999 rezultate për

pune

Learti, 16-vjeçari shqiptar me Sindromën Down që punon farmacist Leart Gashi është një 16-vjeçar shqiptar, i cili ka filluar të punojë farmacist. Edhe pse vuan nga Sindroma Down, i riu
"30% e të rinjve të papunë nuk janë në shkollim" Në Prishtinë është prezantuar sot projekti “Fuqizimi dhe aftësimi i të rinjve përmes mundësive të reja”, me qëllim të kr
Zbulohet kush do t'a drejtojë grupin e punës nga PD-së Opozita ka vendosur që grupi i punës për Reformën Zgjedhore të drejtohet në nivel politik nga Sekretari i Përgjithshëm i
Punëtori ndërroi jetë, kapet përfaqësuesi i firmës së ndërtimit Policia e Kavajës ka kapur dhe ndaluar përfaqësuesin e firmës që kryente punimet dhe shpallen në kërkim policor adminis
Gjykata greke liron bashkëpunëtorin e eleminimit të ish-kryekomisarit Artan Cuku, pse hesht Ministria e Drejtësisë? (VIDEO) Gjykata greke ka liruar bashkëpunëtorin e vrasjes se ish-kryekomisarit Artan Cuku. Kristaq Leci u arrestua në Greqi m
Bie nga ndërtesa, ndërron jetë punëtori Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak më parë në Golem ku një punëtor ka ndërruar jetë. 40 vjeçari ka ndërruar jetë pasi
Ngrihen grupet e punës për Reformën Zgjedhore: Si ndahen detyrat për maxhorancën dhe opozitën Komisioni i posaçëm parlamentar për Reformën Zgjedhore pritet të mblidhet mëngjesin e së enjtes. Në lidhje me këtë pr
Nuk ishte dëgjuar, politikania punëson 8 gra që i ngjanin të bëjnë provimet në vend të saj Një politikane nga Bangladeshi u përjashtua nga universiteti pasi punësoi të paktën tetë gra që i ngjanin që të jepnin p
Arbana Osmani zbulon përse mbeti në lëndën e Iris Luarasit: Im atë ishte pa punë Pedagogia Iris Luarasi, në emisionin “Shiko kush luan”, zbuloi disa studentë VIP që i ka ngelur në shkollë, dhe mes tyre
Punëtori shqiptar i mahnit të gjithë me zërin, ia kalon edhe këngëtarëve (VIDEO) Një shqiptar nga Kosova i cili jeton në Gjermani është bërë personazh shumë i njohur në media pasi video e tij po qarkul
Del raporti i ADN-së, Ronaldo i ka punët pisk Të dhënat e fundit të zbuluara prej e-maileve që kanë rrjedhur nga bërja e analizave të ADN-së kanë nxjerrë detaje të re
Diplomati bullgar: Po shtyjmë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut drejt Rusisë, Turqisë dhe Iranit Shtyrja e çeljes së negociatave për anëtarësimin në BE të Maqedonisë Veriore dhe Shqipërisë, nuk është në interes të Bul
Parashikimi i yjeve për sot, e diel 20 tetor Dashi Dashuria: Ata që kanë takuar kohët e fundit një person të veçantë, tashmë do të fillojnë të ndiejnë fluturat në
Një u mbyll e të tjerë u gjobitën, informaliteti godet clubet e mëdha në Tiranë Një aksion i grupeve të organeve fiskale ka bërë një kontroll të befasishëm në disa nga lokalet më të preferuar ë Tiranë
Lehtësohen procedurat për pajisje me vizë në Gjermani Një lajm i mirë vjen nga ministria e Jashtme e Gjermanisë për të gjithë ata që duan të punojnë në këtë shtet. Nga jan
10 kostumet e Halloween-it më të kërkuar në Google (FOTO LAJM) Halloween-i po afron dhe nëse nuk preferoni që për festën e frikshme të visheni me diçka rastësore, Google ju lehtëson p
Pse puna në një vend toksik ju bën një nënë të keqe? Kur kërkojnë një punë të re, shpesh nënat zgjedhin atë që është më e rëndësishme për to – paga ose karriera. Mirëpo, sip
Viza pune për shqiptarët në Gjermani, çfarë do të ndryshojë Shumë vetë nga Shqipëria e Kosova që kërkojnë një vizë pune realisht duhet të stërvisin durimin për shkak të pritjes së
Ke ëndërr televizionin? Kush më mirë se Dojna mund t'ju jap disa këshilla (FOTO LAJM) Dojna Mema e nisi karrierën e saj në radio, por shumë shpejt bëri kalimin thuajse të pashmangshëm në televizion. Që prej
Tragjike, 41-vjeçari shtyp me rrul 18-vjeçarin në punë Një aksident tragjik ka ndodhur ditën e sotme në Fier. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Bypassin e Fierit në afërsi të