999 rezultate për

projektligji

Pas pak nis seanca e Kuvendit, ja 8 pikat e rendit të ditës Sot Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë të rregullt, por në përbërje të reduktuar, meqë sipas paralajmërimeve sërish do
Miratohet projektligji për themelimin e Akademisë së Drejtësisë Qeveria e Kosovës ka miratuar në mbledhjen e sotme projektligjin për themelimin e Akademisë së Drejtësisë. Kjo Akadem
Mblidhet sot kryesia e Kuvendit Kryetarët e grupeve parlamentare do të mblidhen ditën e sotme ku do të kenë para vetes disa pika të rendit të ditës në M
Nesër mblidhet Kryesia e Kuvendit Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës, me kryetarët e grupeve parlamentare do të mbahet gjatë ditës s
Kosova së shpejti me ambasadorë të rinj në disa shtete Kosova së shpejti do të dërgojë ambasadorët e rinj në vendet si Tokio, New York, Budapest e Podgorica. Deri tani plot
Nesër vazhdimi i seancës parlamentare, ja 8 pikat që do të diskutohen Nesër, në ora 14:00, do të vazhdojë seanca plenare e Kuvendit të Kosovës, e cila kishte nisur të premten që e lamë pas.
Kuvendi nesër vendos për seancën e rradhës Kryesia e Kuvendit të Republikës së Kosovës gjatë ditës se nesërme do të zhvillojë mbledhje me kryetarët e grupeve parla
Miratohet projektligji për patentat, ja çmimet e reja Komisioni parlamentar për Zhvillim Ekonomik ka miratuar projekt ligjin për Patentë Shofer dhe projektligjin për Siguri n
Paloka: Pse nuk vjen në Kuvend Byroja Kombëtare e Hetimit? PD ka kërkuar paraditen e sotme në Kuvend, sqarime lidhur me projektligjin për Byronë Kombëtare të Hetimit, të dakordësu
Kamerat e sigurisë në pallate e biznese, LSI dhe PD bllokojnë ligjin Lëvizja Socialiste për Integrim dhe Partia Demokratike kanë bllokuar dje në Komisionin e Sigurisë miratimin e projektlig
Tahiri: Subjektet të instalojnë kamerat e sigurisë Ministri Tahiri ka prezantuar në Komisionin Parlamentar të Sigurisë Kombëtare, projektligjin për sigurinë publike. Në fj
Mustafa: Projektligji për mbrojtjen e fëmijëve, miratohet në janar Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti një grup fëmijësh nga disa rajone të Kosovës, të komuniteteve t
Basha: Dekriminalizimi interes kombëtar, nis çlirimi i institucioneve dhe politikës nga krimi Gjatë mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD, Lulzim Basha tha se “projektligji i dekriminalizimit është një hap i madh q
Nesër vendoset për seancën e rradhës, ja 33 pikat e diskutimit Edhe nesër pritet të ketë përplasje mes pozitës dhe opozitës lidhur me vazhdimin e punës së Kuvendit. Pavarësisht kësaj,
Qeveria miraton draftin për Prishtinën Qeveria e Kosovës ka miratuar në mbledhjen e sotme projekt/dokumentin për kryeqytetin, si hap i parë para miratimit të p
OSBE: Parlamentarët të refuzojnë projektligjin për shpifjen Përfaqësuesja e OSBE-së për lirinë e medias, Dunja Mijatoviç, nënvizon se Shqipëria duhet të refuzojë projektligjin për
Unioni i Gazetarëve në protestë për shpifjen: Vetëtimë në qiell të hapur Sa i takon projektligjit për shpifjen dhe fyerjen, Aleksandër Çipa dhe Unioni i Gazetarëve po protestojnë përpara Parlam
Pollo: Projektligji u fsheh, Felaj: Nuk ka të bëjë me gazetarët Për shkak të propozimit të qeverisë për t’u dënuar me burg shpifja, debate të forta janë shkaktuar sot në Kuvend. Depute
Miratohet projektligji për MSA-në Kuvend i Kosovës ka miratuar me 86 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshje
Qeveria miraton projektligjin për MSA-në Qeveria e Kosovës ka miratuar projektligjin për ratifkimin e marrëveshjes së Stabilizim Asociim-it të arritur të martën