999 rezultate për

prokurorit

Historia qesharake midis prokurorit, avokatit dhe policit në Pogradec, kush përfundon në burg? Një rast absurd është shënuar në Pogradec, ku një avokat është akuzuar se ka përdorur si armë të ftohtë një deodorant! E
Prishtinë, arrestohet një e dyshuar për trasplantim të jashtëligjshëm të organeve Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar një grua në Prishtinë e cila dyshohet se ka transplantuar organe kund
SHBA i mohon vizën Prokurorit të njohur Autoritetet e SHBA i kanë refuzuar vizën e hyrjes Prokurores së Përgjithshme të Gjykatës Ndërkombëtare Penale, Fatou Ben
Gjendet një trup pa jetë në Ibër Buzë lumit Ibër është gjetur një trup pa shenja jetë, viktima mashkull. Njësitë policore dhe ekipi mjekësor kanë dalë
Theret me thikë 7 vjeçari shqiptar në Zvicër Në rrugën St. Galler-Ring të Bazelit në Zvicër, sot rreth orës 12:30 është vrarë me thikë një 7 vjeçar, që siç merret ve
KLP mblidhet nesër, hapet gara për Kryeprokurorin e ri Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të mblidhet ditën e nesërme në orën 10:00 për të çelur garën për zgjedhjen e Prokurori
Trump shpërthen në ofendime ndaj prokurorit që po e heton Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, e ka sulmuar ashpër me fjalë hetuesin special, Robert Muel
Arrestohet një zyrtar i gjykatës, u korruptua me 20 euro Gjatë ditës së djeshme në Prishtinë është arrestuar një zyrtar i Gjykatës. I njëjti dyshohet se viktimës i kishte mar
Gjykata fton në Hagë nënkryetarin e AAK-së (FOTO LAJM) Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Blerim Kuçi, ka marrë ftesën për t’u paraqitur pranë Zyrës së Prokurori
Vettingu i "ha kokën" prokurorit të Dajtit Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi nga detyra prokurorin që përfaqësoi shtetin kundër Dritan Dajtit në Gjykatën
Burg për mësuesin dhe mjekun në Drenas Dy të dyshuarit për rastin e abuzimit seksual të nxënëses 16-vjeçare nga Drenasi, pritet të dalin sot para Gjykatës. Ata
"Të rrënuar nga bandat shqiptare", deklarata e fortë e prokurorit belg Bandat shqiptare të trafikut të drogës duket se janë të shpërndara në të gjithë Europën. Pas Anglisë dhe Italisë rad
KLP shkarkon gjyqtarin Tom Dedaj Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka shkarkuar nga detyra prokurorin Tom Dedaj. Ky i fundit është akuzuar për korrupsion
Gjenden armë në Prishtinë Sot nga njësitet policore të stacionit të Veriut në Prishtinë, është kryer një operacion bastisjeje në rrugën “Xhavit Ah
Arrestohet gjinekologu, çfarë bënte me pacientet e tij Një mjek gjinekolog është arrestuar nga policia italiane pasi u zbulua se ai abuzonte seksualisht me pacientet e tij.
Remi shfaqet në Hagë, hyn në zyrën e prokurorit Ish-komandanti i UÇK-së, Rrustem Mustafa, hyri në ndërtesën e Prokurorisë Speciale në Hagë për t’u intervistuar në lidhj
E tmerrshme, vritet një kafshë e rrallë në Kosovë Një person në fshatin Varosh të Ferizajt me 30 dhjetor të vitit të kaluar kishte vrarë me armë të gjuetisë një rrëqebull
Të enjtën vjen avioni special që do të dërgojë komandantët në Hagë Një avion charter, të enjten, do të udhëtojë drejt Holandës ku ndodhet selia e Gjykatës Speciale, e cila do të gjykojë k
Gashi hedh poshtë spekullimet: Selimi nuk është ftuar në Hagë Ditë më parë u raportua se ish-komandanti i UÇK-së, Sylejman Selimi është ftuar për t’u intervistuar nga Gjykata Special
Tre afrikanë vjedhin dyqanin në Kosovë Tre shtetas të Algjerisë kanë vjedhur një iPhone 6S dhe një pallto një punëtoreje në një lokal. Rasti ka ndodhur dje në