999 rezultate për

prokurorise

Prokuroria Speciale kundërshton lirimin e Kadri Veselit: Mund të dënohet me burgim të përjetshëm Zyra e Prokurorit të Specializuar i ka çuar argumentet e saj në Gjykatën Speciale të premten për ta kundërshtuar kërkesë
Zbardhet shuma që iu grabit ditën e djeshme kambistit në Korçë Ditën e djeshme, tre persona të maskuar kanë grabitur banesën e një kambisti në lagjen nr. 1, Korçë. Mësohet se shuma e
Tritol objektit në ndërtim, arrestohet 21 vjeçari në Lezhë Policia e Lezhës ka vënë në pranga një 21 vjeçar i cili akuzohet si autori i dyshuar për vendosjen e një sasie lënde pla
U arrestua pas sherrit me djemtë, zbulohet kërkesa e prokurorisë për ish-gjyqtarin Malaj Prokuroria e Tiranës do kërkojë masën e sigurisë arrest shtëpie për ish gjyqtarin e Apelit të Tiranës Alaudin Malaj, në
Rrëmbehet i riu në Bulqizë, mbahet peng për orë me radhë në garazhin e makinës Një 37-vjecar është arrestuar nga policia e Bulqizës, pasi dyshohet se ka marr peng për disa orë një 22-vjeçar. I ar
Lleshaj kërkon rivotimin e ligjit për Policinë e Shtetit: Meta nuk i ka lexuar të gjitha nenet Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka diskutuar dekretin e presidentit për ligjin në Policinë e Shtetit, ku sipas tij,
Prodhonin bomba me telekomandë, vihen në pranga dy të rinj në Lezhë Dy persona janë arrestuar në Lezhë pasi akuzohen për prodhim dhe trafikim të bombave me telekomandë. Sipas Policisë
38 kilogramë "bar" në makinë, e pëson 44 vjeçari Policia e Krujës ka arrestuar një 44-vjeçar pasi po transportonte me makinë 38 kg kanabis. Në kuadër të operacionit t
Meta cakton datën për shortin e zgjedhjes së KED Shorti për përzgjedhjen e anëtarëve të KED-së që do të funksionojë përgjatë vitit të ardhshëm do të hidhet më datë 4 dh
Shante dhe rrihte prindërit, arrestohet tropojani Një 33-vjeçar, banues ne Tropojë ka rënë në pranga, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj prindërve të tij
"Heshtja shton dyshimet", ish-deputeti i bën thirrje Prokurorisë dhe SPAK-ut për viktimat e COVID-19 Ish-deputeti i PD-së Bardh Spahia ka bërë një deklaratë ku i kërkon Prokurorisë dhe SPAK-ut të hetojnë fshehjen e numrit
Shkarkohet nga detyra kreu i prokurorisë së Apelit në Shkodër Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra kreun e prokurorisë së Apelit në Shkodër, Brahim Dragjoshi.
Vrau babë e bir 8 vite më parë, kapet "killeri" i Elbasanit Blutë e Elbasanit kanë arrestuar një 28- vjeçari, i cili akuzohet se bashkëautori i një ngjarje të rëndë që ka ndodhur n
Porosi nga Turqia? Tatimet dhe policia shantazh kolegjeve turke dhe universitetit "Epoka" Për muaj me radhë, kolegjet turke, bashkë me universitetin “Epoka” janë vënë nën shënjestrën e organeve tatimore, polici
Në vëzhgim prej kohësh, policia arreston 51 vjeçarin në Elbasan Finalizohet operacioni policor i koduar “BEFASIA”, për goditjen e shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla.
Theu derën e xhamisë për të marrë paratë, arrestohet i riu Armand Ozuni 17-vjeç është arrestuar nga policia pasi dyshohet si autor i dy vjedhjeve të ndodhura në qytetin e Përrenja
Ishte me urdhër mbrojtje, arrestohet 57 vjeçari pasi dhunoi të ëmën Policia e Sarandës ka arrestuar një 57-vjeçar me inicialet F.M., banues në qytetin bregdetar, i cili ka thyer urdhërin e
Arta Marku emërohet prokurore e përkohshme pranë Gjykatës së Apelit në Tiranë Ish-kryeprokurorja Arta Marku është emëruar përkohësisht prokurore pranë Gjykatës së Apelit në Tiranë. Vendimi është
Telefononte dhe fyente shtetasen, kapet 18 vjeçari në Përmet Policia e Përmetit ka arrestuar ditën e sotme një 18-vjeçar, i cili ka kërcënuar në mënyrë të vazhdueshme një qytetare m
Vrau me thikë në zemër 33 vjeçarin, arrestohet djali i ish-drejtorit socialist Policia ka bërë të mundur kapjen dhe arrestimin e Arbër Kotës, të riun i cili dyshohet se vrau me thikë në zemër 33 vjeç