999 rezultate për

projektet

Basha: Tirana mundësi e mirë për investime Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, në një takim që ka pasur gjate dites me Konsujt e Nderit të Shqipërisë në
Bashkia e Tiranës: Ja projektet që pritet të miratohen nga Këshilli Bashkia e Tiranës nëpërmjet zëdhënëses së saj ka bërë edhe njëhere të ditur projektet që do të diskutoheshin gjatë ditës
Irani: Nuk Heqim dorë nga projektet bërthamore Irani nëpërmjet ambasadorit të saj në Agjensinë Ndërkombëtare për Energjinë Atomike (ANEA) ka ripërsëritur edhe njëherë
BE: Ndër projektet tona punësimi i të rinjve shqiptarë Bashkimi Europian nëpërmjet një programi i cili është paraqitur gjatë ditës së sotme synon që të rrisë numrin e të rinjv
Al-Kharaf: Mbështesim projektet në infrastrukturë Mbështetje projekteve ne infrastrukture ne Tirane dhe gjithe Shqiperine ka premtuar Kryetari i Asamblesë Kombëtare të Sh
PDSH: Koalicioni qeverisës degradon shqiptarët Deputetët e PDSH-së e kanë vlerësuar koalicionin mes Gruevskit e Ahmetit si qeveri që degradon shqiptarët dhe mendon v
Berisha, projektet për zhvillimin e bujqësisë Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha Gjatë vizitës në një serë me ullinj në zonën e Kodër Kamzës në kryeqytet, deklaro
Prezantohen projektet e Xhamisë së re të Tiranës Ndërtimi Xhamisë së re në Tiranë dhe muzeut të bashkëjetesës fetare, pjesë e së njëjtës ndërtesë, ka mberritur në fazën
Partnerët: Behgjet na kthe borxhin Partnerët e "Mabetexit" kërkojnë nga Pacolli kthimin e borxheve në vlerë 3.6 milion euro. Ata këtë e kërkojnë nga Behgje
Haxhinasto: Rrajca do ndryshojë me ritme të larta Zv.Kryetari i LSI-së, z. Edmond Haxhinasto i shoqëruar nga Ministri i Mbrojtjes, Arben Imami ka marrë pjesë në prezantim
Rama: Berisha bllokoi projektet për Tiranën Kryesocialisti Edi Rama ka deklaruar gjatë emisionit "5 pyetje nga Babaramo" në NEWS24, se puna e tij në krye të Bashkis
Berisha: Mziu do vazhdojë projektet në Kamëz Kryeministri Berisha ka shpallur rikandidimin e kryetarit aktual Xhelal Mziu, në Kamëz., Berisha tha para banorëve të Ka
S'ka projekte pa Limajn e Hoxhajn Gjatë 2011-s ministrat Fehmi Mujota e Ramë Buja kryesisht do të merren me projektet që kanë lënë në gjysmë pararendësit
Berisha: Ku janë projektet e Ramës? Kryeministri Berisha gjatë përurimit të rrugës Belsh-Fierzë-Kosovë ka akuzuar kundërshtarin e tij Edi Rama se nuk ka as
DR prezanton projektet në sferën e arsimit Në kuadër të pushtetit lokal në këshilltarët komunalë të DR-së në Kumanovë kanë prezantuar projektet e tyre të realizuar
Japonia financon projektet në Kosovë Në kuadër të ndihmës për Kosovën, qeveria e Japonisë do të financojë tri projekte të reja. Sipas një njoftimi, kontratat
FMN në Kosovë pas formimit të Qeverisë Ministri në largim i Ekonomisë dhe i Financave, Ahmet Shala, gjatë ditës së katërt të qëndrimit në SHBA ka pasur takime
BDI: Po përmirësojmë gabimet e qeverisjes VMRO-PDSH Sekretari i Përgjithshëm i BDI-së, Abdilaqim Ademi tha se, partia të cilës i takon ai po punon që të ri-definojë projekt
Gruevski: Opozita po pengon projektet e qeverisë Kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski paralajmëroi se Qeveria edhe gjatë këtij viti do të mbetet e përkushtuar në zbat
Paraqiten projektet për unazën e re të Tiranës Këshilli i Rregullimit të Territorit miratoi ndërtimin e dy segmenteve të unazës së re të Tiranës. Projektet për ndërtim