999 rezultate për

pushtetit

Mbaron takimi mes partive opozitare, ja për çfarë folën Partitë opozitare shqiptare u takuan sot për të diskutuar hapat e mëtejshme politike në rrafshin e zgjedhjeve. Me ftesë
Bild: Situata në Maqedoni shqetësuese Funksionarë të ndryshëm evropianë kanë vijuar të shprehen të shqetësuar për situatën në Maqedoninë. Konkretisht për rrez
Basha: Dalja nga kriza nis me ndarjen e pushtetit nga krimi Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ditën e sotme ka zhvilluar një bashkëbisedim me banorë të Vaqarrit dhe Fark
Vagonat e zbrazur të LSDM-së dhe stacionet e pushtetit Maqedonia do të shkojë në zgjedhje pa LSDM-në, kurse 6 qershori do të jetë lajmi më kontradiktor që do të përshkoj kë
Zaev: Do të vërtetohet lidhja e pushtetit me ngjarjet e Kumanovës (VIDEO) Lideri i LSDM-së, Zoran Zaevn është i bindur se do të vërtetohet se si pushteti ka pasur lidhje të fortë në rastin e "La
Haxhiu: Vetëvendosje shumë shpejt në qeverisje Deputetja e Lëvizjes "Vetëvendosje", Albulena Haxhiu, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka paralajmëruar
Hafizi: Ka deputetë që na mbështesin, humbasin privilegjet e pushtetit po të flasin Deputetja socialiste Mimoza Hafizi, e cila ka spikatur si një ndër zërat përkrah "rebelit" Ben Blushi, ka nënvizuar se ë
Fisnik Ismaili: Këto janë inskenime të lodhëta të pushtetit Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fisnik Ismaili, në llogarinë e tij në Facebook ka reaguar lidhur me sulmet e fundit në
Sa "keq më vjen" për zotin Rexhep Taip Erdogan ! nga Artan Fuga Mediat europiane dhe amerikane po raportojnë se pushteti në Turqi ka mbyllur gazetën ikonë "Zam
Vazhdon kritikat Gecaj: S’ka asnjë kërkesë për themelimin e komunës së Prilluzhës Zëvendësministri i Pushtetit Lokal, Bajram Gecaj, pjesë e LDK-së, ende vazhdon të kritikojë opozitën për fabrikim faktev
Ja çfarë shkruajnë mediat e pushtetit për LSDM-në Mediat e pushtetit të kontrolluara nga ana e VMRO-DPMNE-së kanë nisur ofensivën kundër opozitës, më saktë kundër LSDM-së
VV: Thaçi e Mustafa organizuan terror policor në rrugët e Prishtinës Lëvizja Vetëvendosje, ka bërë një deklaratë duke thënë se Hashim Thaçi është i vendosur që të kurorëzojë veten me pushte
VV: Konflikti i mundshëm i intereson pushtetit jo opozitës Zëdhënësi i Vetëvendosjes, Adonis Tahiri është shprehur se një konflikt i mundshëm mes përkrahësve të pozitës që do të f
Qëlluan Ramën me vezë, ndiqen penalisht studentët Dy studentet që kanë gjuajtur me vezë kundër kryeministrit Edi Rama, Bora Mema dhe Anita Lushi do të ndiqen penalisht në
Vetëvendosje: Dhuna ndaj deputetëve me urdhër të pushtetit kriminal Lëvizja Vetëvendosje mbajti sot një konferencë për mediat lidhur me dhunën që ushtroi dje pushteti mbi deputetet dhe dep
AAK: Arrestimet dëshmojnë lidhjen e fortë të pushtetit dhe gjyqësorit Partia opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka reaguar pas arrestimit të krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje, deput
Ja si e masakruan dhe e vranë serbët babain e Komandant "Kobrës" (FOTO +18) Naser Vllasi, i njohur si Komandant Kobra, përmes një postimi në profilin e tij në Facebook kujton 14 shkurtin 2001, dat
Vanhoutte: Ja 12 rregullat për gazetarët e pushtetit në Maqedoni Ndërmjetësuesi për bisedimet për daljen nga kriza politike në Maqedoni, Peter Vanhoutte, me një postim në Facebook, ka i
BDI në Veles, Shabani: Ne nuk merremi me fyerje, ne ofrojmë projekte konkrete Një delegacion i BDI-së i kryesuar nga ministri i Pushtetit Lokal, Lirim Shabani, deputetë dhe funksionarë tjerë partiak
Hoti: Nuk do të ketë zgjedhje të reja Zëvendësministri i Kulturës Rinisë dhe Sportit, Rexhep Hoti, i ftuar në Zona B të Klan Kosovës, ka diskutuar mbi zhvilli