999 rezultate për

program

FSHF ndryshon oraret e ndeshjeve, shikoni kur do të luen sfidat e javës së 14-të (FOTO LAJM) Federata Shqiptare e Futbollit përmes një përditësimi ne faqen e saj ka lajmëruar ditën e sotme për ndryshimin e orareve
Pacolli: Ky është programi për zhvillimin ekonomik të Ballkanit Perëndimor Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka mbajtur një fjalim në panelin “Investing in t
Dua Lipa është nominuar për cmimet muzikore të BBC-së Dua Lipa është nominuar në një nga kategoritë e “BBC Music Awards”. Albumi i saj është nominuar në mesin e më të mirave
Një robot do prezantojë një program në transmetim direkt Emisioni ‘Today’ në BBC do të prezantohet nga një robot i quajtur Mishalbot, për të cilin ekspertët kanë përdorur inteli
Marsh simbolik dhe program festiv për nder të ditës së alfabetit Shkollat e mesme në Tetovë organizojnë marsh simbolik dhe program festiv për nder të ditës së alfabetit. Për hir të 2
Kjo është axhenda e partive në ditën e parë të fushatës Fushata elektorale për zgjedhjet e balotazhit nis zyrtarisht sot. Partitë politike që kanë shkuar në balotazh kanë pa
Krasta rrëfen çastin rrënqethës: Më vdiq babai, por nuk dhashë asnjë shenjë në transmetim Gazetari i njohur Adi Krasta ka realizuar një sezon të “E Diell”, në Top Channel, program që pati një mbështetje të fort
Trump ndalon Lotarinë! Ambasada hap aplikimet për bursa studimi në SHBA Ambasada Amerikane ka publikuar kriteret për bursë studimi në SHBA, si pjesë e programit Global UGRAD. Programi Globa
S’ka më Lotari Amerikane! Trump merr vendim drastik ndaj emigrantëve Masakra në New York e cila mori jetën e 8 njerëzve të pafajshëm ka bërë që Presidenti Donald Trump të reagojë ashpër nda
Marina prezanton si duket në prapaskenat e "C'est La Vie" Tashmë kemi edhe datën edhe orën. Emisioni i moderatores Marina Vjollca, “C’est La Vie” do të nisë këtë të dielë në K
Ahmeti: Do të jemi dalëzotës dhe zbatues të programeve tona Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, edhe të enjten ka vazhduar aktivitetet në mbështetje të kandidat
Facebook sjell programin që ndalon komentet negative Gjigandi i rrjeteve sociale, Facebook ka konfirmuar se ka blerë programin “TBH” që është i famshëm tek adoleshentët.
Ademi: BDI me programin e saj dallon nga partitë tjera Zëdhënësi I shtabit zgjedhor të BDI-së Arbër Ademi në konferencën sotme i vuri theks të vecantë programit të partisë që
Osmani: Koalicioni ASH-BESA nuk ka qëllime të mira Kryetari i Shtabit Zgjedhor të Çairit Bujar Osmani së bashku më kandidatin e BDI-së për Komunën e Çairit, Visar Ganiu so
Mesi: Programi ‘LEAD Albania’, sistem vlerash unike në drejtim të mirë-qeverisjes” Në Sallën e Hartave pranë mjediseve të Kryeministrisë u zhvillua ceremonia e diplomimit të pjesëmarrësve aktualë dhe pre
Arbana zbulon surprizën e programit më të ri që do të prezantojë Moderatorja dhe autorja e programit “Dua të të bëj të lumtur”, Arbana Osmani nuk do të jetë vetëm në autorësinë e këtij
Kombëtarja nis përgatitjet për Italinë Shqipëria zhvilloi stërvitjen e parë në prag të ndeshjes me Italinë në resortin “Tropikal”, pas kthimit nga Alicante, ku
Iseini nga Gostivari zotohet për realizimin e programit brenda 100 ditëv RDK dhe Uniteti që e përbëjnë Aleancën për Shqiptarët prezentuan platformën zgjedhore para banorëve të Lagjes Xhamixhit
Kandidati i BDI-së për kryetar të komunës së Bogovinës prezantoi programin elektoral Kandidati i BDI-së për kryetar të Komunës së Bogovinës, Berzah Bejtullau sot në një takim me gazetarë prezantoi programi
Bëhet thirrje për rrëzimin e qeverisë Haradinaj Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku, në një adresim të gjatë të vetin, ka ftuar të gjithë deputetët opozitarë dhe qytetar