E konfirmon Hahn: Nuk hapen negociatat për Shqipërinë
999 rezultate për

programin

"Rilindja" PS prezanton programin për Rininë Partia Socialiste ka prezantuar sot programin e saj për rininë. Duke folur para të rinjve, kreu i PS-së u shpreh se ky
PS në Fier, prezanton programin për “Rilindje Kombëtare” Partia Socialiste ka prezantuar sot në Fier programin e saj qeverisës, “Rilindje Kombëtare”. Duke folur para mbështetësv
Saraçini prezanton programin e energjisë Ministri i Ekonomisë Valon Saraçini, në prani të Akademikëve Abdulmenaf Bexheti dhe Gligor Kanevçe, sot prezantoi Progr
Vlorë, PS prezanton programin për infrastrukturën dhe turizmin Partia Socialiste prezantoi sot në Vlorë programin e saj “Për turizmin dhe infrastrukturën". Gjatë një takimi me simpati
PS, një tjetër kadidate femër për deputete Kreu i Partisë Socialiste Edi Rama ka prezantuar sot Evis Kushin si kandidate për deputet në Qarkun e Elbasanit. Gjatë f
FRD takim me qytetaret ne Delvine Drejtues të FRD-së zhvilluan një tubim me anëtarë e simpatizantë të kësaj force politike në Delvinë me qëllim njohjen d
TOPI: Vëmendja e qeverisë ndaj buqësisë është deficitare. Fryma e Re Demokratike në kuadër të paraqitjes dhe debatit mbi programin e saj politik, diskutoi sot me grupet e interes
Rama prezanton programin për "Rilindje" në Korçë Kryetari i partisë Socialiste Edi Rama bëri të ditur sot se, Korça do të jetë stacioni i radhës ku PS-ja do të ndalojë p
Fyle prezanton programin e BE për fqinjësinë Është prezantuar paketa e Politikës Evropiane e Fqinjësisë nga Komisioneri për Zgjerimin dhe Fqinjësisë, Stefan Fyle. Në
RDK takime dhe bisedime me banorët e Gostivarit RDK gjatë ditës së djeshme ka vazhduar takimet me banorët e fshatrave të Gostivarit. Në secilin fshat RDK prezantoi prog
BDI prezanton programin ekonomik "Ashtu siç kemi bërë edhe në zgjedhjet e kaluara ku shumica e kërkesave të Odës ekonomike të Maqedonisë Veri Perëndimore
PS ankohet se Berisha po i vjedh programin Partia Socialiste akuzoi sërish sot kryeministri Berisha se po kopjon programin elektoral të kësaj force politike. Në nj
Peshkimi, Rama: Qeveria po noton në programin tonë Kreu i partisë Socialiste ka akuzuar sërish sot kryeministrin Berisha se po kopjon programin e partisë së tij. Duke ju r
Konventa e PS, Berisha: Neobllokmenët paraqitën programin e Nastradinit Referendumi për miratimin e 3 ligjeve do të zhvillohet pas zgjedhjeve të 23 Qershorit. Kështu u shpreh kryeministri Beri
Konventa për programin e PS-së, Rama: Kurorëzojmë rrugën drejt fitores Krytari i PS-së Edi Rama ka ftuar sot gjithë shqiptarët që të ndjekin konferencën kombëtare të PS-së për një “Rilindje
Berisha: Rama beson gënjeshtrat e tij Kryeministri Berisha ka vlerësuar sot reformt e realizuara nga qeveria e tij ndërsa takimet e fundit me qytetarët sipas
Berisha: Rama pas “Kurbanit” do shkruajë veprën “Vjedhja” Kreyministri Berisha njoftoi sërish sot për heqjen e TVSH-së për të gjitha makineritë e gjitha llojeve të bizneseve që p
Rama: Berisha po na kopjon programin Kreu i Partisë Socialiste akuzoi sërsh sot qeverinë Berisha se po kopjon programin e kësaj partie. Në mbledhjen e Grupit
PS akuza qeverisë: Berisha po na kopjon Programin Partia Socialiste ka akuzuar qeverinë se po kopjon programin e saj elektoral në nismat e fundit të propozuara nga kryemi
PS: Sali të shtunën është prezantimi i programit tonë, na ndiq! Anëtarja e grupit të punës për Programin e PS, Milena Harito gjatë një konference për shtyp ka theksuar sot se teksa Ber