999 rezultate për

projektet

Zendeli: Do të bëj punë të mëdha, se kam ndërmend të flas fjalë të mëdha (VIDEO) Kandidati i Lëvizjes Besa për të parin e Komunës së Likovës, Shaban Zendeli në intervistën e tij dhënë për Lajm TV ka zb
Intervista ndryshe e Veliajt, projektet për Tiranën në dy vitet që vijnë Brenda dy viteve, një sërë projektesh të planifikuara nga ana e Bashkisë pritet që ta shndërrojnë Tiranën në një kryeqyt
FMN rikonfirmon mbështetjen për projektet zhvillimore në Kosovë Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) do të vazhdojë të përkrah projektet zhvillimore nëKosovë, ka deklaruar Shefi i Misionit
Gruevski: LSDM ka ndërprerë të gjitha projektet për zhvillimin ekonomik të vendit (VIDEO) Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Nikolla Gruevski, sot deklaroi se qeveria e udhëhequr nga LSDM-ja po zbaton masa për uljen e s
BE-ja jep 110 milion euro për projektet infrastrukturore në Maqedoni Komiteti drejtues i WBIF (Western Balkan investment Framework) me seli në Stokholm të Suedisë, sot ka marrë vendim që të
Votuesit e Kosovës "joshen" me mbi 4 milionë euro Zgjedhjet në Kosovë pritet të mbahen më 11 qershor, por lidhur me projektet e nisura që ishin planifikuar të përfundonin
Ajsi Xhaxhaj flet për projektet e reja: Kur dëgjoj fjalën "përdhunim".... (FOTO LAJM) Ajsi Xhaxhaj ishte personazhi më i dashur për shumë fëmijë dhe adoleshentë kur ajo ishte ende shumë e vogël. Fama në
Trump dhuron 3 muajt parë të rrogës presidenciale, kush janë “fatlumët”? Presidenti i ShB-ve Donald Trump i ka dhuruar tre muajt e parë të pagës presidenciale Shërbimit të Parkut Kombëtar, shkr
Vlahutin: Mbahen ose jo zgjedhjet, projektet do zbatohen Ambasadorja e Bashkimit Evropian në Shqipëri, Romana Vlahutin ditën e sotme ishte në Fier, ku ka zhvilluar një takim me
Ahmeti ndihet me fat: Projektet e nisura nga LDK-ja po i përfundoj unë Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar deklaratat e kryeministrit Isa Mustafa, se projektet që po realizohen
Rama prezanton projektet në QSUT: Ndryshimet rrënjësore falë ministres së re Kryeministri Edi Rama ka prezantuar ditën e sotme projektet e reja për QSUT në një aktivitet të Fakultetit të Stomatolog
Plani vendor, ja projektet që nisin në Tiranë Këshilli Bashkiak miratoi mbrëmë Planin e Përgjithshëm Vendor “TR 030” dhe Buxhetin e vitit 2017, dy dokumente që kanë m
Miratohet Plani i Përgjithshëm i Tiranës, ja 13 projektet strategjike Pas tetë orë diskutimesh, Këshilli Bashkiak miratoi Planin e Përgjithshëm Vendor të kryeqytetit që pritet të jetë dhe ku
Projektet për Ballkanin Perëndimor, Shqipëria ndër tre vendet fituese U mbajt në Londër, mbledhja e Komitetit Drejtues të Instrumentit të Investimeve të Ballkanit Perëndimor (WBIF), mekanizë
Dervishaj: Ministria e Transportit do vazhdojë me projektet e investimeve Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Sokol Dervishaj, ka zhvilluar një takim me Ambasadoren e Bashkimit Europian
UNESCO: Projektet infrastrukturore të qeverisë shkatërrojnë vlerat e Ohrit Komiteti për trashëgimi botërore pranë UNESCO-s në mbledhjen e mbajtur në Stamboll në të cilën miratoi vendimin me të ci
Gjosha: Projektet Shqipëri-Greqi me ndikim në jetën e qytetarëve Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, zhvilloi një takim me Zëvendës Ministrin Grek të Ekonomisë, Zhvillimit d
Nxënësja e Kolegjit "Mehmet Akif" fiton medalje argjendi në I-SWEEP (FOTO LAJM) Qyteti Houston, në Texas/SHBA, mirëpriti qindra të ftuar në konkursin ndërkombetar të projekteve I-SWEEEP “Konkursi Shke
Meta: Integrimi duhet të ecë paralelisht me projektet ekonomike dhe infrastrukturore Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta i pranishëm në sesionin e dytë të punimeve të Konferencës së XIV të Parlamenteve të Nismë
LR-PDSH: Sot BDI promovon gënjeshtrat dhe projektet e parealizuara LR-PDSH ka reaguar sot lidhur me paralajmërimin e BDI se do të publikojë programin zgjedhor për zgjedhjet 2016. Sipas