999 rezultate për

puno

Hap restorantin pas pandemisë, klienti bujar i lë bakshish 1,300$ Dritat ishin ndezur dhe tavolinat ishin vendosur jashtë në Frog & The Bull të premten, pasi restoranti në Austin, Texas,
Maqedonia e Veriut nga java e ardhshme hap baret Nga e hëna tjetër kafenetë do të fillojnë të pranojnë klientë. Odat ekonomike sot i dorëzuan propozimet e tyre në Komisi
Bëri skena të turpshme me vajzën në orar të punës, kush është polici qejfli (VIDEO) Mbrëmjen e djeshme është bërë virale një video-skandal ku një makinë policie, me logon e Policisë së Shtetit me targa AA
Ngacmoi seksualisht punonjëset? Flet 33-vjeçari: Jam i pafajshëm! Pak ditë më parë në media bëri bujë lajmi i arrestimit të një të riu në Tiranë i cili akuzohej se ngacmonte seksualisht
Abuzimi i 17 vjeçares në Sarandë, nën hetim 3 punonjës policie Tre punonjës së policisë të Sarandës akuzohen për “shpërdorim detyre” nga Shërbimi i Çështjeve të Brendshme dhe Ankesave
Nesër 1 Maji, Rama tregon si do të veprohet Kryeministri Edi Rama ka reaguar me anë të një postimi në Facebooklidhur me ditën e nesërme, që përkon me festën e 1 Maj
Çfarë gjesti nga Gattuso, heq dorë nga paga dhe ua jep punonjësve të Napolit Ivan Gennaro Gattuso, trajneri italian i Napolit, po merr shumë lavdërime në mediat sociale pasi mbajti një qëndrim soli
Kapet 33-vjeçari, ngacmonte punonjëset e një kompanie Ditën e sotme janë arrestuar 7 shtetas në Tiranë. Një prej këtyre të arrestuarve është një 33 vjeccar i cili akuzohet se
Eliminoi fqinjin për një copë tokë, detaje nga krimi i rëndë në Vlorë Bujar Mehmeti 60 vjeç mbeti i vrarë paraditen e sotme si pasojë e një sherri me fqinjin e tij për pronën. Ngjarja ka
Skandali diplomatik shkon në duart e Kunjofcës, përfshihet edhe Konsullata dhe Ambasada e Kosovës në Tiranë Shefi i Konsullatës së Përgjithshme në Tiranë, Halim Krasniqi, në përfundim të mandatit, është ballafaquar me akuzën për
Përdornin dokumente të falsifikuara, ''Shqiponjat'' gjurmojë dy ''policët'' Polcia e Tiranës ka finalizuar operacionin policor të koduar “Kompetencat”. Operacioni, nga Seksioni për Krimin Ekono
4 rregulla të arta si të punosh rehat nga shtëpia Të jesh një punonjës produktiv në ditë të pasigurta është e vështirë. Në internet ka pafund artikuj me sugjerime interes
Dhunoi gazetarin në mes të qytetit, arrestohet punonjësi i Policisë së bashku me mikun e tij SHÇBA ka arrestuar punonjësin e policisë Anxhelo Bardhi dhe 1 shtetas, pasi goditën për motive të dobëta një person në q
Qytetari zë ngushtë Ramën: Ku qethesh ti, se berberët nuk punojnë apo jo? Pavarësisht se u bënë muaj që berberët nuk punojnë, kryeministri Edi Rama i cili është ditë për ditë në media, duket i k
Të punosh nga shtëpia, si ja kanë dalë prindërit më fëmijët në karantinë (FOTO LAJM) Masat e marra për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, ka mbyllur në shtëpi 1/3 e banorëve të botës. Kjo siguri
Dikur punonte kamarier, Fero: Angela Merkel e di që une jam reper (VIDEO) Fero ka disa muaj që është shpërngulu në Gjermani për të jetuar. Reperi atje ka punuar dhe për projektet e reja muzik
Nuk morën pagën e "luftës", punonjësit e fasonerisë dalin në protestë Duket se jo të gjithë e kanë marrë pagën e "luftës". Ditën e sotme një grup punonjësish të një fasonerie në periferi të
Miratohet “paga e luftës” për 37 000 punonjës Pagat e luftës janë një nevojë e madhe për njerëzit të cilët kanë mbetur mbyllur në shtëpi. Drejtoria e Përgjithshme
Testohet droni për pandeminë, mund të masë temperaturën e rrahjet e zemrës 60m larg (VIDEO) Policia në Westport të Connecticut është duke testuar një “dron për pandeminë” që mund të monitorojë dhe zbulojë persona
Rama u jep lajmin e mirë shqiptarëve: Do hapet kufiri me Greqinë për punonjës sezonalë Kryeministri Edi Rama bëri të ditur sot pasdite, se ka patur një bisedë telefonike me kryeministrin grek, Mitsotakis, ku