parë, mësonin karate, d
Lamtumira për Ponin, Basha: Na iku kapiteni i pushtetit lokal I është dhënë lamtumira e fundit ish Zv-ministrin e brendshëm Ferdinand Poni i cili ndërroi jetë dje në moshën 49-vjeçar
BDI: PDSH u bë pjesë e pushtetit nga 'kumbaritë' me VMRO-në Bashkimi Demokratik për Integrim ka komentuar qëndrimin e PDSH-së se BDI-ja u bë "mashë e VMRO-së dhe Gruevskit që nëpër
Çmimi i biletave të urbanëve do përcaktohet nga vendorët Ministria e Transportit dhe Infrastruktures ia delegon të drejtën e përcaktimit të çmimit të biletave të transportit urb
Ende nuk është publikuar raporti për seancat inauguruese në veri Ministria e Pushtetit Lokal në Kosovë ende nuk ka dalë me raportin monitorues për seancat inauguruese në katër komunat v
Qeveria ende s'ka dhënë vlerësimin për komunat e veriut Mënyra se si janë zhvilluar seancat inauguruese në katër komunat veriore nw Kosovw ende nuk wshtw e qartw nwse do të k
Basha: Buxheti i Ramës gjymton autonominë vendore Kreu i opozitës Lulzim Basha akuzoi sot qeverinë se nuk ka bërë asnjë konsultim me shoqatat dhe përfaqësuesit e pushteti
Caktohen mbledhjet inauguruese për kryetarë komunash Kryetarët e vjetër të komunave po vazhdojnë kryerjen e detyrave deri në inaugurimin e organeve të reja, ashtu siç është
PDK: EULEX të lirojë për betim Lushtakun Dega e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në Skenderaj nëpërmjet një letre i ka kërkuar misionit të EULEX-it që t'a li
Kërkohet shpallja e pasurisë së krerëve të pushtetit në Maqedoni Në Maqedoni, opozita maqedonase kërkoi që një pjesë e funksionarëve të lartë qeveritarë të publikojnë pasuritë e tyre.
Drenasi kësaj radhe mbron votën Sot, në zyrën e Lëvizjes Vetëvendosje në Drenas u mbajt tubimi mobilizues me komisionarët e kësaj komune. Tubimin e h
Gordana të japë dorëheqjen! Buxheti për vitin 2013 është jolegal dhe duhet sërish miratimi i tij, ndaj ministrja e Brendshme Gordana Jankullovska du
VMRO-DPMNE-ja i frikësohet humbjes së pushtetit Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë ka reaguar ndaj qëndrimeve të VMRO-DPMNE-së për zgjedhjet kadrovike në partinë e Za
Mbledhja në Vlorë, Basha: Rama, plane për të ndarë tortën e pushtetit Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e cilëson mbedhjen e sotme të kabinetit Rama në Vlorë si ‘organizim okult për t
Takim e diskutime mbi çështjet e pushtetit vendor në Kosovë (FOTO0LAJM) Sot Qendra e Vetëvendosje në Prishtinë mbajti takim me aktivistë për të diskutuar rreth pushtetit lokal. Në këtë takim f
Shqipëria në periudhë tranzicioni të pushtetit Nga Adelheid Woelfl Der Standard Gushti është koha kur shqiptarët martohen. Mund ta dallosh një gjë të tillë nga
Qeveria, Basha: Ekipi i Ramës me kamikazë e trafikantë Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha sulmoi sot kryeministrin e ri Edi Rama se ka mbledhur në kabinetin e tij kam
Ndarja e pushtetit lokal, sipas votës së fituar Marrëveshja e arritur mes BDI-së dhe VMRO-DPNE-së për të qeverisur në katër vitet në nivel lokal në qytetin e Tetovës, ë
Bllokimi i Maqedonisë për "faj" të pushtetit Arsyeja kryesore e dallimeve që dalin së fundmi mes partnerëve të koalicionit qeverisës BDI dhe VMRO-DPMNE është ndërtim
Katari ndërron sundimtarin!? Sunduesi i Katarit do të takohet sot me anëtarët e familjes dhe vendimmarrësit e shtetit arab, për të diskutuar “dorëzim