999 rezultate për

prokurorise

Admiri i grabiste, gruaja i "pastronte": Skema si u investuan miliona euro të bankave shqiptare I arratisur nga një burg grek në vitin 2013 dhe prej gjashtë vitesh në ilegalitet në Shqipëri, Admir Murataj akuzohet se
Divorc i dyshimtë, gruaja i pastronte paratë e pista të Murataj? I arratisur nga një burg grek në vitin 2013 dhe prej gjashtë vitesh në ilegalitet në Shqipëri, Admir Murataj akuzohet se
Zaev dhe Ahmeti kërkojnë kompromis për ligjin e Prokurorisë Speciale Grupet e punës mes pushtetit dhe opozitës për harmonizimin e propozim-Ligjit për Prokurorinë Publike janë marrë vesh që
Nuk i bëri ballë vetingut, KPK shkarkon kreun e Prokurorisë së Apelit Durrës Nuk kalon vetingun kreu i Prokurorisë së Apelit të Durrësit, Ferdinand Elezi. KPK, përbërë nga trupi gjykues me Firdes S
Do t'ju fus në burg! Prokurori kërcënon KPK-në pas shkarkimit nga detyra Kreu i Prokurorisë së Sarandës reagoi ashpër pas vendimit të Komisionit të Pavaruar të Kualifikimit për shkarkimin e tij
Rrjedh dosja e prokurorisë, dëshmitari rrëfen si u vra Baçinozi Teksa Islam Mylkaj është vetëdorëzuar si personi që vrau me katër plumba ish-të përndjekurin Haxhi Baçinozi, prokuroria
Vrasja e vëllezërve në Shkodër, gazetarja rrëfen provat e prokurorisë Zbardhja e vrasjes së dy vëllezërve në Shkodër duket e pamundur për gazetaren Klodiana Lala. Nga Opinion, Lala duke citu
Sulmi ndaj policisë në Elbasan, thirren për të dëshmuar në gjykatë 4 efektivë Në datën 11 Prill në Gjykatën e Krimeve të Rënda do të dëshmojnë katër oficerë policie të cilët u goditën me një mjet të
Pse gjykata nuk i pezulloi pensionet për veteranët e dyshimtë 19 mijë e 500 veteranëve në Kosovë nuk do t’u ndërpritet pensioni. Kështu ka vendosur sot Gjykata Themelore e Prishtinës
Hajdarmataj akuza të rënda ndaj Markut: Ke shkatërruar dosje të zyrtarëve Në analizën vjetore të punës të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, ish-drejtuesi i Krimeve të Rënda Besim Hajdarmataj ka r
Ish-ministër i Ramës, kush është "shefi i madh" i Fredi Alizotit (VIDEO) Ish deputeti i PD-së, Ervin Salianji pak minuta më parë ka dalë në një deklaratë për shtyp, ku shpjegon se "shefi i mad
Lobingu me para ruse, Basha thotë se askush nga PD s'ka shkelur ligjin Pas daljes nga prokuroria ku dha deklarimin e tij, kryedemokrati Lulzim Basha tha se asnjë zyrtar i PD-së nuk ka shkelur
Dosja Babale, PD hedh akuza ndaj prokurorisë Partia Demokratike akuzoi Prokurorinë se ka penguar qëllimisht hetimin e plotë të dosjes "Babale". Sekretari për Çes
Skandaloze, prokurorisë i humbin provat Një CD me prova të prokurorisë, që ishin siguruar me masa të fshehta po rezulton e zhdukur. Transferimi i lëndës nga
Nuk u paraqit në Prokurori, Basha sqarohet me një letër Kreu i PD-së Lulzim Basha përmës një letre drejtuar Prokurorisë së Tiranës, ka dhënë arsye se pse nuk është paraqitur so
Qeveria deklarohet për Prokurorinë Publike Definitivisht, për ne si Qeveri propozim Ligji për Prokuroria Publike që është përpiluar është zgjidhja më adekuate dhe
Burdushi lirohet nga burgu Pas katër muajsh qëndrimi në paraburgim, mjekut popullor Hysri Peçani të njohur si Burdushi iu është ndryshuar masa e pa
Pasi u la i lirë, Ervin Mata i bën një kërkesë të papritur Prokurorisë Biznesmeni Ervin Mata, një prej personave të përfshirë në konfliktin e përgjakshëm të 4 tetorit të vitit të kaluar në zo
Mbahet seanca e rastit Monstra, priten bombat e prokurorisë Ka vazhduar edhe sot me dyer të mbyllura për opinionin gjykimi për rastin “Monstra”, në të cilin janë nxjerrë dëshmi nga
Pazar i ri politik për fatin e Prokurorisë Speciale “Perandoria”, “Talir”, “Pacienti”, “Regjistrimi”, “Aktori”, “Prapaganda”, “I fuqishmi”, “Dhurata” dhe “Harmonia”, janë n