999 rezultate për

program

Ambasada e SHBA-së jep njoftimin e rëndësishëm për studentët, deri kur kanë afat Amabasada e SHBA-së në Tiranë ka dhën një njoftim mjaftë të rëndësishëm për studentët shqiptarë të cilët janë të interes
"Protestojmë fuqishëm", zbardhet programi i protestës së nesërme (FOTO LAJM) Prej 6 ditësh, studentët po protestojnë para Ministrisë së Arsimit, ku kërkojnë uljen e tarifave të studimit, heqjen e t
I dukeshin të mbathurat joshëse, reagon për herë të parë deputetja kosovare (VIDEO) Dude Balje është deputetja e Kuvendit të Kosovës e cila di si të jetë në qendër të vëmendjes. Ajo shpesh provokon me
Deputetja nga Kosova tregon sekretin e formave që i hoqën trurin Haradinajt (FOTO LAJM) Duda Balje, konsiderohet si deputetja më e bukur e Kuvendit të Kosovës. “Jam e bukur sepse, jam e kënaqur me veten kë
SHBA shtang Turqinë, gati ta nxjerrë jashtë programit të super avionëve F-35 Shtetet e Bashkuara të Amerikës po vlerësojnë seriozisht nxjerrjen e Turqisë jashtë programit të prodhimit të avionëve t
Aurela Hoxha zhvishet në mes të emisionit (VIDEO) Modelja, Aurela Hoxah mbrëmjen e djeshme ka qënë e pranishme në emisionin “Shiko kush luan” ku është bërë pjesë e shumë
Kosova në krizë për profesorë, dhjetra programe mund të mbyllen Një pjesë e madhe e programeve në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina” varen nga bashkëpunëtorët e jashtëm, pasi
Nami me vjedhjet e adresave në Facebook, si t’i shpëtoni këtyre sulmeve Në ditët e sotme, sulmet kibernetike janë bërë gjithnjë e më stë shpeshta. Vetëm pak ditë më parë, 81 mijë llogari u
Nëse doni të studioni në SHBA, Ambasada ka një njoftim të rëndësishëm për ju Ambasada amerikane në Tiranë ka bërë njoftimin e rëndësishëm për hapjen e aplikimeve për Programin Global UGRAD 2018-201
Hapet në Tiranë laboratori i kodimit dhe i programimit për fëmijë e të rinj (FOTO LAJM) Edhe Tirana ka tashmë një hapësirë të inovacionit dhe robotikës profesionale kushtuar vetëm fëmijëve, si një mënyrë për
'Hell's Kitchen', Renato Mekolli thyen pjata dhe bën namin në studion e programit (VIDEO) Mbrëmjen e kaluar në studion e Top Channel nisi programi më i ri "Hell's Kitchen', i moderuar nga shefi i njohur i kuzhi
Programi mediatik dhe stërvitor i kombëtares Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë publike programin mediatik dhe stërvitor të kombëtares A në prag të dy ndeshjeve
Nënshkruhet Memorandumi i Mirëkuptimit për Zgjatjen e tij për një Periudhë të Dytë 5-vjeçare Në Qendrën për Hapje dhe Dialog (COD) pranë ambienteve të kryeministrisë, u organizua sot ceremonia e diplomimit të pjes
Lotaria amerikane nis më 3 tetor, ja nga çfarë mashtrimesh duhet të ruheni Më 3 tetor do të nisë aplikimi për "Lotarinë Amerikane" dhe në Shqipëri interesi është çdo vit i lartë. Për të shman
Pas shume vitesh transmetim: Mbyllet emisioni i njohur shqiptar Emisioni i njohur “Top Show Magazine” në televizionin “Top Channel” është mbyllur përfundimisht. Emisioni shfaqej çdo
Crouch i nxjerr të palarat Gerarrdit: U maskua si plak për të shmangur fotografët Sulmuesi i Stoke Cityt, Peter Crouch është shndërruar në një person tepër karizmatik. Pas nxjerrjes së librit, i cili ës
Big Brother VIP apo jo? Luana Vjollca tregon programin e ri (VIDEO) Pasi u hamendësua se ndoshta ajo do të ishte moderatorja e "Big Brother Vip Albania", reality show-t më të famshëm që në
Këto janë tre marrëveshjet ndërkombëtare që kaloi Kuvendi i Kosovës Kuvendi i Kosovës ka ratifikuar tri marrëveshje ndërkombëtare. Të tri projektligjet u votuan me më shumë se 2/3 e vot
Rreth 100 shkolla në Kosovë punojnë me plan-program Serb Ndonëse është në territorin e Republikës së Kosovës, shkolla “Jovan Cvijic” në Shtërpcë asgjë tjetër nuk e lidh me këtë
Nënshkruhen tetë marrëveshje Kosovë-Maqedoni Tetë marrëveshje për bashkëfinancim nacional të projekteve në kuadër të Programit për bashkëpunim tejkufitar mes Maqedon