999 rezultate për

projektligji

Maqedonia voton projektligjin për të huajt Komisioni Kuvendor për mbrojtje dhe siguri votoi pas leximit të parë të Projektligjin për të huajt. Ligji kaloi në Komis
Albulena akuzon Topallin për vjedhje, nuk do ta besoni arsyen Lëvizja Vetëvendosje ka akuzuar ish-deputetët e saj, që tani kanë formuar grup të ri parlamentar të quajtur Grupi i Depu
Qeveria i frikësohet grevës, gati ta kalojë projektligjin Qeveria e Kosovës nesër do mbajë mbledhjen e radhës ku edhe do të miratojë ligjin për mësimdhënës. Në mbledhjen që do
Edhe sot seancë, mësoni rendin e ditës Sot në orën 10:00 do të mbahet seancë ku pritet të diskutohen 19 pika. Ndër to janë dy interpelanca të kryeministrit
Miratohet në parim projektligji për amnisti Komisioni për Legjislacion dhe Mandate ka miratuar në parim Projektligjin për amnistinë, me katër vota pro, një kundër d
Kuvendi miraton Projektligjin për Kontrollimin e Brendshëm të Financave Publike Kuvendi i Kosovës ka miratuar shqyrtimin e dytë të Projektligjit me nr: 06/L-021 për Kontrollimin e Brendshëm të Financa
Kuvendi sot mban dy seanca, rendi i ditës Kuvendi do të mbajë dy seanca plenare. Nga ora 10:00 do të jetë vazhdimi i seancës së kaluar, kurse nga ora 14:00 do të
Sot mbahet seanca e parë pas hedhjes së gazit Kuvendi i Kosovës sot vazhdon seancën plenare, ku do të votohen rekomandimet nga interpelanca e kryeministrit të Republi
Nesër mblidhet kuvendi, ky është rendi i ditës Kuvendi i Kosovës, pas seancës maratonike për demarkacion me Malin e Zi, nesër do të vazhdoj një seancë të lënë në gjysm
Seanca e nesërme e Kuvendit me 13 pika, ndër to edhe interpelanca e rastit Dehari Nesër ditë e premte në orën 10:00 në Kuvendin e Kosovës do të mbahet seancë plenare. Në 13 pika të rendit të ditës, d
Javën e ardhshme tre seanca të Kuvendit, nuk është demarkacioni Kryesia e Kuvendit ka vendosur që vazhdimi i seancave plenare të mbajtura më 8, 9 shkurt dhe 1 mars, me pikat e papërfun
Deputetët: Projektligji për Prokurorin e Shtetit fuqizon kompetencat e kryeprokurorit Kuvendi i Kosovës gjatë seancës së sotme ka bërë shqyrtimin e parë të Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e Ligj
Sot VV zëvendëson deputetët në Komisionet Parlamentare Kuvendi i Kosovës sot mbanë seancë, ku në rend dite janë të parapara 28 pika, ndër to edhe shqyrtimi i projektligjit për
AAK thirrje deputetëve: Të mërkurën të votojmë demarkacionin Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka vlerësuar se nuk ka qenë aspak e lehtë që të mbërrihet në këtë pikë dhe në këto çast
Të hënën mblidhet Kryesia e Kuvendit, rendi i ditës Të hënën do të mbledhet Kryesia e Kuvendit me kryetarët e grupeve paralamentare. Kjo mbledhje do të nis në ora 11:00,
Daut Haradinaj paralajmëron votë kundër demarkacionit Në votimin e sotëm për marrëveshjen e demarkacionit, mund të ketë ndryshim të votës edhe nga deputetë të cilët janë shpr
Demarkacioni sot në Kuvend, kaq vota duhen Kuvendi i Kosovës sot në orën 11:00 do të mbajë seancë të jashtëzakonshme, ku në rend dite është Projektligji për ratifi
Vjosa Osmani dhe Doruntinë Maloku nuk votuan për projektligjin e demarkacionit Kryetarja e Komisionit Parlamentar për Punë të Jashtme, deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani ka dalë kundër demarkacionit i
Projektligji për Demarkacionin që iu procedua Kuvendit Qeveria e Kosovës ia ka përcjellë Kuvendit të “modifikuar” Projektligjin për Marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi,
Miratohet Projektligji për ekstradimin e të dënuarve në Hungari Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar disa Projektligje. Ndër projektligjet e miratuara është edhe ai pë