999 rezultate për

puneve

Votoi kundër SHBA-ve, Shqipëria sqaron votën që do të tërbojë Trump-in Ministria e Punëve të Jashtme ka sqaruar votën e saj pro rezolutës së OKB-së për të mbajtur qendrim neutral ndaj statusi
Dimitrov në drekë pune me homologët nga vendet anëtare të BE-së Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov sot në Bruksel do të marrë pjesë në një drekë pune me ministrat e Punëve
Kosova dhe Maqedonia nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi Qeveria e Kosovës dhe Qeveria e Maqedonisë, kanë nënshkruar sot Marrëveshjen për Ri-pranimin dhe Protokollin për zbatim
Kosova dërgon ekipe shpëtimi në Shqipëri Republika Shqipërisë po ballafaqohet me një situatë emergjente për shkak të shirave të pandërprera dhe sipas parashikime
Zaev për vizitë zyrtare në Serbi Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev po qëndron për vizitë zyrtare në Republikën e Serbisë në ftesë të kryeministres se
Zbulohet 4 kg marihuanë në Tetovë Në banesën në të cilën ka jetuar tetovari A.G., 35-vjeçar, siç njoftojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) janë
Konsulli afrikan i nderit të Kosovës Tek po ecte këtë javë në rrugën kryesore të qendrës së kryeqytetit të Beninit, Cotonou, kosovari Armend Bekaj ishte befa
Rama u mbyll gojën të papunëve me këtë video (VIDEO) Sa herë që dikush i kërkon punë gjatë takimeve të tij publike, Rama e ka përgjigjen gati dhe standarde: "Shteti nuk do t
Mercenarët serbë rrisin tensionet mes Ukrainës dhe Serbisë Serbia ka thirrur për sqarime ambasadorin e saj në Kiev, pasi Ukraina shprehu shqetësimin e saj të thellë për çështjen e
Degradimi i diplomacisë kosovare Rrugëtimi i Kosovës drejt forcimit të subjektivitetit ndërkombëtar vazhdon të përcillet me paqartësi. As pas 9 vjetës
EULEX dhuron 33 vetura Në Ministrinë e Punëve të Brendshme u mbajt ceremonia e pranim dorëzimit të veturave të EULEX-it për MPB-në. Në ceremoni
Ministria e Pacollit zyrtarisht reagon për shtetin e Surinamit Ministria e Punëve të Jashtme deri më tash nuk ka pranuar asnjë dokument zyrtarë në lidhje me raportimet se kinse Republ
Qeveria ndan milionat për humbjen ndaj kompanisë austriake Edhe pse rasti i tenderit për prodhimin e pasaportave biometrike në mes të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Kosovës
Tirana pret një mysafir nga Kosova Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj po zhvillon një vizitë zyrtare në Shqipëri. Limaj pritet të takohet me M
Denoncimi i skandalit: Drejtorët e MPB po prishin provat me urdhër të Xhafës dhe Ramës Kreu i Demokratëve Lulzim Basha ka denoncuar nëpërmjet rrjetit social "Facebook" se punonjësit e Ministrisë së Punëve t
Ky është drejtori që po prish provat për Tahirin me urdhër të Xhafës e Ramës (VIDEO) Kreu i Demokratëve Lulzim Basha ka denoncuar nëpërmjet rrjetit social "Facebook" se punonjësit e Ministrisë së Punëve të
Pacolli vendos rregull, pezullon gradat e jashtëligjshme Ministria e Punëve të Jashtme ka pezulluar gradat diplomatike që, në fillim të muajit të shkuar, u janë dhënë një numri
MPJ sqaron se pse Kosova nuk aplikoi për anëtarësim në UNESCO Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka lëshuar një deklaratë, për të sqaruar arsyet pse nuk është bërë kërkesa për a
Ministri i jashtëm i Luksemburgut për vizitë në Maqedoni Ministri i Punëve të Jashtme i Luksemburgut, Zhan Aselborn, sot do të qëndrojë për vizitë pune në Republikën e Maqedonis
Takim katërpalësh i Maqedonisë, Shqipërisë, Greqisë dhe Bullgarisë në Selanik Ministrat e Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Shqipërisë, Greqisë dhe Bullgarisë, Nikolla Dimitrov, Ditmir Bushati, Nikos