999 rezultate për

pushtetit

Berisha: Rama dhe Kokëdhima po grabisin pasuritë e qytetarëve Ish-kryeministri Sali Berisha akuzoi sot kryeministrin Edi Rama dhe deputetin Koço Kokëdhima se po mbushin bashkarisht x
Rama: Shihini vetë se çfarë quanin dosje universitetesh delenxhinjtë e pushtetit (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ironizon deklaratat e PD-së për mbylljen e universiteteve, duke publikuar në rrjetin social “Faceb
33 deputetë të LSDM-së japin dorëheqjen 33 deputetë të partisë opozitare maqedonase, LSDM kanë dhënë sot dorëheqje nga mandati i deputetit. Kreu i social-dem
Një anglez dhe një serbe u lënduan nga një aksident Në aksidentin e ndodhur në magjistralen Prishtinë - Mitrovicë, është përfshirë një shtetas anglez dhe një serbe. Bëh
Rama me veteranët: Politika ushqen konflikte në funksion të pushtetit Kryeministri Edi Rama zgjodhi 9 Majin për të përkujtuar sakrificën e veteranëve të Luftës Antifashiste Nacional Clirimta
Zaev: Populli mund ta rrënojë këtë pushtet Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev ka qenë në Gjorgje Petrov. Ai është takuar me qytetarë të kësaj zone, ku theksoi se të gji
Zoran Zaev: Me fitoren e LSDM do të marrë fund kriminaliteti i pushtetit Zoran Zaev tha sot se partia në pushtet hyn në fazën e dytë të zgjedhjeve presidenciale më e fortë psikologjikisht, mirë
Berisha: Rama po vërsulet drejt pushtetit absolut Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar kryeministrin aktual Edi Rama se po ndërhyn në kompnetencat e kreut të shtetit.
Thaçi: BDI po frikësohet nga humbja e pushtetit Lideri i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi ka vijuar me tubimet parazgjedhore në Koborishtë të Strugës. Ai
Komunat e veriut të Kosovës kanë shkelur ligjet Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka gjetur shumë shkelje në konstituimin e komunës së Mitrovicës së Veriut d
PDSH: Tahir Hani paguan Musliun rreth 800 euro në muaj Zija Jonuzi, bartësi i listës në njësinë zgjedhore numër 5, mbajti sot një konferencë për shtyp në zyrat e PDSH-së në Ça
Peleshi kërkon bashkëpunimin e pushtetit vendor për ruajtjen e mjedisit Zëvendëskryeministri Niko Peleshi kërkoi sot bashkëpunimin e pushtetit vendor për ruajtjen e mjedisit. Duke folur në tr
Ja çfarë bënin liderët botërore para marrjes së pushtetit (FOTO-LAJM) Sot ata qeverisin kombet, bëjnë ligjet dhe komandojnë ushtritë. Por liderët e këtyre vendeve, më parë, mësonin karate, d
Lamtumira për Ponin, Basha: Na iku kapiteni i pushtetit lokal I është dhënë lamtumira e fundit ish Zv-ministrin e brendshëm Ferdinand Poni i cili ndërroi jetë dje në moshën 49-vjeçar
BDI: PDSH u bë pjesë e pushtetit nga 'kumbaritë' me VMRO-në Bashkimi Demokratik për Integrim ka komentuar qëndrimin e PDSH-së se BDI-ja u bë "mashë e VMRO-së dhe Gruevskit që nëpër
Çmimi i biletave të urbanëve do përcaktohet nga vendorët Ministria e Transportit dhe Infrastruktures ia delegon të drejtën e përcaktimit të çmimit të biletave të transportit urb
Ende nuk është publikuar raporti për seancat inauguruese në veri Ministria e Pushtetit Lokal në Kosovë ende nuk ka dalë me raportin monitorues për seancat inauguruese në katër komunat v
Qeveria ende s'ka dhënë vlerësimin për komunat e veriut Mënyra se si janë zhvilluar seancat inauguruese në katër komunat veriore nw Kosovw ende nuk wshtw e qartw nwse do të k
Basha: Buxheti i Ramës gjymton autonominë vendore Kreu i opozitës Lulzim Basha akuzoi sot qeverinë se nuk ka bërë asnjë konsultim me shoqatat dhe përfaqësuesit e pushteti
Caktohen mbledhjet inauguruese për kryetarë komunash Kryetarët e vjetër të komunave po vazhdojnë kryerjen e detyrave deri në inaugurimin e organeve të reja, ashtu siç është