999 rezultate për

psikologjike

Avokatët e Tire Alldervishit: Ka qenë e prekur me COVID-19 dhe nuk është mirë nga ana psikologjike Avokatet e Tire Alldervishit janë paraqitur me vonesë në seancën e 58-vjeçares të arrestuar për mashtrim pas skandalit t
Vetëvritet e armë gjahu në banesë 59-vjeçari Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në fshatin Recan, Elbasan, mbrëmjen e sotme. Policia njofton se një 59
Rrahu vjehrrën, kunatin dhe vajzën 4 vjeçe: Përfundon pas hekurave 33 vjeçarja Policia e Korcës ka arrestuar një 33-vjeçare pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj vjehrrës, k
"U vetëvra", policia jep detaje për 44 vjeçarin e gjetur pa shenja jete Një ngjare e rëndë ka ndodhur pak para mesnate në Tranë, ku një 44 vjecar i ka dhënë fund jetës. Si0pas policisë, sht
Autorja e "Përputhen" bën deklaratën e fortë: Kishte persona me ç’rregullime psikologjike Ky sezon televiziv ka qenë me prurje të bollshme televizive, e një ndër to është edhe “Për’puthen”. Për shkak të gjit
Vrau Klodian Rashën, efektivi i policisë në gjendje të rënduar psikologjike Protesta e shoqërisë civile dhe rinisë të mërkurën (9.12) në Tiranë u shoqërua edhe me sulme ndaj institucioneve shtetër
Vdekja e babait, djali i Maradonës në gjëndje të rëndë psikologjike Djali i legjendës Diego Armando Maradona, ka folur lidhur me vdekjen e babait të tij. Maradona ndërroi jetë në moshën
"Zhdëpi" në dru kunatën, arrestohet 48 vjeçari Një 48-vjeçar është arrestuaar nga policia e Krujës, i cili akuzohet për dhunë në familje. Në pranga u vu shtetasi me
U hodh nga kati i katërt, detaje të reja nga ngjarja e rëndë te Sanatoriumi Detaje të reja zbardhen nga ngjarja e rëndë që ndodhi rreth orës 03:10 të mëngjesit të sotëm në spitalin "Shefqet Ndroqi
Treni i mori jetën vëllezërve shqiptarë, nëna e tyre në gjendje të rënduar psikologjike Dy vëllezër nga Komuna e Deçanit, banorë të Gjermanisë kanë ndërruar jetë pasi u goditën nga një tren në lëvizje. Hasan
Disa truqe psikologjike për personat që nuk kanë vetëbesim Sa shpesh mendoni se do të merrni punën tuaj të ëndrrave dhe do të keni një jetë më të mirë nëse do të ishit një person
5 arsyet psikologjike pse njerëzit nuk dobësohen Ndodh që dikush bën shumë palestër, mban edhe dietë të rreptë, nuk ka asnjë problem shëndetësor dhe prapë nuk arrin të d
Gjeti vdekjen pasi u vetëhodh nga Sanatorium, ç'ndodhi dy ditë më parë me vjehrrin e ish-deputetit të PS Detaje të reja kanë ardhur për ngjarjen tragjike të mbrëmjes së sotme në spitalin “Shefqet Ndroqi”, ku nje 65-vjeçar ndë
Kush është i pacienti që u hodh për vdekje nga Sanatoriumi Një pacient me koronavirus është hedhur nga kati i katërt i Sanatoriumit, duke i dhënë fund jetës. Viktima është idie
Monika Kryemadhi nuk përmbahet më: Rama është skizofren, mund të godasë Yuri Kim! Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme. Gjatë
30 vjeçari lyhet me benzinë dhe tenton t'i vërë flakën vetes Një ngjarje e rëndë është parandaluar ditën e sotme vetëm pak minuta më parë. Mësohet se një 30 vjeçar ka tentuar të
5 arsyet psikologjike pse njerëzit nuk dobësohen Ndodh që dikush bën shumë palestër, mban edhe dietë të rreptë, nuk ka asnjë problem shëndetësor dhe prapë nuk arrin të d
Dhunuan bashkëshorten, arrestohen dy burra në Tiranë Policia e Tiranës ka arrestuar dy persona pasi kanë ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshorteve të tyre.
Hile psikologjike që do t’ju hyjnë në punë! Njerëzit janë krijesa të çuditshme dhe të komplikuara. Ky fakt, mund ta vështirësojë disi socializimin, nëse nuk keni st
6 arsye psikologjike pse dikush duket më tërheqës për ne 6 arsye psikologjike pse dikush duket më tërheqës për ne Proporcionet e belit Proporcionet i belit me ijet është k