999 rezultate për

pushtetit

Rama: Opozita dritëfikur vajton kohën e ikur të pushtetit të energjisë Kryeministri Rama, me anë të dy statuseve ka reaguar në lidhje me tryezën e Partisë Demokratike për energjinë. "Një
Fyle kritika të ashpra kundër Gruevskit Komisioneri për Zgjerim në Bashkimin Evropian, Stefan Fyle i ka tërhequr vërejtje kryeministrit Nikola Gruevski. Këto
Fatkeqësisht, pak mësuam prej fatkeqësive të para vitit 2001 nga Iljasa Salihu Jetën e dua më shumë se vdekjen, por lirinë e dua më shumë se jetën, - kishte thënë Beqir Sa
Loja me transferimin e pushtetit po e dëmton shtetin e Kosovës nga Nehat Hyseni Loja me Kuvendin e Kosovës nga deputetja më e moshuar, Flora Brovina dhe nga PDK e kryeminist
Kursani-myslimanëve: Faleni këtë shtet pa mend Analisti politik Shpend Kursani, duke komentuar arrestimin e disa imamëve dhe më tej lirimin e 2 imamëve, tha se komunit
Ministri Shabani merr pjesë në panairin e bashkëpunimit rajonal Shqipëri-Maqedoni Ministri i Pushtetit Lokal dhe Vetëqeverisjes së Republikës së Maqedonisë, z. Lirim Shabani ka marrë pjesë në Panairin e
Çelet panairi për programet e bashkëpunimit rajonal Shqipëri-Maqedoni U organizua sot në Tiranë Panairi i përfituesve te granteve nga Programi i bashkëpunimit ndërkufitar Shqipëri-Maqedoni 2
Rama: Ka vdekur koha kur Qeveria ishte trupë prokurorie apo gjykatash popullore Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, kryeministri Rama i është përgjigjur të gjitha komenteve që janë bërë pas
Berisha: Rama dhe Kokëdhima po grabisin pasuritë e qytetarëve Ish-kryeministri Sali Berisha akuzoi sot kryeministrin Edi Rama dhe deputetin Koço Kokëdhima se po mbushin bashkarisht x
Rama: Shihini vetë se çfarë quanin dosje universitetesh delenxhinjtë e pushtetit (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ironizon deklaratat e PD-së për mbylljen e universiteteve, duke publikuar në rrjetin social “Faceb
33 deputetë të LSDM-së japin dorëheqjen 33 deputetë të partisë opozitare maqedonase, LSDM kanë dhënë sot dorëheqje nga mandati i deputetit. Kreu i social-dem
Një anglez dhe një serbe u lënduan nga një aksident Në aksidentin e ndodhur në magjistralen Prishtinë - Mitrovicë, është përfshirë një shtetas anglez dhe një serbe. Bëh
Rama me veteranët: Politika ushqen konflikte në funksion të pushtetit Kryeministri Edi Rama zgjodhi 9 Majin për të përkujtuar sakrificën e veteranëve të Luftës Antifashiste Nacional Clirimta
Zaev: Populli mund ta rrënojë këtë pushtet Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev ka qenë në Gjorgje Petrov. Ai është takuar me qytetarë të kësaj zone, ku theksoi se të gji
Zoran Zaev: Me fitoren e LSDM do të marrë fund kriminaliteti i pushtetit Zoran Zaev tha sot se partia në pushtet hyn në fazën e dytë të zgjedhjeve presidenciale më e fortë psikologjikisht, mirë
Berisha: Rama po vërsulet drejt pushtetit absolut Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar kryeministrin aktual Edi Rama se po ndërhyn në kompnetencat e kreut të shtetit.
Thaçi: BDI po frikësohet nga humbja e pushtetit Lideri i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi ka vijuar me tubimet parazgjedhore në Koborishtë të Strugës. Ai
Komunat e veriut të Kosovës kanë shkelur ligjet Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka gjetur shumë shkelje në konstituimin e komunës së Mitrovicës së Veriut d
PDSH: Tahir Hani paguan Musliun rreth 800 euro në muaj Zija Jonuzi, bartësi i listës në njësinë zgjedhore numër 5, mbajti sot një konferencë për shtyp në zyrat e PDSH-së në Ça
Peleshi kërkon bashkëpunimin e pushtetit vendor për ruajtjen e mjedisit Zëvendëskryeministri Niko Peleshi kërkoi sot bashkëpunimin e pushtetit vendor për ruajtjen e mjedisit. Duke folur në tr