999 rezultate për

projektligjin

Vijon sot Kuvendi, pas ikjes së deputetëve nga seanca Seanca plenare e Kuvendit të Kosovës pas ndërprerjes së djeshme nga ikja e deputetëve, pritet të nisë ditën e sotme në o
PD: Komisioni po kalon në fshehtësi projektligjin për turizmin PD ka hedhur akuza kundrejt mazhorancës, se po kalon në komision me dyer të mbyllura projektligjin për turizmin. “Ko
Buxheti i Kosovës tkurret me 49 milionë euro Deputetët e Kuvendit të Kosovës, pas një debati të tensionuar, votuan amendamentet për Projektligjin për ndryshimin dhe
Sot pritet vetëm miratimi i amendamentit, ligji për Specialen në ditët e ardhshme Deputetët e Kuvendit të Kosovës sot pritet të votojnë vetëm amendamentin që i hap rrugë krijimit të Gjykatës Speciale, p
Qeveria miraton të premten Projektligjin për Specialen Qeveria ka hartuar një draft-agjendë për të premten, sipas së cilës këtë ditë do të ketë një mbledhje të jashtëzakonshme
Kadaj-Bujupi shyqen projektligjin për Gjykatën Specialen (FOTO LAJM) Shefja e Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kada Bujupi, ka shqyer projektligjin për Gjykat
Qeveria miraton projektligjin për sigurimet ​Gjatë mbledhjes së sotme të Qeverisë është miratuar projektligji për sigurimet. Sipas ministrit të financave,
Ndërkombëtarët nuk lejojnë ndryshime në projektligjin për Specialen Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka konfirmuar në një intervistë për mediat në Kosovë se faktori ndërkombëtar nuk do
Qeveria miraton projektligjin, ja borxhet që falen Qeveria e Kosovës ka miratuar projektligjin për faljen e borxheve deri më 31 dhjetor 2008, si dhe faljen e ndëshkimeve n
Bylykbashi:Të inkriminuarit s'mund të kandidojnë në 21 Qershor Sot deputeti demokrat Oerd Bylykbashi ka dorëzuar në Kuvend projektligjin e opozitës për dekriminalizimin e politikës. “
Paguaj energjinë ose të sekuestrojnë shtëpinë Të gjithë qytetarët që janë debitorë të energjisë deri në masën 1 milion lekë, rrezikojnë që Operatori i Sistemit të Shp
Veliaj: Kemi gati projektligjin për hapjen e dosjeve Menjëherë pas përfundimit të mbledhjes së qeverisë, ministri Veliaj bëri me dije se është gati projektligji për hapjen e
Komisioni i Ligjeve miraton projektligjin për azilin Komisioni parlamentar i Ligjeve miratoi sot projektligjin për azilin në Republikën e Shqipërisë. Duke prezantuar risi të
Qeveria miraton projektligjin për ndryshimet në Kodin Rrugor Qeveria miratoi sot projektligjin për disa ndryshime në Kodin Rrugor të Republikës së Shqipërisë, në kuadër të përmirësi
Komisioni i Ligjeve miraton projektligjin për Policinë Komisioni i Ligjeve votoi sot në tërsësi Projektligjin per Policine e Shtetit. Dy deputetet socialiste Tom Doshi dhe Arm
Komisioni i Ligjeve miraton projektligjin për KLD Komisioni i Ligjeve miratoi sot projektligjin për Këshillin e Lartë të Drejtësisë, duke marrë parasysh kritikat e shpreh
Kuvendi rimerr për shqyrtim ligjin e kthyer nga Nishani për ILDKPKI-në Komisioni i Ligjeve do të rishqyrtojë nesër projektligjin “Për deklarimin dhe kontrollin e pasurive, të detyrimeve finan
VV nuk e mbështet ndalimin e bashkimit në konflike jashtë Kosovës Lëvizja Vetëvendosje vazhdon të mos e përkrahë Projektligjin për ndalimin e bashkimit në konflikte të armatosura jashtë
Opozita kundërshton projektligjin për faljen e gjobave Projektligji për faljen e gjobave të vendosura nga administrata tatimore për periudhën nga 1 marsi deri më 31 gusht 2013
Përfitimet e policëve të liruar me projektligjin e ri Ministria e Brendshme ka përgatitur së fundi projektin e ri me 131 nene, ku përcaktohen në mënyrë të detajuar të gjitha