999 rezultate për

protestuan

Protestuan kundër Lumnije Thaçit prodekane, arrestohen 7 studentë Lëvizja Studentore për Barazi – “STUDIM KRITIKË VEPRIM” në Universitetin e Mitrovicës, organizoi një aksion simbolik për
Protestuan para Ramës, 6 banorë të Torovicës procedohen penalisht Disa banorë të Torovicës që i dolën para Ramës duke protestuar në Lezhë, për ndërtimin e rrugës janë proceduar penalish
Protesta anti-Trump në Bernë në prag të Forumit të Davosit Disa qindra persona të lëvizjes anti-kapitaliste protestuan sot në Bernë në qetësi kundër vizitës së presidentit amerika
Protesta të dhunshme anti-qeveritare në Rumani (FOTO LAJM) Qindra mijëra qytetarë rumunë kanë bllokuar rrugët e Rumanisë në shenjë proteste kundër një vendimi qeveritar që dekrimi
Kumanova në këmbë, fillojnë arrestimet e personave që protestuan kundër Ahmetit Policia e Kumanovës ka marrë në pyetje sot një të ri nga ky qytet, i cili ka marrë pjesë në bllokadën që i përgatitën ku
Protestuan për mbetjet, procedohen 12 banorë të Myetit në Fier Policia e Patosit, pas protestës së zhvilluar një ditë më parë, tashmë ka ngritur 2 akuza ndaj 12 prej protestuesve nga
Protestuesit nuk dorëzohen, ngrihen edhe çadra në Butel (FOTO LAJM) Komuna e Butelit në Shkup ka marrë vendim që të ndërtojë një kryq 56 metra të lartë, duke filluar brenda dite punimet pë
Ofendimet e Ramës, qindra gra protestuan para Kryeministrisë Gra, nëna, vajza nga i gjithë vendi kanë protestuar sot para Kryeministrisë kundër dhunës ndaj grave dhe mbrojtjes së të
Nxënësit në Kumanovë protestuan kundër maturës shtetërore (VIDEO) Nxënësit e shkollave të mesme në Kumanovë, protestuan kundër testimit ekstern dhe konceptit të maturës shtetërore. Ata k
Ja si protestuan serbët kundër Kosovës në UNESCO (VIDEO) Gjithandej veriut të Mitrovicës, është shpërndarë një thirrje për protestë. E shkruar nga studentët serbë, ajo i fton
Veteranët që protestuan aty ku ka kuptim protesta Modelin më të mirë të zgjidhjes së problemeve të caktuar, pa asnjë dyshim na e dhan&e
Studentët protestuan kundër Ligjit për Arsimin e Lartë Studentët ngrenë kartonët e kuq për të protestuar kundër reformës. Me kartonë të kuq në duar, që simbolizonin votën
Tkurret protesta e PD, më pak qytetarë para Kuvendit (FOTO LAJM) Me kërkesën kryesore për dorëheqjen e kreut të Legjislativit, Ilir Meta, mbështetësit e opozitës protestuan sot përpara
Banorët e Vevçanit protestuan me qirinj të ndezur Një numër i madh i banorëve të Vevçanit dhe fshatrave përreth janë grumbulluar para selisë së EVN-së në Strugë që të shp
Fëmijës të porsalindur ia lënë emrin "Je suis Charlie" Ngjarja e ndodhur në Paris ka bërë që shumë qytetarë nga e mbarë bota të solidarizohen në mënyrën e tyre lidhur me ngjar
Identifikohet spiuni i studentëve që protestuan kundër regjimit serb Komisioni për Verifikimin e fakteve ka shpallur për bashkëpunëtor të shërbimeve sekrete edhe tre persona të tjerë,e ku i
Në qendër të Tetovës protestuan qytetarët e revoltuar (FOTO LAJM) Qytetarët e Tetovës kanë protestuar sërish në qendër të Tetovës në sheshin "Iliria" kundër ndotjes së ajrit nga ana e fa
Tetovarët protestuan: Ndaloni genocidin ekologjik (FOTO LAJM) Shumë qytetarë të Tetovës janë mbledhur në orën 13.00 në sheshin "Iliria" për të protestuar për ajrin e ndotur të fabrik
Shqiptarët në Bern protestuan: Shkupi, jemi me ty! (FOTO LAJM) Në Bernë të Zvicrës u protestua dje kundër procesit gjyqësor të montuar "Monstra". Të pranishëm në këtë protestë kanë
Protestuan edhe shqiptarët e Zvicrës (VIDEO) Sot është protestuar në shumë qendra evropiane dhe botërore ku ka komunitet shqiptarësh. Përveç se në Tiranë e në Shkup,