999 rezultate për

programin

Programi i qeverisë, Basha: Mendësi e vjetër ndaj opozitës Partia Demokratike mblodhi pasditen sotme grupin e saj parlamentar. Në mbledhjen e zhvilluar me dyer të mbyllura mësohet
Tirana dhe Prishtina duhet të intensifikojnë bashkëpunimin e tyre Buxheti me pjesëmarrje dhe procesi i konsultimeve lagje për lagje, reformat e ndërmarra në administratën e kryeqendrës d
Qeveria dëmshpërblen të larguarit nga puna Me kërkesën e ministrit të Ekonomisë Tregtisë dhe Energjetikës, Këshilli i Ministrave vendosi dje të autorizoje këtë i
Kabineti Rama diskuton programin në Vlorë Update- Takimi i kabinetit të ri qeveritar i së majtës në Vlorë është pritur me interes të madh nga qytetarët dhe mediat
Kryeministri dhe ministrat e rinj, pushime deri më 20 Gusht Qeveria e re e emëruar nga Kryeministri i zgjedhur Edi Rama ka marrë pushimet e para dhe të fundit për këtë vit. Pas tak
Vazhdohet afati për kërkesa për programin IPARD Agjencia për mbështetje financiare në bujqësi dhe zhvillimin rural i njofton subjektet e interesuara për dorëzimin e kër
Berisha nuk miraton ligjin për ISSH-në: Rama premtoi shërbim falas Qeveria Berisha do të vazhdojë të miratojë ato ligje të cilat janë pjesë e programit të saj dhe jo ato që ndërhyjnë në p
LSI i dorëzon PS-së programin për 300 ditët e para të qeverisjes Grupi i punës së Lëvizjes Socialiste për Integrim i dorëzon Partisë Socialiste programin e kësaj force dhe propozimet pë
Kush është vajza që "kafshon" ministrin Ruli? Një foto e publikuar ditën e sotme në media tregon ministrin e Bujqësisë dhe njëkohësisht kandidatin e Partisë Demokrati
Sot diskutohet për Programin e NATO-s Sot në Shkup do të mbahet një konferecë që do t,i përkushtohet Programit të NATO-s, ku do të mbajnë fjalime zv/ministri
VV rrëfehet në departamentin e shtetit Subjekti i delegacionit të Lëvizjes Vetëvendosje në vizitën e parë të saj në SHBA do të shpjegojë programin e saj pasi k
Berisha në Shkodër: Shqiptarët po braktisin programin kaotik të PS-së Kryeministri Berisha vijon sulmet ndaj programit të Partisë Socialiste, duke e cilësuar si “restaurim të filozofisë së b
Transferimi i studimeve, kriteret dhe dokumentat Ndryshimi i degës së përzgjedhur, por edhe transferimi i studimeve është një mundësi e mirë, e cila shfrytëzohet nga të
Rama prezanton programin për "Rilindjen" në Danimarkë Kreu i partisë Socialiste Edi Rama ndodhet sot për vizitë zyrtare në Danimarkë, ku do të takohet me kryeministren daneze
Rama: Mbyllëm listat, tani të fokusohemi tek Shqipëria Kreu i Partisë Socialiste Edi Rama do të jetë të mërkurën në Kopenhagen në Danimarkë, për të treguar programin dhe amb
Saraçini prezanton programin për zhvillimin e komunave Ministri i Ekonomisë Valon Saraçini sot zhvilloi një vizitë pune në Komunën e Sarajit, ku u takua me kryetarin e komunës
Lushnje, PS prezanton programin për fshatin Nga Lushnja, ku prezantoi programin qeverisës të Partisë Socialiste për zhvillimin rural, kreu i socialistëve, Edi Rama
PS prezanton programin mbi Rilindjen Kombëtare në Elbasan Partia Socialiste prezanton programin e plotë mbi Rilindjen Kombëtare në qytetin e Elbasanit. Deputetët e PS-së kanë pr
Programi atomik, nisin bisedimet mes Iranit dhe 6 fuqive botërore Në Kazakistan këtë mëngjes ka nisur raundi i ri i bisedimeve mes gjashtë fuqive të mëdha dhe Iranit. Kryediplomatja Cath
BDI Gostivar: RDK në panik Nga qarqe qëllim-këqija dhe zyra e RDK-së, të cilat i ka mbërthyer paniku i humbjes që pësuan më 24 mars dhe humbjes për