999 rezultate për

pushtetit

Ndahet torta e pushtetit, Meta në vend të Tahirit, PDIU-ja jashtë? Rama dhe Meta patën një darkë që bëri shumë bujë mbremë, në të cilën duket se janë marrë vesh shumë mirë. Burime nga
LSDM-ja kërkon transparencë dhe qetësi për transferimin e pushtetit LSDM-ja me anë të një deklarate për medie, ka apeluar që të respektohet vullneti i qytetarëve dhe të mundësohet transfer
LR-PDSH dënon dhunimin e gazetarëve: Tregues i vandalizmit të pushtetit në ikje LR-PDSH ka reaguar në lidhje me rastin e dhunimit të gazetarëve në protestën kundër shqiptarëve në Shkup. Për këtë pa
"RD" sulmon hapur Majlinda Bregun: Paguhet nga Edi Rama Gazeta zyrtare e Partisë Demokratike, “Rilindja Demokratike”, ne editorialin e sotëm është marrë me parcelizimin e prote
Patozi paralajmëron qeverinë për protestën e 18 shkurtit: Lutuni për një rotacion normal të pushtetit… Astrit Patozi, deputeti i Partisë Demokratike mori fjalën në Kuvend ku paralajmëroi qeverinë të mos e marrë me tallje p
Totozani apel kryebashkiakëve: Përgatisni vendstrehime për të pastrehët e njerëzit në nevojë Avokati i Popullit, Igli Totozani, përshëndet qëndrimin e Ministrisë së Shëndetësisë, që paralajmëron popullsinë për tem
Tetë mijë marshues në paradën e marrjes zyrtarisht të pushtetit të Presidentit Donald Trump Tetë mijë marshues nga 40 banda dhe njësi kalorësish kanë pranuar ftesën për Paradën pas betimit të Presidentit Donald T
Jep dorëheqjen ministrja e emëruar nga Mustafa, Mirjana Jevtiç Ministrja e Administrimit të Pushtetit Lokal Mirjana Jevtiç e cila erdhi në këtë detyrë vetëm disa ditë më parë, e emëru
"Gruevski po paraqitet gjithnjë e më shumë nervoz" "Ish-kryeministri i Maqedonisë njëkohësisht dhe lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, është gjithnjë e më nervoz për
Mariç u shkarkua se nuk bashkëpunoi me komunat lokale Kryetari i Listës Serbe, Sllavko Simiç, ka thënë se ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Lubomir Mariç, u shkark
Zaev-Baily: Qytetarët nuk i pranuan provokimet e pushtetit Kreui LSDM-së dhe i Komunës së Strumicës, Zoran Zaev, ka zhvilluar sot një takim zyrtar me ambasadorin e SHBA-ve në Maqe
Qeverinë nuk e shqetësojnë "kërcënimet" e Listës Serbe Qeverisë së Kosovës nuk i bëjnë përshtypje kërcënimet e koalicionit-Lista Serbe dhe paralajmërimet se nuk do të kalojë p
Mustafa shkarkon ministrin serb, shoqëroi Gjuriçin në Veri Kryeministri i Kosovës ka shkarkuar nga detyra Ministrit e Administrimit të Pushtetit Lokal të Qeverisë së Kosovës, Ljub
PTHP: Janë gjetur të dhëna lidhur me keqpërdorime dhe abuzim të pushtetit nga drejtori i SPB Zyra e Prokurorisë Themelore Publike për parandalimin e krimit të organizuar dhe korrupsionit, në lidhje me aksionin e m
Totozani trajnon 850 punonjës të administratës së pushtetit vendor Avokati i Popullit ka trajnuar 850 punonjës të administratës së pushtetit vendor përgjatë dy viteve, në fushën e të drej
Diktatori drejt vdekjes, gruaja e tij "e tmerrshme" drejt pushtetit Diktatori i Zimbabve në Afrikë, lideri më i vjetër politik në botë, 92 vjeçari Robert Mugabe, ndodhet në gjendje të rën
Mike Pence do të drejtojë ekipin e Trump gjatë kalimit të pushtetit Zëvendëspresidenti i zgjedhur, Mike Pence do të drejtojë ekipin e Trump gjatë kalimit të pushtetit. Lajmin e bën të
Trump quan Obamën "një burrë vërtetë të mirë" (VIDEO) Pas më shumë se një ore ka përfunduar takimi midis presidentit të zgjedhur të SHBA-ve, Donald Trump dhe paraardhësit të
Vendimi i Kim Jong: Qytetarët nuk duhet të përdorin sarkazëm Populli kinez ka ngelur mjaft i pakënaqur ndaj urdhërit të ri që ka dhënë së fundi diktatori i Koresë së Veriut, Kim Jon
Bieber: SHBA dhe BE të ushtrojnë trysni ndaj Maqedonisë Profesori Florian Bieber, gjatë një interviste për "Deutsche Welle", ka deklaruar se BE dhe SHBA duhet të ushtrojnë trys