999 rezultate për

projektligji

Protestat / Turqia tërheq projektligjin për përdhunimin e fëmijëve Kryeministri i Turqisë Binali Jildirim ka tërhequr projekt-ligjin me anë të të cilit falë meshkujt e dënuar për marrëdhë
Turqia në protesta kundër projektligjit për faljen e sulmeve seksuale ndaj fëmijëve Njerëzit kanë vërshuar në rrugët e Stambollit kundër një projektligji kontrovers me të cilin mund të përmbyset dënimi i
Projektligji i ri/ Kush dhunon gratë dhe fëmijët do mbahet në burg Në Kuvendin e Shqipërisë është depozituar një projektligj, i cili parashikon ashpërsimin e Kodit Penal sa i takon veprav
Brexit detyron Skocinë për projektligji të ri për pavarësinë Kryeministrja skoceze, Nicola Sturgeon, ka njoftuar se javën e ardhshme do të prezantojë një projektligj të ri mbi një r
Kuvendi i Kosovës me 82 vota pro, miraton projektligjin për Trepçën Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar parimisht pro Projektligjit të Trepçës. Projektligji për Trepçën ka kalua
Serbët e veriut në mbledhje urgjente për "Trepçën" Projektligji për "Trepçën", i cili do të hidhet sot për votim në Kuvend, ka detyruar palën serbe të zhvillojë një takim
Opozita "kundërshton" Projektligjin për Trepçën Partitë opozitare, përveçse kanë kundërshtuar marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi, tashmë duket se kanë pakënaqës
Komisioni për Punë të Jashtme voton projektligjin për Demarkacionin Komisioni për Punë të Jashmte i Kuvendit të Kosovës ka arritur të votojë projektligjin për Demarkacionin. Kryetari i
Miratohen katër projektligje, vazhdon debati për projektligjet të tjera Kuvendi i Kosovës ka miratuar Projektligjin për energjetikën, për mbrojtjen e fëmijëve, për kamatëvonesat në transaksion
Publikohet projektligji për Demarkacionin me Malin e Zi Qeveria e Kosovës sot mori vendimin për të dërguar në Kuvend "Projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes për kufirin s
Mblidhet sot Kuvendi, jashtë axhende demarkacioni Kuvendi i Kosovës sot mbanë seancën e radhës duke filluar nga ora 10:00. Pikë e rendit të ditës do të jenë Shqyrtimi i d
Mosmiratimi i projektligjit për investime strategjike, dëmton Kosovën Mosmiratimi i projektligjit për investime strategjike për shkak se nuk kishte kuorum të mjaftueshëm gjatë seancës së kal
Projektligji për importin e mbetjeve/Braçe: Nuk do ta votoj! Deputeti socialist Erion Braçe ka reaguar sot ndaj projektligjit për importin e mbetjeve urbane, ku ka thënë se nuk do t
Sot mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës, ja temat e ditës Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot për të vijuar seancën e papërfunduar, si pasojë e mungesës së deputetëve të papërgj
Kuvendi miraton projektligjin për "Vullnetarizmin në Shqipëri" Kuvendi miratoi projektligjin për "Vullnetarizmin në Shqipëri", nismë e deputeteve znj. Kejdi Mehmetaj dhe znj. Silva Ca
Projektligji për Patentë shoferi përplas LDK-në me PDK-në Projektligji për Patentë shoferi ka nxjerrë në sipërfaqe edhe një herë mospajtimet mes partnerëve të koalicionit qeveris
Pas pak nis seanca e Kuvendit, ja 8 pikat e rendit të ditës Sot Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë të rregullt, por në përbërje të reduktuar, meqë sipas paralajmërimeve sërish do
Miratohet projektligji për themelimin e Akademisë së Drejtësisë Qeveria e Kosovës ka miratuar në mbledhjen e sotme projektligjin për themelimin e Akademisë së Drejtësisë. Kjo Akadem
Mblidhet sot kryesia e Kuvendit Kryetarët e grupeve parlamentare do të mblidhen ditën e sotme ku do të kenë para vetes disa pika të rendit të ditës në M
Nesër mblidhet Kryesia e Kuvendit Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës, me kryetarët e grupeve parlamentare do të mbahet gjatë ditës s