999 rezultate për

projektet

Ahmeti dhe Krasniqi diskutojnë projektet për Prishtinën Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka zhvilluar sot një takim pune në Ministrin e Kulturës, Rinisë dhe Spo
BDI prezanton projektet që ka për komunat e Zhelinës, Bërvenicës dhe Jegunovcës Bashkimi Demokratik për Integrim ka bërë të ditura projektet që ka për komunat e Zhelinës, Bërvenicës dhe Jegunovcës.
Rama e Peleshi prezantojnë "Rilindjen Urbane" Projekti për "Rilindje Urbane" është cilësuar nga kryeministri Edi Rama si një paketë investimesh që do të bëjë të mun
VMRO-DPMNE nuk i përfill projektet e BDI-së VMRO-DPMNE nuk i përfill projektet e BDI-së. Disa nga projektet e premtuara nga ana e Bashkimit Demokratik për Integrim
Rama i impresionuar nga projektet e Kusari-Lilës (FOTO-LAJM) Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama zhvilloi sot një takim me kryetaren e komunës së Gjakovës Mimoza Kusari-Lila, me të
Përzgjidhen projektet në Art dhe Kulturë në MK Ministria e Kulturës mbylli dje procesin e vlerësimit të projekt-propozimeve në fushat e artit, kulturës dhe trashëgimis
Investimet në rrugë, Klosi: Projektet e trashëguara pa standarde Partia Socialiste përmes deputetit Blendi Klosi njoftoi sot se në të gjitha kantieret e rrugëve në Shqipëri ka nisur sër
Ministrat e Transportit të Ballkanit në Tiranë: Ja projektet strategjike Ministri i Transportit Edmond Haxhinasto u shpreh sot në takimin me ministrat e Transportit të Kosovës, Malit të Zi dhe
Aleanca kundër devijimit të lumenjve publikon projektet Projekti konkret per devijimin e rrjedhes se lumit Radika drejt Maqedonise jo vetem qe ekziston, por dite me pare i esht
Genta "shërbëtore" e një bosi (VIDEO) Emisioni “Prive” kishte marrë në intervistë edhe këngëtaren energjike nga Kosova, Genta Ismajli. Ajo ka rrëfyer për k
Modelet e reja, ja makinat e 2014-s (FOTO-LAJM) Viti 2014 pritet të jetë i sukseshëm për kompanitë e prodhimit të automjeteve të cilat gjatë vitit 2013 kanë prezantuar
Raiffeisen Bank sponsorizon blerjen e materialeve për QSUT Ministria e Shëndetësisë, z. Ilir Beqaj, priti sot në një takim z. Christian Canacaris, Drejtorin e Përgjithshëm të Raif
Kroatët në Kosovë keqpërdorin fondin 7 mln. euro dhënë nga BE Fondi prej 7 milion eurosh i Komisionit Evropian po keqpërdoret nga kompania kroate “Zagorje Tehnobeton” (ZTB). Kjo e
Shkup, takim Saraçini-Gjiknuri Ministri i Ekonomisë së Republikës së Maqedonisë Valon Saraçini do të zhvillojë sot një takim bilateral me përfaqësuesit
Reali rinovon stadiumin, ja projektet në garë (FOTO LAJM) Në verën e 2014-ës mund të fillojnë punimet për rikonstruksionin e stadiumit "Santiago Bernabeu". Katër projekte janë në
Projektet për turizmin hapësinor (FOTO-LAJM) Për pikat turistike në tokë nuk po ka më shumë interes ndaj miliarderi britanik, Sir Richar Branson po mendon për ndërti
BE 22 milionë euro në sigurinë rrugore dhe sistemin e ujërave Ambasadori i BE-së, Ettore Sequi ofroi mbështetjen në projektet e infrastrukturës gjatë një takimi që zhvilloi me minist
Saraçini prezanton projektet shqiptare: Infrastrukturë, arsim, kulturë Projekte infrastrukturore, investime në sferën e arsimit, kulturës dhe shëndetësisë, investime në zonat ekonomike në Tet
Reagojnë bizneset shqiptare ndaj fjalimit të Gruevskit Ndërsa kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski ka mbajtur fjalim para bizneseve dhe odave ekonomike për projektet dhe
Borxhet e Komunës nuk frenojnë projektet “Kemi borxhe të trashëguara që nga koha e ish Jugosllavisë dhe çdo ditë ne ballafaqohemi me përmbaruesit që do të thotë