999 rezultate për

projektet

Thaçi vizitë në Ferizaj Kryeministri Hashim Thaçi, viziton sot komunën e Ferizajt, përkatësisht punimet në disa nga projektet infrastrukturore q
Qeveria i jep KQZ-së 436 milionë lekë për dy projektet që dështuan Këshilli i Ministrave ka zbrazur thesin për Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Me propozim të ministrit të Financave, qe
Mund të jetë kjo limuzina e re e Putin ? (FOTO-LAJM) Presidenti rus ka nevojë për një makinë të re dhe makina që shihni në foto mund të jetë së shpejti në duart e tij. Bëhet
Milionat për teknologjinë në zgjedhje përfundojnë në xhepat e pushtetarëve (FOTO-LAJM) Projektet për teknologjinë në zgjedhje kanë dështuar duke bërë që nga arka e shtetit të shkojnë dëm rreth 3.4 milion eur
Qytetarët vendosin për projektet prioritare në Studeniçan Në Komunën e Studeniçanit,në prani të qytetrëve të shumtë, përfaqësuesve të sektorit civil, biznesit, kulturës, arsimit,
Ku janë projektet kapitale? Për tre muajt e parë të këtij viti, Qeveria e Kosovës ka arritur të shpenzojë mbi 87.91 milionë euro për investime kapit
Vazhdojnë projektet me Bankën Botërore Furnizimi me pajisje themelore për mirëmbajtjen e higjenës në Komunën e Gostivarit dhe projekti “Komuna Ekonomike - Ardh
Programi i PD-së, programi i mirëqënies Kryeministri Berisha ritheksoi sot se programi i maxhorancës aktuale për një zhvillim të qëndrueshëm, është i vetmi që d
Madonna mashtroi me projektet e bamirësisë? (FOTO LAJM) Presidentja e Malavit, një prej shteteve më të vegjël dhe të varfër të Afrikës, Joyce Banda, lëshoi akuza të ashpra ndaj
Kryeparlamentarja e Zvicrës, Maya Graf viziton Kosovën dhe Shqipërinë Një delegacion i Parlamentit Nacional të Zvicrës, i kryesuar nga kryetarja, Maya Graf, nga 1 deri më 6 prill do t`i bëjë
Xhaferi-Petkov: Kontestet zgjidhen me bashkëpunim Talat Xheferri, ministër Mbrotjes është takuar me ambasadorin e Republikës së Bullgarisë, Ivan Petkov. Ata janë dakordua
Shkupi, ja projektet për 2013-ën Pas ardhjes së autobusëve të fundit dykatësh në kryeqytetin e Maqedonisë, edhe gjatë vitit 2013 planifikohet të ndërtohe
Mbledhja e KQZ, diskutohen sot projektet e teknologjisë Me kërkesë të përfaqësuesve të Partisë Socialiste, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të diskutojë në mbeldhjen e sotme p
Mbledhja e KRRTRSH, vendoset për 2 projektet më të rëndësishme Sot vendoset për dy projekte gjigante, që në tërësi përbëjnë investime në vend prej 2.7 miliardë euro, ate te Kaskades s
Takimi i WBIF, Kosova aplikon me tri projekte kombëtare Është mbajtur të enjten takimi i VII i Komitetit Drejtues të Kornizës Investuese për Ballkanin Perëndimor (Western Balka
Projektbuxheti, PDSH akuzon BDI-në Partia Demokratike Shqiptare ka reaguar sot lidhur me projektbuxhetin e vitit 2013, të miratuar nga Qeveria javën e kalu
Projektet e bashkisë, Basha merr mbështetje nga Abu Dhabi Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha ka pritur në një takim të veçantë, drejtues të Fondit të Zhvillimit të Abu D
Bashkia e Sofjes ofron asistencë për projektet e Bashës Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha priti sot në një takim të veçantë Kryeministrin bullgar Boyko Borisov dhe de
Qytetarët në vendimmarrje, Basha: Informim dhe besim për projektet Forcimi i pjesëmarrjes demokratike të qytetarëve në vendimmarrje konsiderohet si sfidë kryesore për qeverisjen vendore.
By Passi i Fierit, PS: Qeveria po zvarrit projektet Parlamenti mori në shqyrtim të enjten marrëveshjen e kredisë prej 35 milionë euro për ndërtimin e bypass të Fierit me n