999 rezultate për

prokurorise

Me dorën mbi Kushtetutë, kështu u betuan anëtarët e SPAK (FOTO LAJM) 8 Anëtarët e Prokurorisë së Posacme u betuan sot në Presidencë. Ceremonia filloi në orën 09:30 për 8 anëtarët e zgjed
SPAK, betohen në Presidencë 8 prokurorët që do hetojnë zyrtarët e lartë shqiptarë Anëtarët e Prokurorisë së Posacme do të betohen sot në orën 9.30 në Presidencë. Sipas raportimit të gazetares së ABC
Nis marrja në pyetje e tre kandidatëve për drejtimin e SPAK Altin Dumani, Arben Kraja dhe Edvin Kondili do të dalin sot përballë Prokurorisë ku do të merren në pyetje me qëllim që
Lobimi rus, dosja e Bashës mbërrin në Gjykatën e Tiranës Mbërrin në Gjykatën e Tiranës dosja e Lulzim Bashës për lobimin rus. Me ligjin e ri, kompetent është prokurori i çështje
Kush janë 3 kandidatët në garë për kreun e SPAK Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka njoftuar se gara për kryetarin e Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion është mbyllur d
Njëri pas tjetrit, vjen kandidatura e tretë për SPAK Pas Arben Krajës dhe Edvin Kondilit, Altin Dumani është emri i tretë që ka shpallur zyrtarisht kërkesën për të marrë sta
Po heton pallatet e shembura nga tërmeti, jepet vendimi për gjyqtaren e Durrësit KPK konfirmon në detyrë drejtuesen e Prokurorisë së Durrësit, Anita Jella, kandidate për SPAK. Drejtuesja e prokurori
Në hetim të politikanëve, përfundon sot afati për kreun e SPAK Përfundon sot afati për aplikimet e tetë anëtarët e emëruar të SPAK për kreun e Prokurorisë së Posaçme. Aplikimet për
Kuvendi zgjedh nesër kryeprokurorin e ri Kuvendi i Shqipërisë pritet të zgjedhë ditën e nesërme kryeprokurorin e ri. Në orën 10:00 deputetët do të mblidhen në se
Punonjësit e prokurorisë së Tiranës japin rrogën mujore për të prekurit e tërmetit Prokuroria e Tiranës ka njoftuar se do të japë një rrogë mujore në shenjë solidariteti për të prekurit dhe familjarët e
48-vjeçari përfundon në pranga pas akuzave për përdh*nim Një 48-vjeçar është vënë në pranga pasi dyshohet se ka kryer marrëdhënie me dhunë me një femër në Berat, identiteti i së
Kishte planifikuar arratisjen me kohë! Kajmaku nënshkroi prokurë që më 31 tetor Ky urdhër i prokurorit Kol Hysenaj, drejtuar Dhomës Kombëtare të Noterisë, nuk ka asnjë efekt, që do të sillte pengimin
E dashura e Behar Bajrit sillte urdhrat nga Holanda: Si kontrollohej grupi i frikshëm nga burgu Gjykata e Krimeve të Rënda jep sot masën e sigurisë për grupin “Bajri”, për të cilët është dhënë urdhër i ri arresti pak
6 vite më parë i eliminuan babain, detaje të reja nga plagosja në Mirditë Katër persona janë shpallur në kërkim për sulmin e djeshëm ndaj Frederik Lekës, 26 vjeç. Sulmi ndodhi në Mirëditë, nd
Emërimet e reja, të hënën miratohen tetë prokurorët e SPAK E hëna e javës së fundit të muajit do të jetë një ditë e rëndësishme për organet e reja të drejtësisë. Pritet të miratoh
Gara për Kryeprokuror, emrat e 3 kandidatëve shkojnë në Kuvend Pas Kushtetueses, zgjedhja e Kryeprokurorit është çështja e dytë me e nxehtë per momentin në Shqipëri. Brenda 30 ditë
Avokati i Arbër Çekajt akuza të forta Prokurorisë: Montoi provat! Avokati i Arbër Çekaj, Dritan Jahaj ka hedhur akuza të forta ndaj Prokurorisë së Krimeve të Renda, sipas së cilit kanë
Meta takon kreun e KLP: Keni mbështetjen time të plotë Presidenti i Republikës Ilir Meta priti sot në një takim Kryetarin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, z.Gent Ibrahimi,
Zbardhet dosja e Prokurorisë: Pse u pushua akuza për Lulzim Bashën Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ish-sekretari i përgjithshëm Arben Ristani dhe Ilir Dervishaj janë marrë si të
Prova të reja. riaktivizohet hetimi për rrëzimin e avionit në Ishëm Teksa kanë kaluar tri vite nga rrëzimi i avionit të pilotuar nga Guido Guidi, në pistën e improvizuar të Ishmit, prej ng