999 rezultate për

projektligjin

Kuvendi voton sot projektligjin antimafia Diskutimi dhe miratimi i ligjit antimafia i propozuar nga Ministria e Drejtësisë pritet të jetë ceshtja kryesore e seanc
Thaçi çon në Kuvend Projektligjin për Veteranët e UÇK-së Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi ka dërguar në Kuvend projektligjin për Veteranët. Këtë fakt Thaçi e ka bërë të ditur
Projekligj për verifikimin e pasurisë Pas një debati publik i cili u zhvillua ditën e sotme, Lëvizja Vetëvendosje ka deklaruar se ditën e hënë do t'i dorëzojë
Obama firmos projektligjin për buxhetin Presidenti amerikan, Barack Obama, ka firmosur projektligjin 2-vjeçar mbi buxhetin federal, të arritur me konsensus mes
Paketa fiskale e Buxhetit 2014, Kuvendi mblidhet nesër në 16:00 Kuvendi i Shqipërisë mblidhet në seancë plenare ditën e nesërme, ora 16:00. Lajmi bëhet i ditur nga zyra e shtypit e Par
Përdorimi i marijuanës tashmë i ligjshëm në Uruguajt Kërkesa për miratimin e marijuanës ka gjetur mbështetje në Uruguajt. Ditën e djeshme Senati i Uruguajit ka miratuar n
Kuvendi miraton projektligjin për mbetjet Update- Me 76 vota pro Kuvendi miratoi pasditen e sotme ndryshimet në ligjin për importin e mbetjeve. Në fjalën e tij të
IKD: Projektligji i ri i amnistisë si i kaluari Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), vlerëson se Qeveria e Republikës së Kosovës nuk ka adresuar problemet thelbësore
Hasani: S'do ta votoj Projektligjin për amnistinë Edhe pse është hequr neni 3, deputeti i PDK-së, Nait Hasani shprehet se nuk do të votojë Projektligjin për amnistinë. Si
Komisioni miraton Projektligjin për ratifikimin e marrëveshjes Komisioni për Legjislacion ka miratuar Projektligjin për ratifikimin e marrëveshjes së parë ndërkombëtare të parimeve që
Kuvendi shqyrton të enjten projektligjin për marrëveshjen Projektiligji për ratifikim e Marrëveshjes së parë ndërkombëtare për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbis
Kuvendi pranon projektligjin për marrëveshjen Kryesia e Kuvendit ka pranuar Projektligjin për ratifikimin e Marrëveshjes së 19 prillit, për normalizimin e marrëdhënie
Kuvendi miraton projektligjin për noterinë Parlamenti votoi sot projektligjin për noterinë i cili parashikon vënien në funksion të regjistrit elektronik te pasuriv
Dekretet e Nishanit, sot në Kuvend Dekretet e fundit të Presidentit Bujar Nishani për Kryetarin e Gjykatës së Lartë dhe për anëtarin e Gjykatës Kushtetuese
Formohet Komisioni Hetimor për faturat e KEK-ut Gjatë seancës plenare të mbajtur sot është formuar Komisioni Hetimor Parlamentar, sipas kërkesës së Grupit Parlamentar t
Komisioni i Ligjeve miraton projektligjin për marrëveshjen e TAP Komisioni i Ligjeve miratoi sot projektligjin "Për ratifikimin e marrëveshjes, ndërmjet Republikës së Shqipërisë, Republ
Miratohet në parim Projektligji për transportin tokësor të mallrave të rrezikshme Kuvendi i Kosovës miratoi në parim Projektligjin për transportin tokësor të mallrave të rrezikshme. Ligjvënësit gjatë de
PDIU përshëndet projektligjin mbi shtetësinë: Hap drejt bashkimit kombëtar Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka përshëndetur dhe vlerësuar propozimin e një ligji nga kreu i qeverisë, Sali Beri
Qeveria miraton projektligjin për përgjimet telefonike Pas publikimeve të përgjimeve gjatë ditëve të fundit ndaj zyrtarëve qeveria e Kosovës ka miratuar projektligjin për përg
Kuvendi miraton Projektligjin për sigurinë dhe shëndetin në punë Në seancën e sotme kuvendi ka miratuar Projektligjin për sigurinë dhe shëndetin në punë i cili parashikon krijimin e një