999 rezultate për

projektligjin

Trump mbështet projektligjin që vë në rrezik Lotarinë Amerikane Presidenti amerikan, Donald Trump, ka mbështetur një projekt-ligj të dy senatorëve amerikanë, që në rast se gjen mbështe
Britania publikon projektligjin që i jep fund supremacisë së ligjit evropian Qeveria konservatore britanike publikoi sot projektligjin që është i destinuar t’i japë fund të supremacisë së të drejtë
Kuvendi i Kosovës shpërfill kërkesën e Thaçit për FSK-në Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka shpërfillur kërkesën e presidentit Hashim Thaçi për të pezulluar procedurën rreth vendi
Delawie, i zhgënjyer që Kuvendi nuk votoi projektligjin për sanksionet penale Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka reaguar pasi Kuvendi nuk arriti të miratojë ligjin për ekzekutimin e sank
Tri ministri i thonë “po” Projektligjit për FSK-në Tri dikastere qeveritare tashmë i kanë deponuar opinionet për Projektligjin për Forcën e Sigurisë, të sponsorizuar nga p
Ambasadori Delawie i kërkon Kuvendit të hedhë poshtë projektligjin për ushtrinë Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Greg Delawie, ka theksuar se SHBA ka qenë e qartë se themelimi i Ushtrisë
Mbretëresha Elisabet miraton projektligjin për “Brexit” Mbretëresha Elisabet ka miratuar projektligjin e “Brexit”, procedurë e cila hap kështu rrugën kryeministres së Britanis
Ja kur pritet ta dërgojë qeveria në Kuvend projektligjin për ushtrinë Projektligji për transformimin e FSK-së në Ushtri do të procedohet nga Qeveria brenda këtij muaji në Kuvend dhe pastaj d
Delawie: Jemi të shqetësuar për Projektligjin për Ushtrinë e Kosovës Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka reaguar ndaj veprimeve të institucioneve të Kosovës për transformimin e
Veseli merr projektligjin për Ushtrinë, nesër vendoset për procedimin në Kuvend Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka dorëzuar sot kreut të Kuvendit, Kadri Veselit, projektligjin për FSK-në i cili
Kosova bëhet me ushtri javën e ardhshme Forcat e Sigurisë së Kosovës do të kthehen në ushtri nëpërmjet Ligjit të ri ku parashihet që Misioni i FSK'së të jetë mb
Protestat / Turqia tërheq projektligjin për përdhunimin e fëmijëve Kryeministri i Turqisë Binali Jildirim ka tërhequr projekt-ligjin me anë të të cilit falë meshkujt e dënuar për marrëdhë
Kuvendi i Kosovës me 82 vota pro, miraton projektligjin për Trepçën Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar parimisht pro Projektligjit të Trepçës. Projektligji për Trepçën ka kalua
Opozita "kundërshton" Projektligjin për Trepçën Partitë opozitare, përveçse kanë kundërshtuar marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi, tashmë duket se kanë pakënaqës
Komisioni për Punë të Jashtme voton projektligjin për Demarkacionin Komisioni për Punë të Jashmte i Kuvendit të Kosovës ka arritur të votojë projektligjin për Demarkacionin. Kryetari i
Miratohen katër projektligje, vazhdon debati për projektligjet të tjera Kuvendi i Kosovës ka miratuar Projektligjin për energjetikën, për mbrojtjen e fëmijëve, për kamatëvonesat në transaksion
Kuvendi miraton projektligjin për "Vullnetarizmin në Shqipëri" Kuvendi miratoi projektligjin për "Vullnetarizmin në Shqipëri", nismë e deputeteve znj. Kejdi Mehmetaj dhe znj. Silva Ca
OSBE: Parlamentarët të refuzojnë projektligjin për shpifjen Përfaqësuesja e OSBE-së për lirinë e medias, Dunja Mijatoviç, nënvizon se Shqipëria duhet të refuzojë projektligjin për
Qeveria miraton projektligjin për MSA-në Qeveria e Kosovës ka miratuar projektligjin për ratifkimin e marrëveshjes së Stabilizim Asociim-it të arritur të martën
Qeveria miraton dy projektligje Në mbledhjen e kësaj të premtje, Qeveria e Kosovës, ka miratuar projektligjin për Statusin e Personave Paraplegjik dhe T