Breshëri automatiku në Tiranë
999 rezultate për

projektet

BERZH: Bashkëpunimi me Shqipërinë, afatgjatë Gjatë qëndrimit në Slloveni, Kryeministri Berisha zhvilloi një takim me një grup përfaqësuesish të Bankës Evropiane për
Open Labs vazhdon me projektet Në vazhdim të serisë së eventeve që fokusohet në TED Talks në gjuhën shqipe këtë të martë duke filluar nga ora 19:00, Op
Starton iniciativa Open Labs Nesër në Tiranë do të mbahet takimi i parë i shoqatës Open Labs, një shoqatë e re me qendër në Tiranë, me fokus në proje
Shpallet projekti fitues për Bulevardin e Tiranës Kreu i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha shpalli studion arkitekturore, Grimshaw si fituesen për projektin e Bulevardit
Prezantohen projektet për bulevardin e ri (FOTO LAJM) Bashkia e Tiranës ka prezantuar sot dy projektet finaliste për zgjerimin e bulevardit të kryeqytetit. Në fjalën e tij, k
Qytetet e zhvilluara amerikane (FOTO LAJM) ‘Forbes’ revista amerikane prestigjioze ka publikuar listën e qyteteve që janë duke u zhviluar më së shpejti në SHBA:
Basha takim me gazetarët gjermanë, prioritet zhvillimi ekonomik Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha zhvilloi të enjten një takim me përfaqësues të mediave gjermane. Në këtë t
Artikujt mbi Blerim Destanin pushtojnë mediat belge Një nga aktorët më të përfolur shqiptarë është Blerim Destani. Për karrierën e tij po shkruhet edhe jashtë kufijëve tanë
Projektet e Bulevardit ekspozohen në Muzeun Kombëtar (VIDEO) Shtatë e projektet që morën pjesë në garën për projektin më të mirë për Bulevardin dhe Lumin e Tiranës janë ekspozuar p
Shkurtohen kreditë për Shqipërinë Banka Europiane e Investimeve do të shkurtojë financimet për vendet e Ballkanit Perëndimor përfshirë dhe Shqipërinë. Laj
Testohen mësuesit Paga e mësuesve tashmë do të përcaktohet edhe mbi bazën e rezultateve të një testimi i cili do të zhvillohet nga Ministr
Projektet e qeverisë për investimet publike Gjatë mbledhjes së sotme me Komitetin e Zhvillimit të Rajoneve, kryeministri Sali Berisha deklaroi se prioritet ishte sh
METE takim me koncensionarët për projektet energjitike Prezantimi i një pjesë të reformës rregullatore për lehtësimin e mëtejshëm të lejeve dhe licencave për projektet energje
Pesë milionë euro për projektet energjitike Një grant prej pesë milionë eurosh do të jepet nga qeveria italiane për disa projekte energjitike në vend. Kjo gjë do t
Projektet e bashkisë, Basha merr mbështetje nga Katari Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha gjatë vizitës së tij në Katar është pritur në një takim nga Emiri i Katarit
Braçe akuzon qeverinë: Jugu i lënë pas dore për arsye politike Deputeti i Partisë Socialiste, Erjon Braçe deklaroi sot në Kuvend se, projektet e rrugëve në jugun e vendit vonohen qëll
Projektet e bashkisë, mbështetje nga SHBA Pas përfundimit të vizitës së tij në New York, kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha theksoi se në të gjitha takim
Uashingtoni premton asistencë në projektet e Bashës Bashkia e Uashingtonit do të ndihmojë Bashkinë e Tiranës në krijimin e zyrës së punësimit, ndërtimin e linjës së tramit,
Projektet e bashkisë, ftesë për investitorët britanikë Nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës Jorida Tabaku gjatë takimit që ka zhvilluar me investitorë britanikë gjatë ditës së m
Projektet strategjike, Basha: Asistence nga specialistët italianë Disa prej projekteve strategjike dhe plani urbanistik i Tiranës do të kenë asistencën e specialistëve italianë. Këtë pre