999 rezultate për

psikologjike

Rrahu gruan dhe e bëri për spital, arrestohet 40 vjeçari Mesa duket rastet e dhunës nuk kanë të ndalur. Një 40 është arrestuar nga policia pasi ka dhunuar duke bërë për spita
Nusja padit vjehrrën në Polici: Më rreh dhe më shan! Një vajzë e re, banuese në Tiranë, i është drejtuar Policisë së kryeqytetit me një kallëzim ndaj vjehrrës së saj, pasi s
Ndodh edhe kjo, xhaxhai gjirokastrit i nxin jetën mbesës E reja nga Gjirokastra denoncon xhaxhain, ja çfarë i bënte ai Një 20-vjeçare nga Gjirokastra është marrë në mbrojtje pa
Dhunonte motrën, policia i shkon në shtëpi 57-vjeçarit dhe i gjen… Policia ka vënë në pranga një 57-vjeçarin nga Lushnja e cila ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj motrës së tij 58-vjec.
Dhunonte sistematikisht babain e moshuar, arrestohet 33-vjeçari Policia e Fierit kanë vënë në pranga shtetasin Erjon S, 33-vjeç pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologji
9 problemet psikologjike që shkaktohen nga keqedukimi i prindërve Impakti i prindërve në rritjen e zhvillimin e personalitetit të fëmijës, është vendimtar. Fjalët që i thoni, sjelljet po
Dhunonte gruan sistematikisht, arrestohet 55-vjeçari Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 55 vjeçar pasi akuzohet për dhunë fizike dhe psikologjike nda bashkëshortes së t
76-vjeçari denoncon nusen në polici: Më ka dhunuar fizikisht Një denoncim i pazakontë o është drejtuar komisariatit të Policisë në Durrës ku ka kallëzuar ish-nusen e tij për dhunë.
Thyen urdhërin e gjykatës dhe dhunon gruan, arrestohet 31-vjeçari Policia e Matit ka vënë në pranga shtetasin Ermal M., pasi ka thyer urdhërin e mbrojtjes dhe ka dhunuar bashkëshorten e
Dhunoi nusen, babë e bir përfundojnë në burg Pas një sherri në familje përfundojnë në pranga babë e bir. Burime nga policia bëjnë me dije se shkak është bërë nus
FIER/ Adoleshentja sheh babanë që tenton t’i vrasë mamanë me kaçavidë Një tjetër rast dhunë është shënuar në Fier ku një burrë pasi ka dhunuar gruan ka tentuar ta vrasë atë me kaçavidë.
Çifti tmerron fisin, burri kërcënon me armë ndërsa gruaja dhunon vëllëzërit e tij Policia e Tiranës bën me dije se ka vënë në pranga një shtetas 35 vjeçar, Krenar L, banues në Tiranë si dhe proceduan në
Dhunë fizike dhe psikologjike në familje, në pranga dy shtetas në Kavajë Policia e Kavajës ka vënë në pranga dy shtetas për ushtrim dhune fizike dhe psikologjike në familje. Mësohet se të a
“Vaksinë psikologjike” kundër lajmeve false online Ekspertët e teknologjisë kanë vendosur të aplikojnë një “vaksinë psikologjike” mendjet tona me doza të vogla në mënyrë
Arrestohet në flagrancë 27 vjeçari, ushtronte dhunë mbi motrën e tij Një 27 vjeçar është arrestuar në flagrancë, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike mbi motrën e tij. "Në Urë
Denoncon kunatin për dhunë: "Më kërcënoi me thikë e më përplasi me makinë" Falë denoncimit të një 38 vjeçareje në rajonin e policisë se ndaj saj ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike kunati i
Arrestohet 35 vjeçari, ushtronte dhunë mbi gruan 26 vjeçare Policia e Korçës bën të ditur se ka arrestuar një 35 vjeçar për shkak se ushtronte dhunë fizike e psikologjike ndaj bash
DURRES/ Dy persona i japin fund jetës Dy persona i kanë dhënë fund jetës dhe rastet janë shënuar në qytetin e Durrësit. Një grua është vetëvarur dhe kjo ka nd
10 truke që ju ndihmojnë të mos bini në depresion (FOTO LAJM) Herët apo vonë në një moment të jetës tonë na duket sikur problemet dhe vështirsitë që kemi po na mbysin, duke ndikuar s
12 fakte psikologjike që drejtojnë jetën tonë Jeta jonë është e mbushur me momente dhe përjetime të ndryshme, dhe secili i përjeton në mënyrën e tij, falë psikologjis