999 rezultate për

projektet

Kokëdhima kundër Ruçit: Reformat tona spektakolare Deputeti socialist Koço Kokëdhima iu kundërpërgjigj Gramoz Ruçit lidhur me projektet pilot të ndjekura si model nga ana
PD dorëzon në KQZ kërkesën për referendum për projektet e Bashkisë PD ka dorëzuar në KQZ kërkesën për referendum për projektet e Bashkisë së Tiranës. Partia Demokratike kërkon referen
Autostrada energjetike Kosovë-Shqipëri, Delawie: Vazhdoni projektet Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg DelaWie, duke folur në forumin e nivelit të lartë me t
Neziri në Strugë: Interesat shqiptare mund ti mbrojë vetëm Ali Ahmeti (FOTO LAJM) Një Delegacion i lartë i BDI-së i kryesuar nga Shefi i Shtabit Qëndror Zgjedhor dhe Ministër i Ekonomisë Bekim Neziri, z
BDI prezanton projektet e realizuara në komunat e Pollogut Sot në qendrën e kulturë në Tetovë në ora 18:00, degët e BDI-së në rrafsh të Pollogut raportojnë për projektet e realizu
Angjeli: Projekte, për të përfituar investime në shkollat e Peqinit Deputeti socialist Anastas Angjeli ka vizituar disa shkolla në Peqin, ku i ka kërkuar autoriteteve lokale të paraqesin u
Ja projektet e propozuara nga Bashkia e Tiranës Bashkia e Tiranës prezantoi ditën e sotme në konferencën e donatorëve, 112 projekte të ndarë sipas pesë fushave priorita
Projektet e pabesueshme të fshatrave nënujore (FOTO LAJM) Planet e një arkitekti belg janë ndërtimi i një seri fshatrash nënujorë, fshatra ekologjikë që mund të strehojnë deri në
Shkup: Paratë tona për projektet e tyre të shtrenjta e përfitime politike (VIDEO) Tre projekte në tre komuna në Shkup janë bashkuar në një- të gjithë kanë funksion fillestar dekorativ. “Parku i liqen
Gjiknuri fton investuesit në projektet e energjisë së rinovueshme Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri priti një delegacion nga Emiratet e Bashkuara Arabe, në krye të të
Ja me çfarë i "mashtron" Gruevski pensionistët Vitin e ardhshëm 5,500 pensionistë do të shkojnë në banjë falas, ndërsa 3,000 të tjerë në fundjavë falas me projektin e
Bushati: Mbështetje për projektet në Tetovë (FOTO LAJM) Ditmir Bushati ka qenë në Tetovë për të ndjekur nga afër punët për rregullimin e qytetit dhe fshatrave përreth nga vërsh
Ja 5 projektet e Ballkanit që presin ndihmën e BE-së Pesë projekte infrastrukturore dhe energjetike priten të zënë pjesën më të madhe të tryezës në Samitin e Vjenës, që do t
Serbia gati projektin e autostradës Nish - Prishtinë - Durrës Një nga projektet më të rëndësishme në konferencën e BE-së për Ballkanin perëndimor më 27 gusht, do të jetë ndërtimi i a
Erion Veliaj merr sot zyrtarisht detyrën si kryetar në Bashkinë e Tiranës Erion Veliaj merr sot zyrtarisht detyrën si kryetar i Bashkisë së Tiranës, dëtyre e cila do ti dorëzohet nga nënkryetari
Ardit Gjebrea pushon në Greqi Ardit Gjebrea së bashku me familjen është zhvendosur në ishujt grekë për të kaluar pushimet. Prezantuesi përmes fotove k
Kosova: Bashkia ambjente pa qira për projektet e rinisë Kandidati demokrat, Halim Kosova në vijimësi të takimeve elektorale për zgjedhjet e 21 qershorit, ka takuar një grup të
VRMO: Faleminderit Zaev që na promovon projektet VMRO-DPMNE, në një reagim të saj, shprehet se audio-incizimet e publikuara nga LSDM-ja për "Shkupi 2014", vërtetojnë se
Rama: Të ecim së bashku për projektet e përbashkëta Në forumin rajonal ekonomik të Vjenës, i cili zhvillohet në kryeqytet, kryeministri Rama deklaroi se rajoni ndodhet në f
Bushati: Basha dështoi edhe me shkollat Deputeti socialist Ervin Bushati është shprehur se problem i Tiranës në këto 4 vjet ka qënë Lulzim Basha dhe dështimet e