999 rezultate për

program

Matoshi i jep lajmin opozitës për programin qeverisës Ndonëse Qeveria e Kosovës para dy ditësh ka miratuar programin qeverisës për periudhën 2017-2021, ende nuk ka vendosur s
Ambasada e SHBA në Tiranë jep një njoftim të rëndësishëm Ambasada Amerikane, përmes një postimi në ‘Facebook’, ka dhënë një njoftim shumë të rëndësishëm për të gjithë të interes
Mësohet muaji kur Kosova do të bëhet me ushtri Qeveria e Kosovës ka miratuar të hënën programin qeverisës për periudhën 2017-2021. Themelimi i Asociacionit të komun
Haradinaj: Javën tjetër do prezantoj para Kuvendit programin qeverisës Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se në javën që vjen do të paraqesë në Kuvend programin e qeverisë
Ministri Beqaj e prezanton programin e ministrisë në gjysëm faqe Ministri Besim Beqaj ka treguar se e ka marrë detyrën e re, në Ministrinë e krijuar rishtaz, atë të Inovacionit dhe Ndër
Kasami tregon se pse do të garojë për Tetovën (VIDEO) Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami ka thënë se do të garojë për kryetar komune në Tetovë për disa arsye, ku tashmë
Basha i përgjigjet ashpër Ramës: Je shterp Kreu i PD-së, Lulzim Basha reaguar pas fjalës së Ramës i cili i përmendi fantazmat e Patozit e Topallit në Kuvend. Ba
Tritan Shehu: Politika e jashtme, shterpë dhe konfuze Deputeti Tritan Shehu me anë të një postimi në Facebook shkruan se programi i qeverisë për politikën e jashtme është sht
Rama sulmon LSI-në: S’jam bërë pishman për koalicionin Kryeministri Rama ka vijuar thumbimet me LSI-në në lidhje me pyetjet për programin. Njëra prej pyetjeve kishte të bënte
Rama zbardh programin e qeverisë: Rritje pagash për mësuesit dhe infermierët Kryeministri Rama ditën e sotme ka folur në Kuvend në seancën ku do votohet programi i qeverisë. Rama preku disa tema kr
Berisha komenton programin e qeverisë, ironizon Ramën Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar mbi programin qeveritar që Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot në seancën e
NDIQENI LIVE/ Edi Rama prezanton në Kuvend programin qeverisës Kryeministri Edi Rama është duke prezantuar programin qeverisës në Kuvend duke bërë thirrje që të ketë një bashkëpunim m
Rama prezanton programin qeveritar, Vasili: Mos ta bëjmë pis procesin Kryeministri Edi Rama ka prezantuar nga foltorja e Kuvendit programin qeverisës për 4 vitet e ardhshme. Seanca e nis
Rama prezanton sot programin, ulen taksat mbi pagat Në seancën e sotme, kryeministri Edi Rama pritet të prezantojë programin e ri të qeverisë për mandatin 2017-2021 dhe më
Bejta prezanton programin, fton qytetarët të japin sugjerime për Gostivarin e nesërm Përmes një konferenca për shtyp, dega e Bashkimit Demokratik për Integrim në Gostivar, prezantoi propozim programin para
Kadriu: Kandidatët duhet të ofrojnë program Sipas profesorit universitar Osman Kadriu, partitë politike kanë një relevancë të veçantë edhe përgjegjësi të madhe në p
Izet Zeqiri mesazh kandidatëve: Mos ndiqni shembullin tim, mos bëni programe sepse s’do fitoni vota Ish kandidati për deputet i RDK-së në zgjedhjet e vitit 2013 Izet Zeqiri, i cili humbi zgjedhjet e atij viti, u ka bërë
Një lëndë e re me emrin"Beyonce" i shtohet programit mësimor Studentët në Universitetin e Kopenhagës do të kenë mundësi që ta mësojnë lëndën “Beyonce”. Lënda do të ligjërohet në
Obama reagon pas anulimit të programit DACA: Një vendim mizor! Ish presidenti amerikan, Barack Obama e cilësoi si mizor vendimin e administratës Trump për të kundërshtuar programin që
Administrata Trump i jep fund programit që mbron emigrantët e rinj nga deportimi Administrata e presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, bëri të ditur se do t'i japë fund programit që mbron emigrantët e r