999 rezultate për

pushtetit

"Shqipëria nuk ka ministër të Jashtëm" Nga Veton Surroi Bota ndahet në Uruguai dhe ne 1. Kjo javë e fundit e verës – sipas përllogaritjes tradi
Manjani: Vettingu nuk është i drejtë, disa fshehën të kaluarën e tyre Ish-ministri i Drejtësisë, Yll Manjani e cilëson të nevojshme rishikimin e ligjeve në drejtësi, pasi për të reforma ka n
Pandemia si mjet për rrëmbimin e pushtetit, ëndrra e një udhëheqësi diktatorial Autokratët e shohin katastrofën si mundësi për shfrytëzim. Bota është e shpërqendruar dhe publiku ka nevojë për shpëtim
Pas letrës së Thaçit reagon Kollçaku: Kjo është grabitje e pushtetit Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mulhaxha Kollçaku ka reaguar përmes një postimi në Facebook, pas letrës që pr
Trump lirohet nga akuza për abuzim të pushtetit, mbetet president Senati amerikan ka votuar që të mos e fajësojë presidentin e SHBA’së, Donald Trump, për artikullin e parë të procesit të
"Shpërthen" Nard Ndoka: Vetëm nëse e vrasim Ramën, ndryshe nuk ik prej pushtetit Pas shumë përpjekjeve me protesta dhe demonstrata, tashmë opozita është e bindur që Rama nuk mund të rrëzohet me keto fo
Dhunohet me mjete të forta zyrtari i pushtetit lokal në Peqin Një zyrtar i pushtetit lokal në Peqin është dhunuar me mjete të forta nga katër persona. Policia në Peqin shpalli në
Nga shtëpia me qera te majat e pushtetit, si ia doli mbanë kryeministrja më e re në botë (FOTO LAJM) Është 34 vjeç, një vit më e vogël se diktatori i Koresë së Veriut. Ajo është bërë shefja e qeverisë së Finlandës duke ve
Suel Çela i pafajshëm, reagon ashpër Partia Demokratike Ditën e sotme është shpallur i pafajshëm Suel Çela. Pas këtij vendimi ka reaguar ashpër Partia Demokratike me anë të një
"Jam armik i pushtetit, dua përmbysjen e tij”, si u dënuan me varje në litar deputetët opozitarë “Kam qenë dhe jam armik i pushtetit të sotëm në Shqipëri, kam dashur dhe dua përmbysjen e këtij pushteti dhe zëvendësimi
Gjyqtarët i përgjigjen Ramës: Je kërcënim ndaj pavarësisë së pushtetit gjyqësor Shoqata Kombëtare e Gjyqtarëve dhe Unioni i Gjyqtarëve të Shqipërisë kanë reaguar pas qëndrimieve të kryeministrit Rama
Këta janë politikanët që nuk marrin paga, dhe kanë hequr dorë nga privilegjet e pushtetit Sekretari gjeneral i LSDM-së, Ljupco Nikollovski është mbështetës i shkurtimit të privilegjeve të cilat i kanë funskione
Hajdari reagon për raportin e OSBE-ODIHR: T'i jepet fund pushtetit pa limit Deputetja Rudina Hajdari me anë të një postimi në Fecebook, ka reaguar në lidhje me raportin e publikuar nga OSBE-ODIHR
Është i pa punë, Andi Krasta mer ofertë zyrtare nga ky TV Drejtuesi i Gazetës Express dhe T7, Berat Buzhala, i ka bërë ofertë publike moderatorit shqiptar Adi Krasta të vijë në K
Meta: "Fitorje" të tilla garantojnë disfatë në 18 tetor Presidenti Ilir Metaditën e sotme e ka nisur duke ndarë në Facebook një analizë mbi 30 Qershorit. Sipas tij, fitore si k
Serbët protestuan për të 30-ën herë kundër pushtetit të Vuçiçit Protesta "1 nga 5 milionë" në Beograd është mbajtur edhe dje. Kjo protestë është e tridhjeta me radhë, që kur qytetar
Basha reagon për përgjimet e "Bild": Zëri i pushtetit mafioz të Edi Ramës Përgjimet nga BLID ragon Basha "Blid" ka publikuar sot përgjimet mes Vangjush Dakos dhe Avdylajt. Këto përgjime, të p
Basha kërcënon hapur Ramën nga Kurbini, do përfundosh në burg Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvillaur ditën e sotme njëtakim me qytetarët e Kurbinit. Përvecc thirjes se
Kriza politike, Sonila Meço: Burimet më thonë se ka një platformë për tranzicion kushtetues të pushtetit Mbrëmjen e djeshme Sonila Meço në emisionin "Tempora" ka deklaruar në lidhje me krizën politike në vend se ekziston një
Rrahje mes opozitarëve e pushtetit në Serbi Dalibor Stanojevic, këshilltar i Partisë demokratikë të Serbisë dhe njëri prej organizatorëve të protestës “1 nga 5 mili