999 rezultate për

prokurorise

Prova të reja. riaktivizohet hetimi për rrëzimin e avionit në Ishëm Teksa kanë kaluar tri vite nga rrëzimi i avionit të pilotuar nga Guido Guidi, në pistën e improvizuar të Ishmit, prej ng
Në një lidhje dashurie me Redjan Rrajën, Kejvina s'tundet as para prokurorisë Ditën e djeshme në media qarkulloi me bujë lajmi se Kejvina Kthella është shoqëruar në polici për shkak të lidhjes së sa
Lidhje me botën e krimit, shkarkohet prokurori i Krimeve të Rënda KPK ka shkarkuar nga detyra prokurorin e Krimeve të Rënda Përparim Kulluri. Arsyeja e shkarkimit vjen pasi dyshohet
Pas kërkesës së familjes, rasti i Astrit Deharit i kalon Prokurorisë Speciale të Kosovës Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka marrë vendim që rasti i Astrit Deharit, të kaloj nga Prokuroria Themelore
I mori jetën me makinë të moshuarës, kapet shoferi Policia ka bërë të mundur kapjen bënë në flagrancë të shtetasit V.H, 36 vjeç, banues në Sul, pasi në rrugën Bilisht-Mira
Shkoi në Siri në 2014, arrestohet në Zvicër kosovari Në lokacione të ndryshme në kantonet e Cyrihut, Bernit dhe Schaffhausen, njëmbëdhjete bastisje në shtëpi u kryen të mart
Gara për kryeprokuror, KLP miraton listën e kandidatëve Në mbledhjen e radhës e zhvilluar në sallën e mbledhjeve në Prokurorinë e Përgjithshme, KLP ka miratuar listën me emrat
E FUNDIT/ Kryebashkiaku i Vorës letër Prokurorisë: S’e dija se isha dënuar në Greqi Pas publikimit të të dhënave, kryebashkiaku i Vorës Agim Kajmaku i ka dërguar një letër Prokurorisë. “Jam në pritje t
Zbulohet skema se si u grabitën 68 mijë m2 tokë në Kepin e Rodonit Në shkurt të vitit 2017, Fadil Alla, 75 vjeç dhe bashkëshortja e tij, Drita nga fshati Bizë pranë kepit të Rodonit në D
Zëri i Amerikës: SPAK ngrihet brenda 30 ditësh Në Shqipëri, Këshilli i Lartë i Prokurorisë vendoi sot të nisë procedurat për emërimin e 8 anëtarëve të parë të Prokuror
72 vjeçari bën për spital të vëllain, çfarë ndodhi mes tyre Policia e Lushnjës ka kapur dhe ndaluar një 72 vjeçar i cili ka rrahur të vëllanë, e shkak për këtë është bërë sherri pë
Lista e personave "Non Grata", zv.ambasadorja e SHBA-ve vizitë të papritur në Prokurori E ngarkuara me punë e SHBA-ve në Tiranë, Leyla Moses Ones ka mbërritur pak minuta më parë në ambientet e Prokurorisë së
Aktakuza e Prokurorisë: Janeva ka marrë 50.000 euro dhe mobilje Prokuroria Themelore Publike për Hetimin e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, sot në Gjykatën Penale të Shkupit ngri
Jashtë SPAK-ut, Donika Prela synon Prokurorinë e Përgjithshme Drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda ka kërkuar që të emërohet prokurore në apel, ose në prokurorinë e përgjiths
KLP reagon ndaj akuzave të Ramës dhe Braçes ndaj prokurorit Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka reaguar pasditen e sotme në lidhje me akuzat e zv/kryeministrit Erion Braçe dhe kryem
Akuzat e Ramës kundër prokurorit Arjan Ndoja, reagon KLP Akuzat e Ramës dhe Braçes kundër prokurorit Arjan Ndoja për vendimin ndaj ish-drejtorit të Kadastrës, reagon KLP. "Në
9 pyetje për foton Rama-Obama, PD kërkesë Prokurorisë: Të hetohet për 3 vepra penale Partia Demokratike ka kërkuar prej prokurorisë të nisë hetimet për foton e bërë mes kryeministrit Edi Rama dhe ish presi
Me emra dhe fytyrë, identifikohen ekzekutorët e Santiago Malkos (FOTO LAJM) 8 persona akuzohen për vrasjen e ish-policit 26-vjeçar Santiano Malko. Në kërkim janë shpallur Leonard Duka, Elis Du
Porosi nga Vlora: Policia zbardh eliminimin e Santiagos 8 persona janë shpallur në kërkim nga Policia të akuzuar për vrasjen e 26-vjeçarit Santiago Malko. Për identifikimin
VOA: Kush do e zëvendësojë Arta Markun në krye të Prokurorisë së Përgjithshme?! Në Shqipëri, Këshilli i Lartë i Prokurorisë miratoi sot listën zyrtare të kandidatëve në garë për Prokurorin e ri të Për