999 rezultate për

psikologjike

6 arsye psikologjike pse dikush duket më tërheqës për ne 6 arsye psikologjike pse dikush duket më tërheqës për ne Proporcionet e belit Proporcionet i belit me ijet është k
Nëse partneri ju kontrollon fshehurazi celularin, vuan nga këto 6 probleme psikologjike Studimet tregojnë se 34% e grave dhe 62% e burrave bien pre e dëshirës për të kontrolluar telefonin e partnerit të tyre.
COVID-19 dhe tërmeti shtojnë çrregullimet psikologjike në Lezhë: 180 thirrje për ndihmë Periudha e karantinës është shoqëruar me kërkesa të shumta për ndihmë psikologjike për në Qarkun e Lezhës, duke e rendit
"Nuk flas dot sot", Neritan Liçaj në gjendje të rënduar psikologjike Aktori Neritan Liçaj me shenja të shumta dhune në trupin e tij, është i pamundur që të komunikojë sot me median, pasi pë
Koronavirusi i ka sjellë edhe dëmtime psikologjike yllit të Juventusit Ylli i Juventus, Matuidi, është një prej lojtarëve të parë që rezultoi pozitiv me koronavirus, në Serie A. Francezi k
Mos e bëni në shtëpi! Gruaja e izoluar prej dy javësh, pret flokët me hanxhar (FOTO&VIDEO) Izolimi ka sjellë probleme të mëdha në të gjithë botën si shkak e pandemisë. Disa po kalojnë një periudhë të vështir
''Për gjeneratën e koronavirusit'', psikologu: Jeta nuk do të jetë më si më parë E dija se do të vinte një pandemi, por nuk mendoja se do të ndodhte kaq shpejt. Në javët para fillimit të shpërthimit të
10 truqe psikologjike si të fitoni një intervistë pune Aftësia për të paraqitur veten siç duhet është shumë e rëndësishme, veçanërisht gjatë një interviste pune. Kjo për fa
Duart larg nga celulari i partnerit, do t'i shkaktoni probleme psikologjike Studimet tregojnë se 34% e grave dhe 62% e burrave kontrollojnë herë pas here celularin e partnerit të tyre. Dhe arsyeja
Grabitje dhe dhunë, kapen 7 persona në Tiranë Policia e Tiranës ka arrestuar në 24 orët e fundit 7 shtetas të akuzuar për vjedhje, A. P., 29 vjeç, banues në Durrë
Dhunonte dhe kërcënonte me jetë bashkëshorten, çfarë iu gjet lezhianit në banesë Policia e Lezhës ka parandaluar një ngjarje të rëndë kriminale në familje. Ushtronte dhunë fizike dhe psikologjike nd
10 truqe psikologjike si të fitoni një intervistë pune Aftësia për të paraqitur veten siç duhet është shumë e rëndësishme, veçanërisht gjatë një interviste pune. Kjo për fa
Dhunë në familje, arrestohen dy të rinj ne Durrës Policia e Durrësit ka arrestuar dy persona pasi akuzohen për dhunë në familje. Një nga shtetasit ka ushtruar dhunë fi
Kërcënoi me armë bashkëshorten, kapet shkodrani Policia e Shkodrës ka kapur një 53-vjeçar pasi ushtronte dhunë psikologjike dhe kërcënonte bashkëshorten me armë zjarri
Dhunonte bashkëjetuesen, kapet 30 vjeçari Policia e Lushnjes ka ndaluar një 30 vjeçar i cili ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes. 30 vjeçari D.M. mësohet të k
6 hile psikologjike që mund t’ju ndihmojnë të fitoni pikë me çdokënd Çdo person është unik në mënyrën e vet, mirëpo të gjithë ndajmë të njëjtën natyrë njerëzore. Kjo na lejon të krijojmë li
7 arsye të dhimbshme pse dhuna psikologjike është njësoj e rrezikshme si ajo fizike (FOTO LAJM) Dhuna është padyshim një nga gjërat që të ndikon më shumë në jetë dhe është e paharrueshme. Akoma një plagë e shoqëri
Kanosi me sëpatë gruan dhe djalin, kapet elbasanlliu Ushtron dhune fizike dhe psikologjike, kanos bashkëshorten dhe djalin e tij, vihet në pranga 65 vjeçari. Specialistët
Hidhet nga kati i 5-të i pallatit, 42-vjeçarja humb jetën Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Tiranë. Burime zyrtare bëjnë me dije se një 42-vjeçare është hedhur
Rrëfehet Neymar: Kam probleme psikologjike, shpërthej disa herë Neymar dihet se ka pasur disa momente shpërthyese ndër vite, por sulmuesi ka pranuar se po përpiqet të përmirësohet në k