999 rezultate për

projektligji

Miratohet Projektligji për Prishtinën Pas shumë vitesh zvarritje Kuvendi e ka miratuar Projektligjin për Prishtinën. Deputetet e Kuvendit të Kosovës kanë fill
Miratohet projektligji për ndryshimin e Ligjit për Liritë Fetare Kuvendi i Kosovës ka miratuar në parim Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për lirinë fetare në Kosovë.
Delawie takim suprizë me Kadri Veselin Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie, ka zhvilluar sot një takim me kryetarin e Kuvendit të Repu
Sot vazhdon seanca e kuvendit Kuvendi i Kosovës sot do të vazhdojë punimet e seancës plenare e cila u ndërpre javën e kaluar. Seanca u ndërpre të p
Të mërkurën mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës Vazhdimi i seancës plenare të Kuvendit të Kosovës do të mbahet më datën 29 nëntor me fillim nga ora 10. Duhet përkujt
Peruja do të shkojë në Botëror, përfundimisht Italia do ta shijojë nga ekrani “Peruja nuk ka ndërmend të heqë dorë nga Botërori “Rusi 2018”, pas atij kualifikimi historik, që i gjithë vendi e priste
Sot vazhdon seanca e Kuvendit Seanca plenare e Kuvendit të Kosovës e cila u ndërpre dje pritet të vazhdojë sot. Senaca u ndërpre pasi sallën e braktis
Kuvendi i Kosovës mban seancë, ky është rendi i ditës Sot mbahet seanca e radhës së Kuvendit të Kosovës, ku përvec tjerash do të shqyrtohet projektligji për kryeqytetin e Rep
Nesër mbahet seanca e kuvendit me këtë rend dite Kuvendi i Kosovës do të mbaj nesër seancën e radhës plenare, e cila do të nis nga ora 10. Në këtë seancë është parapa
Të enjten mblidhet kuvendi Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka folur pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë. Ai ka thënë se është
Mblidhet Kryesia e Kuvendit, ky është rendi i ditës Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit do të mbahet të hënën me fillim prej orës 15:00. Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se si pik
Qeveria tërheq nga procedura një varg projektligjesh E udhëhequr nga kryeministri Ramush Haradinaj, është mbajtur mbledhja e dymbëdhjetë me radhë e Qeverisë së Republikës së
Kuvendi njofton kur do të mblidhet për buxhetin e shumëpritur nga veteranët Zyra për media e Kuvendit të Kosovës ka njoftuar se nesër në orën 10:00 do të mbahen seanca plenare e Kuvendit të Kosovë
Vjen një lajm i mire për Prishtinën Komisioni për Administratë Publike, Qeverisje Lokale dhe Media ka shqyrtuar projektligjin për Prishtinën, ku ka marrë mb
Sot komisioni shqyrton buxhetin por vështirë se vijnë këtë javë pensionet, ja procedura Komisioni për Buxhet dhe Financa të sot bënë shqyrtimin e parë të Projektligjit për Buxhetin e vitit 2017, dy javë pasi
Qeveria nuk e ka në agjendë projektligjin për arsimin e lartë Projektligji për arsimin e lartë nuk pritet të shkojë për miratim në Kuvendin e Kosovës gjatë vitit 2017. Ndonëse ky pro
Kuvendi miraton projektligjin e pakicave kombëtare Mbrëmjen e sotme në Kuvendin e Shqipërisë është miratuar në parim projektligji për pakicat kombëtare i cili u diskutua p
LSI kërkesë të fortë Ruçit për projektligjin e pakicave kombëtare Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Luan Rama, i ka parashtruar një kërkesë kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi, që
Ja kur Thaçi do ta procedojë projektligjin e FSK-së Brenda tre muajsh, kreu i shtetit do ta riprocedojë në Kuvend Projektligjin, nëpërmjet të cilit Forcat e Sigurisë (FSK)
Qeveria fut në agjendë Projektligjin për Prishtinën Me agjendën e Qeverisë së Kosovës, Projektligji për Prishtinën pritet të diskutohet në fund të këtij muaji (30 shtator),