999 rezultate për

pushtetit

E bëri "kurban" për Ramën, ish-ministri i kthen reston Metës Si kurrë më parë ish-ministri i LSI Ylli Manjani ka dalë hapur kundër Ilir Metës, i cili tashmë është presidenti i vendi
Kryetarja e Vettingut bën thirrje: S’duhet të kemi frikë Kryetarja e Kolegjit të Apelit, Natasha Mulaj ka deklaruar sot se nuk duhet të kemi frikë dhe se presioni dhe pesha e pu
Ish-ministri serb: Gruevski ka bërë pastrim parash përmes pushtetit në Beograd Ish-ministri serb i Punëve të Jashtme dhe lider i Partisë popullore në opozitë, Vuk Jeremic sot ju bëri thirrje organeve
"Ofenduan" flamurin shqiptar dhe mbajtën atë të Vorio Epirit, flet Neranxi Një takim i organizuar nga himariotët në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka bërë bashkë ish-deputetin i LSI-së, Nikollaq
Qeveria po korr sukses, arrin në 59 numri i zv.ministrave Kryeministri Ramush Haradinaj gjatë ditës së sotme ka emëruar Beqir Fejzullahun si zëvendësministër në Ministrinë e Admi
Reagon ashpër demokratja: Nëse s’je në anën e pushtetit, sot ke frikë të zgjohesh Pas shpërthimit të tritolit në Burrel në derën e kryebashkiakut të Matit, ka reaguar ashpër deputetja demokratike Dhurat
Paralajmërimi i fortë i Tahirit: Kur je "hipur" karrigia të duket e madhe Ish-ministri i Brendshwm Saimir Tahiri mbajti njw fjalim kritik ndaj pushtetit gjatw punimeve tw asamblesw sw PS-sw duke
Veliaj: Qëllimi nuk është fitorja e pushtetit, por ndryshimi i Shqipërisë Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, zhvilloi dje pasdite një bashkëbisedim me të rinjtë e FRESSH-it në kamping
BE kërkon bashkëpunim mes pushtetit dhe opozitës në Maqedoni Bashkimi Evropian nuk i ka komentuar akuzat e Prokurorisë Speciale Publike për funksionarët politikë partiakë. Por,kë
Rama: Të flakim tepsinë e pushtetit në llumin e historisë! Kryeministri Rama sot ka zhvilluar takimin e radhës elektoral në qytetin e Maliqit. Gjatë fjalës së tij Rama shpreh
Rama sulmon si kurrë më parë LSI-në: Kancer, parti e tepsisë së pushtetit (VIDEO) Afrimi i ditës së zgjedhjeve ka ashpërsuar edhe gjuhën e liderëve politik. Edi Rama është duke kërkuar kudo 71 mandate,
Rama nga Pogradeci thumbon Metën: Mos i dëgjoni më kukuvajkat dhe papagajt Nga qyteti i Pogradecit kryeministri Edi Rama ka thumbuar edhe një herë LSI-në dhe PD-në. Ai kërkoi votën e qytetarëve q
Ahmeti: Ministria e Shëndetësisë dhe Pushtetit Lokal i takon Aleancës Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti, pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë Qendrore në Reçicë të Vogël ka konfirmuar emrat e mi
Ministria e Shëndetësisë dhe Pushtetit Lokal i shkojnë Aleancës Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë Qendrore në Reçicë të Vogël ka konfirmuar edhe emrat
“Këtë pushtet nuk e dua”, i burgosuri në Spaç rrëfen torturën dhe ushqimin me helm që i jepnin Nga Kastriot Dervishi Më 21 maj 1973 nisi revolta e Spaçit, si solidaritet i të burgosurve ndaj shoku të tyre
Azerbajxhani ndalon mediat kritike ndaj pushtetit Një gjykatë në Azerbajxhan urdhëroi sot bllokimin e disa faqeve të internetit që i përkisnin mediave kritike ndaj pushte
“40% të pushtetit ja fale Metës”, Rama i përvishet keq komentuesit Kryeministri Edi Rama pavarësisht se gjendemi në një periudhë të nxehtë politike dhe elektorale për shkak të zgjedhjeve,
MPJ britanike përkrah zgjedhjen e Talat Xhaferit Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme të Britanisë ka përshëndetur përzgjedhjen e kryetarit të ri të Kuvendit në Maqedoni d
Zaevi mbledh Komitetin Qendror të LSDM-së Sot në selinë e LSDM-së është caktuar takimi i Komitetit Ekzekutiv të partisë, dhe menjëherë më pas atë të Komitetit Qen
Zaev-maqedonasve: Nuk do ndryshohen simbolet shtetërore Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev, ka folur për ngjarjet e fundit në Maqedoni për agjencinë Bullgare të Maqedonisë "BG News", k