999 rezultate për

program

BDI dhe Besa nuk pajtohen plotësisht me programin e Zaevit për gjuhën shqipe Nga Bashkimi Demokratik për Integrim dhe Lëvizja Besa kanë bërë me dije se nuk pajtohen në tërësi me programin qeveritar
Analistët: Programi i Zaevit, strategji për të bindur Ivanovin që t’i japë mandatin Lëvizja e Zoran Zaevit për të publikuar programin e qeverisë së re, analistët politkë e vlerësojnë si strategji me qëlli
Programi qeveritar, Aleanca për Shqiptarët: Të zbatohet vullneti i shumicës Aleanca për Shqiptarët komenton programin qeveritar të LSDM-së Koalicioni "Aleanca për Shqiptarët", duke komentuar prog
LSDM: VMRO-ja i frikësohet programit tonë Lidhja Social-demokrate, përmes një njoftimi për shyp, në përgjigje të VMRO-së, ka thënë se kjo parti i frikësohet progr
Çfarë mendojnë BESA dhe LR-PDSH për programin e ri të Zoran Zaevit? (VIDEO) Pavarësisht ftesës që Zaev bëri sot, Lëvizja Besa thotë se po presin ofertë konkret për të hyrë në qeveri. “Lëvizja B
Ja çfarë thotë Bujar Osmani për programin e ri të Zoran Zaevit Partia më e madhe shqiptare në Maqedoni nuk pajtohet me programin e ri qeverisës të LSDM-së, kur flitet mos zbatimin e g
PLOTË/ Programi qeverisës i Zaevit, nga gjuha shqipe tek zbardhja "Monstrës", "Sopotit", "Brodecit"... Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev sot para qytetarëve e prezantoi programin e ri të Qeverisë së ardhshme, ku bëri thirrje që
Pa mandat, Zoran Zaev prezanton programin qeveritar Presidenti i vendit Gjorge Ivanov nuk e ka mandatuar ende për krijimin e qeverisë, por lideri i LSDM-së Zoran Zaev ka pr
Google lançon programin që mund të zëvendësojë Whatsapp Google ka lançuar aplikacionin Allo, një aplikacion për mesazhe për sistemin Android i cili ju kryen shumë punë me chate
Dy aktorët e "Portokallisë" kumtojnë "vendimin" që i largon nga programi (VIDEO) Ditët e fundit janë shtuar zërat se do të ketë largime aktorësh nga "Portokallia". Madje, një largim i mundshëm ishte dh
FSHF nis programin “Goalkeeper UEFA A” Federata Shqiptare e Futbollit në bashkëpunim me UEFA-n startojnë programin “Goalkeeper UEFA A” që synon rritjen e cilës
Kriteret, bashkia jep 1000 kredi të buta për strehim në Tiranë Bashkia e Tiranës do të akordojë 1000 kredi të buta për familjet e reja apo në vështirësi ekonomike për të mundësuar leh
Ekspertët gjermanë mbështesin Bashën: Programi i PD-së realist, i besueshëm dhe i zbatueshëm Ditën e sotme kryetari i PD-së ka zhvilluar një takim të hapur me biznesin gjerman, ku Basha u bëri thirrje për investim
Blushi shpalos programin: 20 idetë e LIBRA-s deri në 2020 Ben Blushi publikoi pak më parë 20 idetë se çfarë do të bëjë partia e tij deri në vitin 2020. Ai fillon me përcaktim
Fërçkovski: Mandatari shkel Kushtetutën nëse i dorëzon programin Ivanovit Pedagogu Lubomir Fërçkovski, ka komentuar çështjen e kërkesës së presidentit Gjorge Ivanov për formimin e qeverisë për t
Programi 1 miliard USD, Rama: Rruga e Arbërit projekti i parë, Ahmetaj: Nuk preket borxhi publik Kryeministri Edi Rama dhe Ministri i Financave, Arben Ahmetaj prezantuan sot Projektin Financiar 1 miliard dollarë.
Matura Shtetërore, programet e lëndëve me detyrim Publikohen programet orientuese për provimet e Maturës Shtetërore 2017. Pesë provimet e maturës, tre me zgjedhje dhe dy
Rama zhvillon takim me krerët e bashkive: Programi i rindërtimit, ja çfarë parashikon Kryeministri Edi Rama sot ka zhvilluar një takim me krerët e bashkisë në vend ku qëndër debati ka pasur projektet e qeve
Basha "tallet" me këshillën e Ramës: Ngadalë me zgjedhjet...se do të merret fryma! Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka kthyer përgjigje Kryeministrit, Edi Rama mbi “këshillën” që i dha opozitës
Dalin programet e orientimit për Maturën Shtetërore, çfarë duhet të kenë parasysh maturantët Ministria e Arsimit ka publikuar programet orientuese për maturantët para se ata t’u nënshtrohen provimeve me detyrim e