999 rezultate për

psikologjike

Bën gruan për spital, pranga 30-vjeçarit në Vlorë Policia e Vlorës ka arrestuar një 30­-vjeçar, i cili akuzohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkësh
Merret në mbrojtje 14 vjeçarja të cilën e dhunonte njerka Një vajzë 14 vjeçare është marrë në mbrojtje nga ana e policisë, pasi njerka e saj ushtronte dhunë fizike dhe psikologji
Pranga 33 vjeçarit që dhunoi të atin Pas denoncimit në rajonin e policisë për dhunën e shkaktuar nga djali, menjëherë në pranga është vënë një 33 vjeçar. M
Shuhet akademik Pajazit Nushi, ja veprimtaria e tij Edhe Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës ka njoftuar opinionin se sot, në orët e pasdites, në shtëpinë e tij, u
74-vjeçarja kërkon ndihmë, më rreh burri 80 vjeç Një 74-vjeçare me iniciale F.B ka ka kërkuar urdhër mbrojtje, kjo pasi burri i saj 80-­vjeçar Xh.B. ka ushtruar dhunë fi
Familja e vajzës që u përdhunua nga mësuesi transferohet në Tiranë Familja e vajzës që u përdhunua nga mësuesi, është transferuar në Tiranë, pasi 11 vjeçarja ndodhet në gjëndje të rëndë p
Vetëvritet një 38 vjeçar në Tiranë Një shtetas 38 vjeçar është vetëvrarë me armë zjarri në banesën e tij në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në rrugën "Ana Shlla
Merret në mbrojtje 10 vjeçarja pasi e dhunonte e ëma Një 10 vjeçare është marrë në mbrojtje nga policia e Korçes, pasi e ëma e saj në mënyrë të vazhdueshme ushtronte dhunë p
Studim/ Depresioni shkaktar i sëmundjeve të mëlçisë Sipas një studimi 10 vjeçar të kryer nga Universiteti i Edinburgh, rezulton se niveli i lartë i ankthit rrit rrezikun e
Nusja denoncon burrin dhe vjehrrin për dhunë Një 26 vjeçare e dhunuar në mënyrë sistematike nga burri dhe vjehrri, është detyruar ti drejtohet rajonit të policisë pë
Prangoset 53 vjeçari që dhunoi tezen për shkaqe pronësie Për shkaqe pronësie, një burrë ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj tezes të tij. Lidhur me këtë ngjarje, unifor
Studim/ Depresioni nuk të bën të dhunshëm Sëmundjet psikologjike, përfshirë depresionin janë sëmundje të cilat nuk kanë lidhje me sjelljet e dhunshme që mund të s
58 vjeçari në Korçë denoncon dhunën nga ish bashkëshortja Një 58 vjeçar ka denoncuar dhunën e vazhdueshme psikologjike që ka ushtruar ish bashkëshortja e tij. Në lidhje me këtë s
Prangoset 41 vjeçari i cili dhunonte gruan prej 12 vitesh Pas 12 vitesh ushtrimi dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij, në pranga ka përfunduar një 41 vjeçar, n
Burri dhunon ish-gruan në Shkodër Një grua ka kërkuar ndihmë në polici, pasi ish bashkëshorti nuk e lejon të hyjë në banesën e tyre, teksa ata tashmë ndod
Babai kërkon ndihmë në polici pasi e dhunonte vajza Një ish i dënuar për "dhunë në familje", i është drejtuar policisë pasi e bija ushtronte mbi të dhunë fizike dhe psikolo
Nipi dhunon gjyshen për shkaqe pronësie Për shkaqe pronësie, nipi ka dhunuar gjyshen e më pas kjo e fundit është detyruar që ta denoncojë në rajonin e policisë.
30 vjeçarja denoncon vjehrrën dhe burrin për dhunë Një 30 vjeçare e cila dhunohej nga burri dhe vjehrra në mënyrë sistematike, i është drejtuar policisë në Lushnje për të
Dy të moshuara në Korçë denoncojnë nipat për dhunë Dy të moshuara i janë drejtuar rajonit te policise, pasi nipat e tyre kanë ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike për sh
Burri kërkon ndihmë në policinë e Lezhës pasi e dhunonte gruaja Një 52 vjeçar në qytetin e Lezhës i është drejtuar policisë për mbrojtje të menjëhershme, pasi gruaja e tij prej kohësh