999 rezultate për

prokurorit

Një grua rreh inspektorin e komunës Një femër në Prishtinë ka sulmuar fizikisht një inspektor të komunës gjatë ditës së djeshme. Policia njofton se si pa
Edhe një komandant i Drenicës përfundon në Gjykatën Speciale Përveç Sami Lushtakut, Zyra e Prokurorit të Specializuar për Kosovën ka ftuar për intervistim në Hagë edhe një tjetër is
Në këtë rrugë serbët po fusin mall në Kosovë Policia njofton se KFOR-i ka ndaluar një furgon (kombi) me targa të Serbisë ku ishin dy të dyshuar shtetas të Serbisë.
10 000 dollar nga bastet! KPK shkarkon prokurorin Selmani (FOTO LAJM) Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka publikuar sot vendimin për të shkarkuar nga detyra prokurorin Artur Selmani. Ve
Reagon Prokuroria: Largimi i prokurorit, zhbllokoi dosjen Kryetari i Bashkisë Durrës Vangjush Dako, aktualisht ndodhet në Opinion, ku është vënë përballë gazetarëve në lidhje me
Kërkohet shkarkimi i prokurorit Gent Osmani (DOKUMENT) Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit ka sugjeruar shkarkimin e prokurorit të Krimeve të Rënda, Gent Osmani, i cili, në
Elez Blakaj lirohet zyrtarisht nga detyra e Prokurorit Presidenti i Kosovës, ka nxjerrë dekretin me anë të të cilit e ka liruar nga detyra ish-prokurorin e Prokurorisë Special
Demalijaj del para gjykatës, kjo është akuza e prokurorit Deputeti Shkumbin Demalijaj është sjellë sot në Gjykatën Themelore të Prishtinës ku po mbahet seanca për caktimin e masë
Fjalët e para të deputetit Zeka pas arrestimit Deputeti i arrestuar Milaim Zeka në seancën për caktimin e masës së sigurisë i ka kërkuar falje prokurorit Afrim Shefkiu
E kapën kamerat, si u "peshkua" avokatja duke i dhënë para prokurorit Një avokate ka rënë sot në pranga, pasi dyshohet se ka kryer veprën penale të korrupsionit. Sipas informacioneve e ar
Tronditet Skënderaj nga ky aksident rrugor Në Polac të Skenderajt ka vdekur një këmbësore, pasi u godit nga një automjet. Viktima lëndimeve të rënda nuk arriti
Trump: Hetimi i Prokurorit Mueller, i paligjshëm Presidenti Donald Trump tha të dielën, pa cituar fakte, se hetimi kriminal që është duke u zhvilluar për mundësinë e lid
Demaliajt i duket vetja i rëndësishëm në UÇK, përpiqet ta përdorë kundër prokurorit Blakaj Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Shkumbin Demaliaj, është tallur me fjalët e ish prokurorit Elez Blak
Shtohen hetimet ndaj veteranëve, këto janë prokuroritë që po hetojnë Prokuroria Themelore në Mitrovicë është duke i hetuar 62 lëndë që kanë të bëjnë me veteranët e rrejshëm. Disa raste të t
Gjykata Speciale merr në pyetje dëshmitarët, drithërima për politikanët Zyra e Prokurorit të Specializuar të Gjykatës Speciale ka konfirmuar se është në proces të intervistimit të dëshmitareve
Shoqëria Civile çohet në këmbë kundër Lumezit ​Sot në Sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë do të mbahet protesta e dytë e thirrur nga shoqëria civile, për shka
Edhe sot protestohet kundër Lumezit Qytetarët sot do të organizojnë protestë dhe marshojnë drejt Zyrës së Kryeprokurorit dhe Zyrës së Kryeministrit. Ata
I punësuari i Haradinajt fut Serbinë në çështjen e prokurorit Blakaj Zëvendësministri i Jashtëm, Anton Berisha thotë se debatet e fundit të hapura në Kosovë janë ide për të destabizuluar ve
Kërkohet urgjentisht rrëzimi i Haradinajt Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, e ka cilësuar si autokratike dhe mafioze kërkesën e kryeminist
Haradinaj sqaron letrën që i dërgoi prokurorit Blakaj Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka sqaruar letrën e publikuar që ia kishte dërguar ish-prokurorit Blakaj, lidhu