999 rezultate për

propozimin

VMRO-DPMNE kundërshton propozimin e ndërkombëtarëve VMRO-DPMNE nuk e ka pranuar draft-tekstin për ndryshimin e ligjit zgjedhor të përgatitur nga bashkësia ndërkombëtare.
Gruevski kundërshton propozimin e opozitës për modelin zgjedhor Kryeministri i Maqedonisë, Nikola Gruevski është shprehur kundër propozimit për shndërrimin e vendit në një njësi zgjedh
Komisioni i Ligjeve rrëzon propozimin "Doda-Idrizi" për dosjet Mazhoranca ka rrëzuar në Komisionin e Ligjeve projektligjin për hapjen e dosjeve të propozuar nga dy deputetët Mesila Do
Basha shtyn për 5 vjet propozimin për konçesionin për parkimet Kreu i Bashkisë së Tiranës dhe njëherësh kreu i PD, Lulzim Basha, ka deklaruar se do t’i kërkojë Këshillit Bashkiak të s
Zaev përkrah propozimin e BDI dhe PDSH për ekspertizë të huaj Propozimin e BDI dhe PDSH për ofrimin e ekspertizës së jashtme nga ndëkombëtarët për rastin e përgjimeve e përkrah edhe
Zhiti: Pranova propozimin në një moment të vështirë për mua Update - Visar Zhiti është paraqitur sot në Komisionin e Jashtëm, në seancën dëgjimore. Në fjalën e tij ai thek
Argjentina merr propozimin për martesë (FOTO LAJM) Së shpejti këngëtaren Argjentina Ramosaj do ta shohim nuse, pasi ajo ka pranuar propozimin për martesë, bërë nga i dashu
Në propozimin për martesë e godet çatinë me vinç (VIDEO) Plani i një holandezi për propozim të martesës ka përfunduar me “shkatërrimin” e një kulmi çatie nga vinçi. Protagoni
Meta: Nuk kemi diskutuar me Ramën për Guvernatorin Paraditen e sotme, kreu i Kuvendit Ilir Meta ka deklaruar se për çështjen e Guvernatorit të ri nuk është diskutuar me kr
Solange Knowles sërish nuse? Këngëtarja Solange Knowles, e cila ka një fëmijë nga martesa e parë, tashmë ka marrë një tjetër propozim nga i dashuri i
Rama i merr Nishanit kompetencat për emërimin e gjeneralëve/Zbardhet ligji i plotë për rekrutimet Qeveria ka miratuar sot projektligjin e ri për “Për karrierën ushtarake në Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipëri
Mbledhja e qeverisë, ja vendimet e marra Qeveria miratoi në mbledhjen e sotme një sërë projektligjesh dhe vendimesh të rëndësishme. Me propozimin e ministrit të
Jaka e cilëson pozitiv propozimin e LSI-së për fasonët Dhoma e Industrisë dhe Tregëtisë ka përshëndetur sot amendamentin e propozuar nga LSI që tatimi mbi të ardhurat për Faso
PDIU vlerëson propozimin e Demit si ambasador në NATO Kandidatura e ish-deputetit të Partisë Demokratike dhe ish-kryetarit të Komisionit parlamentar të Sigurisë, Leonard Demi
Trajanov: Duhet një ndërmjetësues evropian për emrin Komisioneri për zgjerim Shtefan Fyle ka marrë propozimin nga Lidhja Demokratike që të ofrojë një ndërmjetës evropian për
Pritet rritja e çmimit të ujit për disa qytete Çmimi i ujit të pijshëm pritet të rritet në qyetet Gjirokaster, Korçë, Ersekë, Fier, Lushnje, pasi shoqërite e Ujesjelle
Rebelët sirian refuzojnë propozimin e Rusisë Propozimi i Rusisë për të larguar armët kimike nga Siria në mënyrë që të jenë nën kontrollin ndërkombëtar nuk është pran
Kontesti i emrit pa zgjidhje Ndërmjetësuesi për kontestin e emrit Metju Nimic pas takimit me kryeministrin Nikolla Gruevski ka thënë se nuk ka zgjidh
Siria pranon propozimin e Rusisë Propozimi i Rusisë për të vendosur arsenalin e armëve kimike në dispozicion të komunitetit ndërkombëtar është pranuar ng
Lleshi flet për njohjen me kreun e PS-së Sandër Lleshi, i emëruar dje nga Edi Rama si këshilltar i tij për çështjet e mbrojtjes flet për njohjen me kreun e PS-së